Bizimle iletişime geçin

Kripto

Avalanche Kurucusu, UST ve Terra’nın Çöküşü Hakkında Konuştu

avalanche kurucusu terranin cokusu hakkinda konustu 6

Avalanche kurucusu Emin Gün Sirer Terra ve UST’nin çöküşü hakkında konuştu. Sirer olayın etki açısından DAO Hack olayından ziyade Mt. Gox’a benzediğini söyledi.

Emin Gün Sirer, Forbes’a kripto para piyasasını sarsan LUNA ve UST hakkında bir takım açıklamalarda bulundu. Sirer, söz konusu çöküşün DAO Hack olayından daha önemli olduğunu hatta Mt. Gox olayı kadar önemli olduğunu düşünüyor. Bilindiği gibi döneminin en büyük kripto varlık alım satım platformlarından biri olan Mt. Gox 2014 yılında daha sonra büyük bir tartışma yaratan bir saldırıya uğramış ve iflasını açıklamıştı. Olayın ardından Bitcoin fiyatında büyük bir düşüş yaşandı. 

Sirer ayrıca söz konusu çöküşün daha sıkı düzenlemeler getireceği şeklindeki piyasa yorumcuları arasında yaygın olan görüşe katılıyor. 

Terra ile kurduğu ortaklık nedeniyle Avalanche vakfının bir miktar para kaybettiğini söyleyen Sirer, diğer taraftan bunun vakıf için bir sorun olmadığının altını çizdi.

Terra vakfı Luna Foundation Guard’ın çeşitli kripto varlıklardan oluşan rezervinde kabaca 60 milyon doları bulunuyor. Sirer konu hakkında yaptığı açıklamada vakfın elinde az miktarda AVAX bulunduğunu ve vakıf elindeki tüm AVAX’ları tek seferde elinden çıkarmak istese bile işlem hacminin büyüklüğü nedeniyle fiyatta anlamlı bir değişikliğe yol açmayacağını söyledi. Geçtiğimiz günlerde yerli kripto topluluğunun önde gelen isimlerinden Squanch da benzer bir açıklama yapmıştı.

– Luna foundation elindeki Avax’ların büyük kısmı kilitli…

– Satmak isterlerse almak için ulaştık…

– Bunların dışında bile günlük hacmin çok küçük bir fraksiyonu ediyor ellerinde Avax https://t.co/NfD1WUiy9T

AVAX son 24 saatte %10’dan fazla değer kazandı ve yayın saati itibariyle 31.23 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kripto

Geçtiğimiz Hafta Kripto Para Piyasasında Rekor Çıkış Görüldü

gectigimiz hafta kripto para piyasasindan cikis rekor seviyeye ulasti

CoinShares’e göre geçtiğimiz hafta kripto para piyasasından çıkış 423 milyon dolar ile rekor seviyeye ulaştı. 

Önde gelen kripto varlık yönetimi şirketi CoinShares yeni raporunu yayımladı. Buna göre geçtiğimiz hafta kripto para piyasasından 423 milyon dolarlık çıkış gerçekleşti. Bitcoin’de 453 milyon dolarlık çıkış gerçekleşirken; Ethereum ve diğer kripto varlıklara toplam 30 milyon dolar giriş oldu.

Şimdiye kadar görülen en büyük çıkış, şiddetli bir ayı piyasasının yaşandığı Şubat 2018’de görülmüştü. Geçtiğimiz hafta yaşanan çıkış ise, şimdiye kadar görülen en büyük üçüncü çıkışı temsil ediyor.

Bitcoin’deki büyük çıkışların aksine Ethereum, arka arkaya gördüğü onbir haftalık çıkışın ardından ilk kez geçtiğimiz hafta 11 milyon dolarlık giriş gördü.

Daha önce aktardığımız üzere Bitcoin, geçtiğimiz hafta 17.000 dolara kadar gerilemişti. Ardından bir miktar toparlanma yaşayan Bitcoin şimdi 21.000 doları korumaya çalışıyor. Bilindiği gibi Fed’in agresif faiz artırma planı kripto varlıklar gibi riskli varlıklara büyük düşüşler getirdi.

Okumaya devam et

Kripto

CoinFLEX, Çekimleri Duraklatmasının Ardından Token Çıkarmayı Planlıyor

coinflex cekimleri durdurmasinin ardindan token cikarmayi planliyor 6

Kripto kredi şirketi CoinFLEX, çekim işlemlerini durdurmasının ardından yeni token piyasaya sürme planını duyurdu.

CoinFLEX Pazartesi günü token piyasaya sürme planlarını duyurdu. Söz konusu hamle, şirketin çekim işlemlerini durdurduğunu duyurmasından sadece dört gün sona geldi. Şirket, 23 Haziran’da “aşırı piyasa koşulları ve taraflarla devam eden belirsizlik” nedeniyle tüm çekim işlemlerini duraklattığını açıklamıştı. 

Platform şimdi çekim işlemlerini yeniden başlatabilmek için yıllık %20 getiri vaat eden yeni bir token çıkararak fon toplamayı planlıyor. 47 milyon dolar değerinde token çıkarmaya başlayacak olan şirket satışlara bağlı olarak 30 Haziran’dan itibaren para çekme işlemlerini yeniden başlatmayı umuyor.

Terra’nın %20’den fazla getiri vaat eden UST stablecoinin geçtiğimiz ay yaşadığı çöküşün ardından, bu seviyenin üzerinde getiri vaat eden varlıklar şüpheleri üzerine çekmişti.

Okumaya devam et

Kripto

CryptoCom Artık Kullanıcıların Apple Pay ile Kripto Satın Almalarına İzin Verecek

cryptoo

Crypto.com kısa süre önce Apple Pay’i uygulamasına ve web sitesine entegre ettiğini duyurdu. Apple, doğrudan kripto para ödemesini desteklemiyor ancak Crypto.com kullanıcılarına uygulama içi satın alma yapma seçeceği sunuluyor.

Bu satın alma işlemleri Apple Pay üzerinden hem kredi hem de banka kartları yardımı ile gerçekleştirilebilir. Bu yeni gelişme sayesinde borsa, kullanıcı deneyimini geliştirecek ve güçlendirecek. Apple Pay, kripto para birimleri satın almak için sorunsuz ve güvenli bir ödeme yöntemini kolaylaştırmaya yardımcı olacak.

Borsa, işlemleri kolaylaştırabileceği ve aynı zamanda güvenliğin tehlikeye atılmamasını sağlayacağı için müşterileri için bu özelliği dahil etme kararını özellikle aldı. Ek olarak, kripto para satın alırken ödeme yöntemi olarak Apple Card sahibi olan kullanıcılar, alışverişlerinde Günlük Nakit olarak %2 kazanabilecekler.

Crypto.com, kullanıcılarının Apple Pay kullanarak paralarını kolayca yatırabilmelerini istiyor. Ancak bu yeni özellik, yalnızca ABD’deki kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor. Özellik yalnızca ABD’de mevcut olsa da, platformun önümüzdeki zamanlarda özelliği diğer ülkeler için sürekli olarak kullanıma sunma planları var.

Borsa tarafından sunulan bu yeni hizmette kripto alım satım limitleri de geçerli olacak.

iOS cihazlarda Apple Pay, iPhone kullanıcıları için kolay ödeme yapılmasına yardımcı olur.

Okumaya devam et

Copyright © 2020 GizliSoru.Com