Bizimle iletişime geçin

Kadın

Badem Yağı Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

Badem Yağı Ne İşe Yarar ve Nasıl Kullanılır?

Badem ağacının meyvelerindeki tohumlardan elde edilen badem yağı, lif, vitamin ve mineral bakımından son derece zengindir. Cilde ve saça olan faydaları nedeniyle, birçok kozmetik bakım ürün içeriğinde badem yağına yer verilir. Ayrıca salata ve yemeklere lezzet katmak için mutfaklarda kullanılan badem yağı, kan şekeri seviyesini düzene sokabilir, kalp sağlığını geliştirebilir ve sağlıklı kilo vermeye yardımcı olabilir…

Badem yağı yüksek miktarda A ve E vitamini içerir. Bu özelliği, hem cilt hem de saç için mükemmel etkiler ortaya çıkarır. Güneşin ciltte oluşturabileceği hasarları önler, cildi nemlendirir, saçı güçlendirir, saçların daha hızlı uzamasına yardımcı olur ve ciltte çatlak oluşmasının önüne geçer.

Badem yağı, rafine edilmiş ve rafine edilmemiş iki farklı türde tüketicilere sunulmaktadır. Uzmanlar, daha iyi bir etki için rafine edilmemiş badem yağlarını tavsiye etmektedir. Bunun nedeni, ısıl işlem görmemesinden dolayı daha fazla besin maddesi içeriyor olmasıdır. Badem yağını kullanırken ısıtmamaya dikkat edin. Sıcaklık uygularsanız, içeriğindeki bazı besin maddeleri yok olabilir. Ayrıca bakınız: Badem sütünün faydaları

Makaleye Genel Bakış

 • Badem Yağı Neye İyi Gelir?
  • Kalp Hastalığına Yakalanma Riskini Azaltır
  • Antioksidan Bakımından Zengindir
  • Kan Şekeri Seviyesinin Kontrolünü Sağlar
  • Düşük Kalorili Bir Diyetle Zayıflamaya Yardımcı Olur
 • Badem Yağının Cilde ve Saça Faydaları
 • Badem Yağı Nasıl Kullanılır?
  • Mutfaklarda Kullanım
  • Cilt ve Saç Bakımında

Badem Yağı Neye İyi Gelir?

Badem yağının sağlık konusunda bazı potansiyel faydalarının olduğu bilinmektedir. Yemeklerde kullanılmasının en önemli sebepleri; kolesterol ve kan basıncını düşürmeye yardımcı olması, kalp hastalığı riskini azaltması, kan şekeri seviyelerini stabilize etmesi ve zayıflamaya olan katkısıdır.

Kalp Hastalığına Yakalanma Riskini Azaltır

Bu konuda yapılan araştırmalar, badem yağının içeriğinin %70’lik bir kısmın tekli doymamış yağlardan oluştuğunu ortaya çıkarmıştır. Tekli doymamış yağlar, iyi kolesterol (HDL) düzeyini artırmakta etkilidir. Bununla birlikte ortaya çıkan bir protein türü olan HDL, kolesterolü arterlerden uzaklaştırarak karaciğere taşır. Burada da parçalanarak vücuttan dışarı atılır.

Antioksidan Bakımından Zengindir

Güçlü bir antioksidan kaynağı olan badem yağı, E vitamini deposudur. Bir yemek kaşığı badem yağının içerisinde, önerilen günlük miktarın %26’sı bulunur. E vitaminin içerisindeki bileşikler yağda çözülürler. Bunların görevi,  serbest radikaller olarak tabir edilen zararlı maddelerden vücuttaki hücreleri korumaktır. Serbest radikallerin sayısı aşırı miktarda artarsa, vücutta önemli hasarlar meydana gelebilir. Vücudun yeterli miktarda E vitamini alması, özellikle yaşlılarda görülen bilişsel düşüş riski, kalp hastalığı ve maküler dejenerasyon riskini azaltmaya yardımcı olmaktadır.

Kan Şekeri Seviyesinin Kontrolünü Sağlar

Badem yağı, kan şekerinin kontrol edilmesinde bazı faydalar sağlayabilir. Bir çalışmada, katılımcıların badem yağı eklenmiş bir kahvaltıyla beslenmeleri istenmiştir. Bu katılımcılarla badem yağı tüketmeyen diğer kullanıcılara kıyaslandığında, tüketenlerde yemekten hemen sonra ve gün boyunca daha düşük kan şekeri seviyeleri gözlemlenmiştir. Badem yağı tüketen katılımcılar, aynı zamanda kahvaltıda daha çabuk doydular ve gün boyunca daha az yemek tükettiler.

Düşük Kalorili Bir Diyetle Zayıflamaya Yardımcı Olur

Kilo verme çabasında olan birçok kişi yağ tüketmekten kaçınır. Ancak diyette doğru yağları kullanmak, kilo vermenizi hızlandırabilir. Sağlıklı yağlar açısından zengin badem yağı, kilo kaybetmek için bazı avantajlar sağlayabilir. Tekli doymamış yağlar ve çoklu doymamış yağlarla zenginleştirilen diyetlerin, vücuttaki yağları azalttığı ve kilo vermeyi kolaylaştırdığını ortaya çıkarmıştır.

Badem Yağının Cilde ve Saça Faydaları

Doğal güzellik ürünlerinde kullanılan popüler bir bileşen olan badem yağı, nemlendirici, yumuşatıcı ve yatıştırıcı etkisiyle hem saç hem de cilt için yararlıdır. Yumuşatıcı etkisi, ciltteki su kaybının önüne geçerek oluşabilecek hasarları önler. Bu yağın bilimsel çalışmalar sonucunda kanıtlanmış faydaları ise şunlardır:

İyi bir badem yağı, cilt, saç ve saç derisini nemli ve yumuşak tutmak için harika bir doğal yöntemdir. Kuru ve hassas cilt tiplerine sahip olanlar, badem yağı kullanarak bu gibi sorunların önüne geçebilir.

Badem yağı, güneşin zararlı ışınları nedeniyle ciltte oluşabilecek hasarları önler. İçerdiği E vitamini, birçok kadının kabusu olan erken yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır.

Yatıştırıcı özelliği, ciltteki zamanla oluşan çatlakların yayılmasını ve azalmasını sağlar. Tatlı badem yağıyla yapılan topikal uygulamalar, karın bölgesinde kilo veya hamilelik nedeniyle oluşan cilt çatlaklarını, kızarıklık ve kaşıntıyı önlemektedir.

Sivilceleri azaltmak için badem yağı kullanılabilir. Ciltte biriken fazla sebumu azaltıcı özelliği bulunur. Sebum birikmesi nedeniyle yüzde çıkan sivilceler, badem yağının cilt temizleyici olarak kullanılmasıyla önlenebilmektedir.

Antioksidan ve antienflamatuar özelliklere sahiptir. Badem yağının bu yönü, şişlik ve göz altı torbalarının azalmasında önemli bir paya sahiptir. Badem yağı, ayrıca göz altındaki cildi rahatlatan ve göz çevresindeki ince çizgileri azaltan retinol, E ve K vitamini içermektedir.

Badem yağı biotin içermektedir. Bu yağla saça yapılan masaj, saçın daha hızlı uzamasına yardımcı olur ve saç tellerindeki kırılma problemini çözer. Biotin, birçok kişinin saçlarını daha kalın hale getirmek için kullandığı bir takviyedir. Saçlarınıza badem yağı uygulayarak, yüksek bütçeli bu takviyelerin sağladığı faydalara kolayca ulaşabilirsiniz.

Badem Yağı Nasıl Kullanılır?

Çok amaçlı doğal bir ürün olan badem yağı, hem yemeklerde hem de saç bakımı ve cilt bakımında kullanılabilmektedir. Badem yağının kullanımı konusunda aklınızda soru işaretleri varsa, aşağıdaki başlıklara göz atarak fikir edinebilirsiniz.

Mutfaklarda Kullanım

Birçok kişinin damak tadına hitap eden badem yağı, yemeklere eşsiz bir lezzet kazandıran hafif bir yağdır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, bu yağın pişirme aşamasında kullanılmamasıdır. Yüksek sıcaklık, yağın içerisindeki besin değerlerinin kaybolmasına yol açabilir.

Bu nedenle badem yağı, daha çok bitirme yağı olarak kullanılmalıdır. Daha anlaşılabilir bir dille anlatmak gerekirse, yemeklerin pişirme işlemi tamamlandıktan sonra yiyeceklere eklenmelidir.

Rafine edilmemiş badem yağını mutfakta kullanmanın örnekleri:

 • Salatalarda sos olarak: Özenle hazırladığınız salatanızın üzerine, elma sirkesi ve badem yağı ekleyerek harika bir lezzet elde edebilirsiniz.
 • Makarnanın üzerine: Herkesin severek tükettiği makarnaya bir miktar badem yağı dökmek, hem sağlıklı yağ miktarını artırır hem de ayrı bir tat kazandırır.
 • Yemeklere lezzet katmak için: Bu yağın tadının yakışabileceğini düşündüğünüz yemeklere, pişirme işleminden sonra bir miktar badem yağı ilave edin ve farklı bir damak tadı deneyimi yaşayın.

Cilt ve Saç Bakımında

Klasik saç ve cilt bakım ürünlerinizi kimyasal içermeyen ve tamamen doğal bir ürünle değiştirmek istiyorsanız, badem yağı sizin için en doğru seçim olabilir. Üstelik badem yağı, piyasada satılan birçok nemlendirici üründen daha ucuz ve daha etkilidir. Aynı zamanda, hem saç hem de ciltte kullanılabilen çok amaçlı bir güzellik malzemesidir.

Badem yağını kişisel bakım rutininizde aşağıdaki şekillerde kullanabilirsiniz:

Kuru bölgelere uygulayın: Vücudun dirsek, ayak ve el gibi bazı yerleri, kurumaya ve yıpranmaya daha müsaittir. Badem yağını bu bölgelere sürün ve cildiniz yumuşacık olsun.

Nemlendirici olarak kullanın: Cildiniz kuru ve hassasa, sıradan nemlendiriciler yerine badem yağı kullanabilirsiniz.

Saç maskesi olarak uygulayın: Bir miktar avokado ve badem yağını karıştırarak ev yapımı bir saç maskesi elde edebilirsiniz. Bu karışımı saçlarınız nemliyken uygulayın ve hemen sonrasında ışıltılı ve pamuk gibi saçlara kavuşun.

Diğer doğal yağlarla birleştirin: Esansiyel yağlarla hazırladığınız saç ve yüz maskelerine birkaç damla badem yağı ilave ederek etkisini artırmanız mümkün.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kadın

Son Kullanma Tarihi Geçmiş Saç Boyası Kullanılır mı?

Son Kullanma Tarihi Geçmiş Saç Boyası Kullanılır mı?

Diğer tüm kozmetik ürünler gibi saç boyalarının da belirli bir raf ömrü vardır. Üreticilerin genel tavsiyesi, açılmamış saç boyalarının üretim tarihinden itibaren 3 yıl içinde kullanılması gerektiği yönündedir. Bununla birlikte, çoğu saç boyası hiç açılmamış olması şartıyla son kullanma tarihi geçmiş olsa bile kullanılabilir ancak yine de bu konuda bilinmesi gereken birkaç detay daha var…

Makaleye Genel Bakış

 • Saç Boyasının Son Kullanma Tarihi Var mı?
 • Tarihi Geçen Saç Boyasını Kullanmak Zararlı mı?
 • Saç Boyasının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

Saç Boyasının Son Kullanma Tarihi Var mı?

Yıldırım hızında bozulmaya müsait maskaraların aksine 2 yıla kadar dayanabilen ojeler gibi saç boyalarının da raf ömrü oldukça uzundur. Aslında, bazı üretici firmalara göre (örneğin: Palette, Loreal ve Garnier) saç boyalarının son kullanma tarihi geçmez ve bu nedenle paket üzerine SKT yazmazlar. Bazıları ise imal edildiği tarihten itibaren saç boyalarının 3 yıl (36 ay) içinde kullanılmasını tavsiye eder. Sonuç olarak, paket hiç açılmamış olması şartıyla üretim tarihinden sonraki yıllar boyunca saç boyaları bozulmadan kalabilir.

Öte yandan, önerilen kullanım tarihi geçmiş saç boyası kullanmanın, renk bozukluğu ve nadiren de olsa ciltte alerjik reaksiyon gibi istenmeyen sonuçları olabilir. Aşağıda, son kullanma tarihi geçmiş saç boyalarını kullanmanın güvenli olup olmadığına değiniyor ve olası etkilerinden bahsediyoruz…

Tarihi Geçen Saç Boyasını Kullanmak Zararlı mı?

Tarihi geçmiş saç boyası kullanmanın zararlı olduğuna dair hiçbir kanıt yoktur. Tarihi geçmiş olsa bile ne saç köklerinize ne de saç tellerinize zarar vermez veya dökülmesine neden olmaz. Yani, son kullanma tarihi geçmiş boyayı saçlarınıza uyguladığınızda muhtemelen herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmayacaksınız. Ancak yine de birkaç potansiyel riski barındırdığını bilmeniz gerekiyor.

Tavsiye edilen kullanım tarihi geçmiş saç boyalarının en büyük handikapı beklenilen renk tonunda olmayabileceğidir. Saçlarınız beklediğinizden daha koyu bir tonda olabilir veya yeşilimsi bir renk alabilir. Bu durum özellikle açık sarı, gri veya beyazımsı saçlarınız varsa olasıdır ve nedeni boyada bulunan bakır gibi sert metallerin oksidasyonudur. Ayrıca, güçlü şekilde yoğun veya pigmentli olmayabileceğinden, ilk başta istediğiniz rengi elde etseniz bile kısa zaman sonra renk solabilir veya boya akabilir.

Tarihi geçmiş boyaları saça uygulamanın bir diğer riski alerjik reaksiyondur. Ancak gerçekçi olmak gerekirse, boya ister yeni isterse tarihi geçmiş olsun, bazı insanlar alerjik reaksiyonu her zaman deneyimler. Çoğu durumda bunun boyanın tarihiyle alakası yoktur. Bununla birlikte, bozulmuş saç boyalarının kızarıklık, kaşıntı ve hafif yanma hissi gibi sorunlara neden olma ihtimalinin daha yüksek olduğunu bilmek önemlidir.

Saç Boyasının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

Paketi açtığınızda normal boya kokusundan bile daha kötü bir koku varsa bozulduğundan şüphelenebilirsiniz ama yine de emin olamazsınız. Bu durumda renk kontrolü yapın. Beklenmedik bir renk ve hasarlı veya solmuş ambalaj boyanın bozulduğu hakkında ipucu verebilir.

Dikkat etmeniz gereken diğer detay boyanın saklanma koşullarıdır. Boya donmuş olabileceği bir yerde saklandı mı? Dondurucu sıcaklıklar, saç boyasındaki bileşenlerin çözüldükten sonra ayrılmalarına neden olarak, kullanmını potansiyel olarak güvensiz hale gelebilir.

Ek olarak, saç boyaları kuru, karanlık ve orta derecede serin yerlerde saklandıklarında en iyi sonucu verme eğilimindedir. Birkaç yıl buharlı bir banyoda saklandıysa, ambalajın içine su sızmış veya nemlenmiş olabilir. Nemlenen veya içine su sızan saç boyalarını kullanırken dikkatli olun.

Saç boyaları genellikle karıştırılması gereken iki farklı ambalajla birlikte paketlenir. Bunları birbirine karıştırmamış olsanız bile paketleri açtıysanız 6 hafta içinde kullanmalısınız. 6 haftadan uzun süren ağzı açık boyaların kullanılması önerilmez. Uygulamaya hazır şekilde yapılan karışımlar ise yaklaşık 1 saat içinde kullanılmalıdır.

Sonuç

Bazı saç boyası markalarında son kullanma tarihi bulunmasa da çoğu üretici imal tarihinden itibaren boyanın 3 yıl içinde kullanılması gerektiğini tavsiye eder. Ancak yine de 3 yılı dolduran boyalar (paket açılmamış olması ve uygun şekilde saklanmış olması şartıyla) kullanılabilir ve çoğu durumda herhangi bir olumsuz etkiye neden olmaz. Bununla birlikte, tarihi geçmiş ve bozulmuş boyaların istenilen renk tonunu vermeyebileceği, düzensiz renge veya yeşilimsi bir görünüme neden olabileceği unutulmamalıdır.

Okumaya devam et

Kadın

Son Kullanma Tarihi Geçmiş Oje Kullanılır mı?

Son Kullanma Tarihi Geçmiş Oje Kullanılır mı?

Oje koleksiyonunuzdaki favoriniz olmayan renkleri en son kullandığınızı hatırlıyor musunuz? Ojeler uzun raf ömrüne sahip olsa da sonsuza kadar iyi kalmazlar. Bozulma belirtileri olmayan ojeler ise son kullanma tarihi geçmiş olsa bile gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Ojeler, uzun raf ömrüne sahip en temel güzellik ürünlerinden biridir. Hiç açılmamış ojeler en az 2 yıl, açılmış ojeler ise yaklaşık 1,5 yıl en iyi kalitede kalabilir. Bununla birlikte, bu süreleri aşan veya son kullanma tarihi geçen ojeleri bile çoğu durumda çöpe atmak gerekmez. Aslında, eski ojelerinizi kullanıp kullanmamak konusunda kararsız kalmışsanız, tarihine bakmak yerine küçük bir testten geçirmek isteyebilirsiniz.

Yazının devamında, ojelerin tavsiye edilen kullanım tarihlerine değinirken, süresi dolan ojelerin kullanılıp kullanılmayacağından bahsediyor ve olası bozulma belirtilerini listeliyoruz…

Makaleye Genel Bakış

 • Ojenin Tarihi Geçer mi?
 • Tarihi Geçen Oje Kullanılır mı?
 • Ojelerdeki Bozulma Belirtileri
 • Oje Nasıl Saklanır?

Ojenin Tarihi Geçer mi?

Ojelerdeki son kullanma tarihi genellikle, kapak açıldıktan sonra ne kadar süre daha iyi kalabileceğiyle ilgilidir. Çoğu oje markası şişe veya etiket üzerine ”açıldıktan sonraki önerilen kullanım süresi”ni belirten bir ibare eklerler. Bazıları ise üretim ve son kullanma tarihini net olarak yazmayı tercih ederler.

Oje, şampuan ve diğer kozmetik ürünlerin son kullanma tarihi genellikle ürünün ilk açılma tarihine göre değişir ve önerilen kullanım tarihi İngilizce’de ”Ay” anlamına gelen ”Month” kelimesinin ilk harfi olan M ile gösterilir. Örneğin, ojenizin üzerinde ”12 M” ibaresi varsa (aşağıdaki görseldeki gibi), satın alma tarihinden bağımsız olarak, ilk kullanım için şişe kapağını açtığınız tarihten sonra 1 yıl (12 ay) daha bozulmadan kalabileceği anlamına gelir.

Öte yandan, bazı oje markaları ise son kullanma tarihlerini üretim tarihinden başlatarak belirler. Bu genellikle 2 yıldır ve tavsiye edilen kullanım tarihi oje üzerine tarihsel olarak yazılır. Örneğin: SKT ”11.06.2023” gibi.

Tarihi Geçen Oje Kullanılır mı?

Ojelerin üzerinde belirtilen son kullanma tarihleri (diğer pek çok üründe olduğu gibi) çoğu durumda gerçekten son kullanılabilecek zamanı işaret etmez. Söz konusu tarih, ürünün ne kadar süre boyunca en iyi şekilde kalabileceğine dair üretici firmanın en iyi tahminidir. Bu nedenle, son kullanma tarihi geçen ojeleri çöpe atmadan önce bozulup bozulmadığını kontrol etmek en iyisidir. Ojede herhangi bir bozulma belirtisi yoksa, tarihi geçmiş olsa bile kullanılabilir ve yenileri kadar iyi sonuç verebilir. Peki ama ojenin bozulduğu nasıl anlaşılır?

Ojelerdeki Bozulma Belirtileri

Ojeler son kullanma tarihinden bağımsız olarak uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Ancak, herhangi bir bozulma belirtisiyle karşılaşırsanız tırnağınıza sürmek yerine şişeyi çöpe fırlatmanız en iyisidir.

 • Ojelerin bozulduğunun ilk belirtisi, koyu kıvamlı maddelerin dibe çökmesi ve kuvvetli bir sallamayla bile karışmıyor olmasıdır. Şişe dibine çöken ve karışmayan ojeler tırnaklarda düzensiz bir renk oluşturacağından kullanılmamalıdır.
 • Ojenin içinde kristalleşme şeklinde küçük parçacıklar varsa oje bozulmuş demektir. Bu, genellikle ojeyi kullandıktan sonra kapağını kapatmamaktan kaynaklanan bir durumdur ve eski haline döndürülemez. Ojelerinizi mümkün olan en uzun süre boyunca saklamak için kullanım sonrasında ağzını açık bırakmayın.
 • Tarihi geçen duvar boyası gibi ojeler de bozulmaya başladığında kıvamı koyulaşarak jelimsi bir hal alır. Asetonlar ojelerin formülünü parçalayan ve kalitesini bozan etkiye sahip olduğundan inceltme konusunda iyi çalışmaz. Bu durumda, oje inceltici kullanabilirsiniz fakat bu ürünlerin de bir maliyeti olduğundan, ojeyi çöpe atmak daha iyi bir fikir olabilir.
 • Ojelerin bozulduğunu gösteren diğer işaretler ise renginin değişmesi, parlaklığını yitirmesi, sakız kıvamı alarak sünmesi, tırnak üzerine eşit şekilde sürüldüğünde bile renk tonunda farklılıkların olması, akıcı olmaması ve topaklanmaların oluşmasıdır. Tüm bunlar, ojenizle vedalaşmanız gerektiğinin açık göstergeleridir.

Oje Nasıl Saklanır?

Ojeler uzun raf ömrüne sahip olmasına rağmen özellikle yanlış şekilde muhafaza edildiğinde çabuk bozulma eğilimindedir. Bu nedenle saklama konusunda birkaç geleneksel kurala dikkat etmek isteyebilirsiniz.

Tırnak cilalarınız için en ideal ortam oda sıcaklığıdır. Doğrudan güneş ışığından uzakta, serin ve mümkünse çekmece gibi karanlık bir ortamda saklanmalıdır. Ayrıca, şişeler yan yatırılmamalı ve şişe boynu her kullanım sonrası asetonlu pamukla silinerek temizlenmelidir. Bu, açılmayan oje kapağı sorununu da ortadan kaldırabilecek basit bir önlemdir.

Son olarak, tırnaklarınız sararmaya başlamışsa, çatlaklar oluşmuşsa, tırnak etleriniz kuruyorsa veya tırnaklarınız daha hassas hale geldiyse oje sürmeye birkaç haftalığına ara vermeniz gerektiğini unutmayın.

Okumaya devam et

Kadın

Güvenilir Villa Kiralama Firması Neden Önemli?

Güvenilir Villa Kiralama Firması Neden Önemli?

Villa kiralama, birçok kişinin tercihi olan bir tatil konsepti. Ailece ve arkadaşlarla özel bir alanda, havuz ve bahçe gibi olanaklar sunan villalarda seçim yaparken, konum ve özellikler ilk bakılanlar. Bununla birlikte, güvenilir villa kiralama hepsinden önce önemsenmesi gereken taraf. Tatil için kiralık villa araştıranlar için, güvenilir bir tatil villa kiralama bulması çok önemli. hellovillam kurucusu Sercan Korkuç, güvenilir bir villa kiralama sürecine dair merak edilenleri aktardı.

TÜRSAB yetki belgesi olmayan şirketler tercih edilmemeli

Hellovillam kurucusu Sercan Korkuç, güvenilir villa kiralama ile ilgili olarak şunları söyledi:

 

Villa kiralama, özellikle son birkaç yıldır ciddi bir trend haline geldi. Otel ve pansiyonların sınırlayıcı tatil modeline nazaran villalar, daha özgür bir tatil alanı sunması ile öne çıktı. Ancak birçok kişinin tatilde villa tercih etmesi, güvenilir olmayan şirketlerin ve sitelerin ortaya çıkmasına, insanların mağdur olmasına da neden oldu. Bu noktada, en iyi villa kiralama sitesini arayan vatandaşlar için fiyattan, villa özelliklerinden daha önemli olan konunun güven olduğunu söylemek gerekiyor.

 

Villa seçeneklerinin yer aldığı bir internet sitesi, bir villa kiralama firması olmayabilir. Resmi bir şirket olarak bu işi yapmıyor olabilir. Dahası, bir şirket olarak yetki belgesi bulunmayadabilir. Bu konuda, villa araştıran herkes ilk olarak bir kontrol gerçekleştirmeli. Villa kiralamak için, TÜRSAB yetki belgesi önemli bir şart. İncelediğiniz bir villa kiralama sitesinin ya da şirketinin yetki belgesi varsa, gönül rahatlığı içinde villa rezervasyonu yapabilirsiniz. Tabii ki yetki belgesi dışında bakılması gereken konular da var. Günlük ve haftalık ucuz kiralık villa araştırırken, villa kiralama firmasının imajı, yorumları da önemli.

Kullanıcı yorumları incelenmeli

Tatil için villa tercih etmek hem ailece hem de arkadaş grupları ile harika bir tatil için ön plana çıkıyor. Yazlık denize sıfır villaların sunulduğu villa kiralama firmalarının tekliflerine bakarken, şirketin genel imajı da incelenmeli. Villa kiralama firması ile ilgili yorumlara Google başta olmak üzere birçok yerde ulaşılabilir. Kullanıcıların memnuniyet oranının yüksek olduğu bir firma, villa kiralama için tercih edilebilir.

 

Günümüzde kullanıcı memnuniyeti çok önemli ve insanlar rahatsız oldukları bir konuyu hızlı bir şekilde paylaşıyor. Bu geri bildirimler ise, bir firmayı daha sonra tercih etmeyi düşünenler için önemli. Bu yüzden yorumlar, puanlar dikkat edilmesi gereken konulardan.

Villayı incelemiş firmalar önemli

Villa kiralama süresinde en önemli konulardan biri, kiralama şirketinin villanın arkasında durması ve tüm özelliklerini teyit etmiş olması. Villa ilanlarına bakıldığında doğa içinde balayı villalarının yanı sıra bahçeli ve jakuzili lüks tatil villaları ön plana çıkabilir. Geniş aileler için çocuk havuzlu villalar, gözden uzakta muhafazakar villalar ya da evcil hayvan kabul eden villaların fotoğraflarına, bilgilerine ulaşılabilir.

 

Ancak güvenilir ve kaliteli bir villa kiralama şirketinin en önemli yanı, tatil villasını yerinde incelemiş olması. İlandaki bilgilerle örtüşen ve tüm beklentileri karşılayan bir süreç için bu önemli. Villayı görmemiş bir kiralama şirketi, evin oda sayısı, havuz özellikleri, konumu ve diğer konular ile ilgili garanti veremeyeceği için, insanları mağdur edebilir.

 

Gün Boyu Gazetesi

Okumaya devam et

Copyright © 2020 GizliSoru.Com