Bizimle iletişime geçin

Kripto

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: Yeni Bir Yükseliş İçin Gerekli Seviyeler Neler? 23 Haziran 2022

bitcoin btc fiyat analizi yeni bir yukselis icin gerekli seviyeler neler 23 haziran 2022

Bitcoin, 20.000 dolarlık bölgenin üzerinde konsolide oluyor. NewsBTC’den Aayush Jindal’ın teknik analizine göre BTC’nin yeni bir yükseliş başlatabilmesi için 20.800 dolarlık direnci aşması gerekiyor.

Bitcoin 21.700 doların üzerinde hız kazanamadı ve 21.000 dolarlık destek bölgesinin altında aşağı yönlü bir düzeltme oldu. Fiyat, 17.600 dolardan 21.700 dolara doğru gerçekleşen yukarı yönlü hareketin %23.6 Fib geri çekilme seviyesinin altına düştü. Ayılar, fiyatı 20.500 dolarlık destek bölgesinin ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın altına itti.

Diğer taraftan boğalar, 19.650 dolar ve 19.800 dolar destek seviyelerinin üzerinde aktifti. Bitcoin ayrıca 17.600 dolardan 21.700 dolara doğru gerçekleşen yükseliş hareketinin %50 Fib geri çekilme seviyesinin üzerinde kaldı.

BTC şu anda 20.000 dolar ve 100 saatlik basit hareketli ortalamanın üzerinde işlem görüyor. Analiste göre anlık bir direnç 20.550 dolar seviyesinin yakınında. BTC/USD paritesinin saatlik grafiğinde 20.550 dolar civarında dirençle oluşan önemli bir düşüş trendi çizgisi de var.

İlk büyük direnç ise 20.800 dolar seviyesine yakın. 20.800 dolar seviyesinin üzerinde net bir hareket, iyi bir yükselişe başlamasını sağlayabilir. Bir sonraki büyük direnç 21.220 dolar seviyesinin yakınında bulunuyor ve bunun üzerinde boğalar iyi bir yükseliş için güç kazanabilir.

Jindal eğer Bitcoin 20.800 dolarlık direnç bölgesini geçemezse, başka bir düşüş başlatabileceğini söylüyor. Anlık bir destek 20.200 dolar seviyesine ve 100 saatlik SMA’ya yakın. İlk büyük destek ise 20.000 dolar seviyesine yakın. Ana destek şu anda 19.650 dolar seviyesine yakın. 19.650 dolarlık desteğin altında aşağı yönlü bir kırılma, yeni bir düşüş başlatabilir. Belirtilen durumda fiyat, 18.800 dolar seviyesine doğru yönelebilir. 

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kripto

Geçtiğimiz Hafta Kripto Para Piyasasında Rekor Çıkış Görüldü

gectigimiz hafta kripto para piyasasindan cikis rekor seviyeye ulasti

CoinShares’e göre geçtiğimiz hafta kripto para piyasasından çıkış 423 milyon dolar ile rekor seviyeye ulaştı. 

Önde gelen kripto varlık yönetimi şirketi CoinShares yeni raporunu yayımladı. Buna göre geçtiğimiz hafta kripto para piyasasından 423 milyon dolarlık çıkış gerçekleşti. Bitcoin’de 453 milyon dolarlık çıkış gerçekleşirken; Ethereum ve diğer kripto varlıklara toplam 30 milyon dolar giriş oldu.

Şimdiye kadar görülen en büyük çıkış, şiddetli bir ayı piyasasının yaşandığı Şubat 2018’de görülmüştü. Geçtiğimiz hafta yaşanan çıkış ise, şimdiye kadar görülen en büyük üçüncü çıkışı temsil ediyor.

Bitcoin’deki büyük çıkışların aksine Ethereum, arka arkaya gördüğü onbir haftalık çıkışın ardından ilk kez geçtiğimiz hafta 11 milyon dolarlık giriş gördü.

Daha önce aktardığımız üzere Bitcoin, geçtiğimiz hafta 17.000 dolara kadar gerilemişti. Ardından bir miktar toparlanma yaşayan Bitcoin şimdi 21.000 doları korumaya çalışıyor. Bilindiği gibi Fed’in agresif faiz artırma planı kripto varlıklar gibi riskli varlıklara büyük düşüşler getirdi.

Okumaya devam et

Kripto

CoinFLEX, Çekimleri Duraklatmasının Ardından Token Çıkarmayı Planlıyor

coinflex cekimleri durdurmasinin ardindan token cikarmayi planliyor 6

Kripto kredi şirketi CoinFLEX, çekim işlemlerini durdurmasının ardından yeni token piyasaya sürme planını duyurdu.

CoinFLEX Pazartesi günü token piyasaya sürme planlarını duyurdu. Söz konusu hamle, şirketin çekim işlemlerini durdurduğunu duyurmasından sadece dört gün sona geldi. Şirket, 23 Haziran’da “aşırı piyasa koşulları ve taraflarla devam eden belirsizlik” nedeniyle tüm çekim işlemlerini duraklattığını açıklamıştı. 

Platform şimdi çekim işlemlerini yeniden başlatabilmek için yıllık %20 getiri vaat eden yeni bir token çıkararak fon toplamayı planlıyor. 47 milyon dolar değerinde token çıkarmaya başlayacak olan şirket satışlara bağlı olarak 30 Haziran’dan itibaren para çekme işlemlerini yeniden başlatmayı umuyor.

Terra’nın %20’den fazla getiri vaat eden UST stablecoinin geçtiğimiz ay yaşadığı çöküşün ardından, bu seviyenin üzerinde getiri vaat eden varlıklar şüpheleri üzerine çekmişti.

Okumaya devam et

Kripto

CryptoCom Artık Kullanıcıların Apple Pay ile Kripto Satın Almalarına İzin Verecek

cryptoo

Crypto.com kısa süre önce Apple Pay’i uygulamasına ve web sitesine entegre ettiğini duyurdu. Apple, doğrudan kripto para ödemesini desteklemiyor ancak Crypto.com kullanıcılarına uygulama içi satın alma yapma seçeceği sunuluyor.

Bu satın alma işlemleri Apple Pay üzerinden hem kredi hem de banka kartları yardımı ile gerçekleştirilebilir. Bu yeni gelişme sayesinde borsa, kullanıcı deneyimini geliştirecek ve güçlendirecek. Apple Pay, kripto para birimleri satın almak için sorunsuz ve güvenli bir ödeme yöntemini kolaylaştırmaya yardımcı olacak.

Borsa, işlemleri kolaylaştırabileceği ve aynı zamanda güvenliğin tehlikeye atılmamasını sağlayacağı için müşterileri için bu özelliği dahil etme kararını özellikle aldı. Ek olarak, kripto para satın alırken ödeme yöntemi olarak Apple Card sahibi olan kullanıcılar, alışverişlerinde Günlük Nakit olarak %2 kazanabilecekler.

Crypto.com, kullanıcılarının Apple Pay kullanarak paralarını kolayca yatırabilmelerini istiyor. Ancak bu yeni özellik, yalnızca ABD’deki kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor. Özellik yalnızca ABD’de mevcut olsa da, platformun önümüzdeki zamanlarda özelliği diğer ülkeler için sürekli olarak kullanıma sunma planları var.

Borsa tarafından sunulan bu yeni hizmette kripto alım satım limitleri de geçerli olacak.

iOS cihazlarda Apple Pay, iPhone kullanıcıları için kolay ödeme yapılmasına yardımcı olur.

Okumaya devam et

Copyright © 2020 GizliSoru.Com