Bizimle iletişime geçin

İş Dünyası

Bülent Eczacıbaşı’ndan seçime ‘Dikkat’ mesajı

Ekonomik konjonktürde yatırım maliyetlerinin yüksek olduğunu söyleyen Bülent Eczacıbaşı enflasyon ve lojistiğin de ana sorunlar olduğunu belirtti.

Bülent Eczacıbaşı ndan seçime  Dikkat  mesajı

Yüksek enflasyonun getirdiği fiyat dalgalanmaları ve ekonomide yaşanan gelişmeler yatırım maliyetlerini katlarken, iş dünyasının ana gündemi ise enflasyon, Rusya-Ukrayna savaşı ile lojistik maliyetleri etrafında şekilleniyor.

Sözcü’den Sayime Başçı’nın haberine göre iş dünyasının tüm bu zorlu ekonomik koşullar ve yüksek maliyetler altında bile altında yatırıma devam ettiğine dikkat çeken Eczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı, yaşanan süreci, “Şu anda devam ekonomik konjonktürde yatırım maliyeleri yüksek olabilir ancak yatırımı erteleme konusu alternatifiyle hesapladığında uzun vadede zararı çok daha büyük olabiliyor. O nedenle en zor dönemlerde bile yatırımların devam ettiğini görüyoruz. Evet, kur artışı vs. oluyor ama fiyatlar da bir şekilde kendini ayarlıyor. Talep artışı nedeniyle yeni üretim kapasitesine ihtiyaç duyan işlerde yatırımı erteleyemiyorsunuz. Yatırımlar durdurulmaz. Çünkü yatırımları durdurmanın maliyeti her zaman fazladır” ifadeleri ile değerlendirdi.

SEÇİME “DİKKAT” MESAJI

Bozüyük’te yeni üretim tesisi açılışında gündeme dair sorularımızı yanıtlayan Bülent Eczacıbaşı, yaklaşan seçim sürecinde dikkat edilmesi gereken noktalara ilişkin ise “Her zamanki gibi dikkatli olup işleri iyi yönetmek lazım. Müdebbir (işin arkasını ve sonunu düşünerek hareket eden) bir tüccar gibi davranmak lazım” açıklamasını yaptı.

Maliyetler kuruluşların sürekli gündeminde

Bu dönemde tüm dünya ile birlikte Türkiye’de de enflasyonun öne çıktığına dikkat çeken Eczacıbaşı en çok zorlandıkları konular ile ilgili ise şu değerlendirmeyi yaptı: “Dünyada enflasyonun yükselmesi, tabi ki savaşı da unutmayalım onun da yarattığı kopukluklar, lojistik zorluklar. Bütün bunlarla şirketler karşı karşıya. Enerji konusu her zaman gündemde her zaman önemli. Bunlar kuruluşların sürekli gündemlerinde olan ve çözmeye uğraştıkları sorunlar. Bizim için de öyle. Tabi ki sorunlar var ekonomide ama biz yatırımlarımıza devam ediyoruz.”

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İş Dünyası

Golf sahasında başlayan aşk… Ünlü iş insanı Nihat Özdemir evleniyor

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’ndan istifa eden 72 yaşındaki iş insanı Nihat Özdemir, golf oynarken tanıştığı emlakçı Nursel Çökelek ile evlenme hazırlığı yapıyor.

Golf sahasında başlayan aşk... Ünlü iş insanı Nihat Özdemir evleniyor

Ünlü iş insanı Nihat Özdemir, golf sahalarında tanıştığı Nursel Çökelek ile birlikte… Çökelek’i çocuklarıyla da tanıştıran 72 yaşındaki Özdemir’in, nikah masasına oturmaya hazırlandığı iddia ediliyor.

Sabah Gazetesi’nden Bülent Cankurt’un köşe yazısında verdiği bilgilere göre, En Zengin 100 Türk listesine bu yıl 7’nci sıradan giren ünlü iş insanı Nihat Özdemir, şu sıralar sosyetede adından sıkça söz ettiriyor.

Ünlü iş insanı Nihat Özdemir, Kemerburgaz’da golf oynarken, gönlünü 50’li yaşlarda olan ve emlak işiyle uğraşan Nursel Çökelek’e kaptırdı.

Fırsat buldukça biraraya gelen ikili aşklarını ölümsüzleştirmek için evlenmeye karar verdiler.

Nihat Özdemir’in gönlünü fetheden Nursel Çökelek’i kızı Ebru Özdemir ve oğlu Batuhan Özdemir ile de tanıştırdı. Ünlü iş insanının çocuklarının da bu evliliğe onay verdiği belirtildi.

Okumaya devam et

İş Dünyası

91 yaşındaki ünlü medya patronu boşanıyor!

Bir döneme damga vuran emekli manken Jerry Hall (65) ile altı yıl önce evlendiği ünlü medya patronu Rupert Murdoch (91) boşanma kararı aldı.

91 yaşındaki ünlü medya patronu boşanıyor!

Avustralyalı medya patronu Rupert Murdoch ile Amerikalı eski manken Jerry Hall ile evliliğini sonlandırıyor.

ABD basınında çıkan haberlere göre, Murdoch ile Hall boşanma kararı aldı.

İkili 2016 yılında Londra’da bir malikanede dünyaevine girmişti.

Bir dönem Rolling Stone grubunun solisti Mick Jagger ile evli olan Hall’un dört çocuğu bulunuyor.

Murdoch ise bu ayrılıkla birlikte dördüncü boşanmasını gerçekleştirmiş olacak.

Rupert Murdoch, daha önce 1999’dan 2013’e Wendi Deng, 1967’den 1999’a Anna Maria Torv, 1956’dan 1967’ye kadar Patricia Booker ile evli kalmıştı.

Okumaya devam et

İş Dünyası

Dünyanın en zengin yedinci adamı avukat eşinden boşanıyor!

Google’un kurucu ortağı ve dünyanın en zengin yedinci adamı olan Sergey Brin, eşi Nicole Shanahan’dan boşanmak için işlemlere başladı. Shanahan, Brin’in ikinci eşiydi, çiftin iki yaşında bir çocukları var.

Dünyanın en zengin yedinci adamı avukat eşinden boşanıyor!

Dünyanın en zengin insanlarından biri olan Sergey Brin, Kasım 2018’de evlendiği avukat Nicole Shanahan’dan boşanmak için başvurdu. Brin, boşanma nedeni olarak “uzlaşmaz farklılıkları” gösterdi.

Kaliforniya, Santa Clara’da dosyalanan yasal belgelerde şu ifadeler kullanılıyor: “Tarafların mülkiyet hakları veya yükümlülüklerine ilişkin tüm konular, taraflar arasındaki yazılı bir anlaşmaya uygun olarak gizli bağlayıcı tahkim yoluyla belirlenecektir.”

NAFAKA VERMEK İSTEMİYOR

Google’ı 1998 yılında Larry Page ile birlikte kuran Brin, iki yaşındaki kızlarının ortak velayetini istiyor. Ayrıca ayrı yaşadığı karısının eş desteği almamasını da istedi.

Ayrıca bir mahkeme dosyasında da davanın halka açık gerçekleşmesi halinde çiftin ve çocuklarının güvenliğinin tehlikede olabileceği belirtiliyor: “Büyük endişe verici olan eğer günlük olarak nerede olduklarına dair ayrıntılar halka ifşa edilirse; küçük çocuklarının tehlike, taciz ve hatta kaçırılma riskiyle karşı karşıya kalması.”

Forbes’a göre Brin’in yaklaşık 107 milyar dolarlık bir serveti var.

Geçtiğimiz yıl da Bill Gates ve Melinda Gates 27 yıllık evliliklerini bitirmişti. 2019’da ise Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, 25 yıllık eşi MacKenzie Scott ile 38 milyar dolarlık bir anlaşma ile boşanmıştı.

Okumaya devam et

Copyright © 2020 GizliSoru.Com