Bizimle iletişime geçin

Gündem

Çamaşır Suyu Kokusu Nasıl Giderilir?

Çamaşır Suyu Kokusu Nasıl Giderilir?

Ev hanımlarının yıllardır etkili temizlik için ilk tercihi olan çamaşır suyu, keskin ve rahatsız edici bir kokusu olmasına rağmen neredeyse her evde kullanılır. Çamaşır suları en çok beyaz çamaşırları yıkarken, sararan bardakları parlatmak için ve banyo – tuvalet gibi alanlarda hijyen sağlamak için kullanılmaktadır. Kullanım sırasında ele, çamaşırlara ve evin içine sinen rahatsız edici çamaşır suyu kokusundan kurtulmak için bazı yöntemler bulunuyor.

Bu tür rahatsız edici kokuya sahip temizlik ürünleri küçük bir alanı temizlemek için kullanılsa dahi, koku evin bütün odalarına yayılır ve saatlerce kalır. Ortaya çıkan bu koku, çamaşır sularının içeriğinde bulunan klordan kaynaklanmaktadır. Su ile defalarca durulanmasına rağmen gitmek bilmeyen çamaşır suyu kokusunu gidermek için çeşitli doğal yollar mevcut.

Bütün Eve Yayılan Çamaşır Suyu Kokusunu Çıkarmanın Yolları

Uzun ve zorlu bir temizlik sürecinin ardından evinizin içine sinen çamaşır suyu kokusunu gidermek için uygulayabileceğiniz çeşitli yollar bulunuyor.

Bu dertten muzdarip olan ev hanımları tarafından en sık kullanılan elma sirkesi yöntemini deneyebilirsiniz. İlk olarak bir tencerenin yarısına kadar su doldurdun ve 5 yemek kaşığı elma sirkesi ekleyerek ocakta kaynatın. Sirkeli suyun kaynamasıyla meydana gelen buhar, çamaşır suyu kokusunu ortadan kaldıracaktır.

Kullanabileceğiniz ikinci yöntem ise, hoş bir kokuya sahip olan çamaşır yumuşatıcılarından yardım almaktadır. Küçük bir tencerenin içine az miktarda su doldurun ve üzerine bir ölçü yumuşatıcı ekleyin. Daha sonra ocağı açın ve bu karışımı kaynatın. Kaynama sonucu ortaya çıkan güzel koku, çamaşır suyu kokusunun üstesinden gelecektir.

Çamaşır Suyu Kokusu Elden Nasıl Giderilir?

Cildinize zarar vererek tahrişe neden olabilecek kimyasal içerikli temizlik ürünlerinin kullanımı sırasında mutlaka eldiven kullanmalısınız. Bu şekilde hem cilde vereceği zararların önüne geçebilir, hem de elinize bulaşacak kokuyu önlersiniz. Bu bilgilerden habersizken eldiven kullanmadan çamaşır suyuna elinizle temas ettiyseniz, birkaç basit yöntemle kokuyu giderebilirsiniz.

Yarım bardak sirkenin üzerini suyla tamamlayınız. Daha sonra bir temizlik süngerini hazırladığınız karışma batırın ve ellerinize sürün. Ardından ellerinizi bol suyla durulayarak kokuyu yok edebilirsiniz. 

Evinizde sirke bulunmuyorsa limon kabuğu kullanarak da elinizdeki çamaşır suyunu gidermek mümkün. Taze bir limonun kabuğunu soyun ve bu kabuklarla ellerinizi iyice ovalayın. Limon kabuğundaki asit, elinizdeki çamaşır suyu kokusunu ortadan kaldıracaktır.

Çamaşırlara Sinen Kokudan Nasıl Kurtuluruz?

Bu temizlik ürünlerinin en zorlu lekeleri bile kolayca çıkarma özelliğinden dolayı, beyaz çamaşırlar yıkanırken bir miktar çamaşır suyu eklenir. Fakat yıkama işlemin ardından çamaşırlarda oluşan koku birçok kişiyi rahatsız etmektedir.

Çamaşırları evde kurutmak yerine, balkon gibi açık alanlarda kurutmayı tercih ederek kokudan kısa sürede kurtulabilirsiniz. Ayrıca marketlerin temizlik reyonlarına bulabileceğiniz jel koku gidericileri çamaşırların bulunduğu çekmece ve dolaplara yerleştirerek, çamaşırlardaki kokuyu yok etmeniz mümkün.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Aygün Aydın, Hakan Sabancı’yla yazışmalarını ifşa etti

Geçen aylarda adı Hakan Sabancı ile aşk dedikodularına karışan oyuncu Aygün Aydın, sosyal medya hesabından Sabancı’yla yazışmalarını paylaştı.

Aygün Aydın, Hakan Sabancı’yla yazışmalarını ifşa etti

Geçen şubat ayında aşk yaşamaya başladıkları konuşulan Hakan Sabancı ile Aygün Aydın cephesinde ilginç bir gelişme yaşandı.

Hakan Sabancı’nın yerli yabancı kadınları beğeni yağmuruna tutması Aynur Aygün’ü çileden çıkardı.

ÖZEL KONUŞMALARINI YAYINLADI

Bu zamana kadar çıkan aşk haberleri hakkında sessizliğini koruyan Aygün Aydın, Instagram hesabından yayınladığı konuşmalarda ikilinin buluşma için yaptığı plan ve Sabancı’nın doğum günüyle alakalı konuşmaları yer alıyor..

Oyuncu Instagram hesabından yaptığı paylaşımda “Ben ve dikkatini çekmeye çalıştığım adamın stalk’ladıkları. Bu sü*rtüklerle nasıl baş edeyim? Pes ediyorum” diyerek kendi fotoğrafıyla Hakan Sabancı’nın beğendiği kadınların fotoğraflarıını kıyasladı.

Aygün Aydın’ın yaptığı bu paylaşımlar sosyal medyada gündeme oturdu.

Okumaya devam et

Gündem

60’lık damat! Vedat Alaton, sessiz sedasız üçüncü kez evlendi

Vedat Bey’i üçüncü kez nikah masasına oturtmayı başaran kişi kim?

60 lık damat! Vedat Alaton, sessiz sedasız üçüncü kez evlendi

Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Vedat Alaton, sessiz sedasız üçüncü kez damat olmuş da, haberimiz olmamış! Evet, yanlış okumadınız…

İlk evliliğini Danimarkalı Femke Diskois ile yapan, Temmuz 2006’da evlendiği ikinci eşi Nilüfer Zapçı’dan da Ocak 2008’de boşanan Vedat Alaton, 60 yaşında üçüncü kez nikah masasına oturmuş.

Vedat Bey’i üçüncü kez nikah masasına oturtmayı başaran kişi ise, yaklaşık 3,5 yıldır flört ettiği sevgilisi Seda Söğütlü.

Benim de mutluluklarına birkaç kez şahit olduğum aşıklar, Malta’da gözlerden ırak, sessiz sedasız evlenmişler. Umarım bir ömür mutlu olurlar.

Bu arada 1999 yılında boşandığı Femke Diskois’den bir çocuğu olan 60’lık damat Vedat Alaton, bakalım ‘Yaşlı Baba Ligi’nde de yer alacak mı?

Bülent Cankurt/Günaydın

Okumaya devam et

Gündem

İş insanı Adnan Vural hayatını kaybetti

Yazılım şirketi Digital Planet’in kurucusu Adnan Vural, vefat etti.

İş insanı Adnan Vural hayatını kaybetti

Erzincanlı olan Adnan Vural İTÜ-Elektronik Haberleşme lisans, Boğaziçi Üniversitesi-Telekom ve Bilgisayar master eğitimi aldı. Profesyonel olarak bankacılıkta ve Ata Grubu’nda çalıştı. Sermaye piyasaları için aracı kurum yazılımlarının oluşturulmasında görev aldı. Ardından 2000 yılında da kendi şirketi olan Digital Planet’i kurdu.

Başta telekomünikasyon ve finans sektörleri için olmak üzere ‘sıkıştırma ve saklama’ konusundaki çözümler üreten Digital Planet, kısa sürede küresel bir şirkete dönüştü.

ABD’de Silikon Vadisi’nde ve Londra’da da şirketler kuran Adnan Vural’ın şirketinin, TÜBİTAK desteğiyle geliştirdiği ‘sıkıştırma’ yazılımı, başta Türk Telekom olmak üzere GSM şirketleri ve bankalara çözüm sağlıyor. 20 milyon e-faturayı 10 GB belleğe sığdıran Digital Planet’in ihracat geliri, cirosunun dörtte birini aştı. Digital Planet, pandemi sürecinde de geliştirdiği temassız fatura gibi ürünlerle öne çıktı.

Okumaya devam et

Trending

Copyright © 2020 GizliSoru.Com