Bizimle iletişime geçin

Kripto

Cardano’nun Vasil Hard Fork’unda Gecikme Yaşanıyor

cardanonun vasil hard forku ertelendi

Cardano‘nun çok beklenen Vasil hard fork‘unda bir gecikme daha yaşanıyor. Cardano 360 etkinliğinde IOG’nin yöneticilerin Kevin Hammond, birkaç haftalık daha gecikme olacağını söylemişti. Gecikmenin sebebi ise daha fazla test yapabilmek.

Cardano Vasil hard fork‘un zaman çizelgesi için haziran ayında bir değişiklik yapılmıştı. Bu değişiklikle birlikte planlanan tarih, temmuz ayının son haftasıydı. 3 Temmuz günü gerçekleşen testnet hard fork’undan sonra borsaların ve SPO’ları test için en az dört haftaya daha ihtiyaç duyduğu belirtildi. Bu da ertelemeyi beraberinde getirdi.

Konuyla ilgili konuşan IOG Teknik Müdürü Kevin Hammond şunları söyledi:

“Bulunduğumuz yerden, gerçek Vasil hard fork’a gitmemize birkaç hafta daha olabilir. Bu inanılmaz derecede önemli. Sorunsuz bir süreç sağlamak için tüm kullanıcılar hard fork boyunca ilerlemeye hazır olmalıdır”

Cardano Vasil Hard Fork delayed a few more weeks as final testing is complete.

No talented engineer will question this. This is a commonplace move when it comes to building reliable & secure systems.

So if you’re out there complaining, don’t.#Cardano $ADA pic.twitter.com/wCWlDZ6SFD

Bu ertelemenin gerekçesi olarak daha fazla test yapmak ve sorunsuz bir süreç sağlamak.

Gecikme hakkında tepkiler de farklı oldu.

Bir kullanıcı attığı tweette bunun biraz hayal kırıklığı yarattığını söyledi. Diğer yandan birkaç haftalık gecikmenin büyük resme bakınca hiçbir şey olduğunu da vurguladı.

IOG, geçen hafta haftalık değerlendirme raporunda yeni bir düğüm v.1.35.2 üzerinde çalıştığını açıklamıştı. Bu sürüm, önceki düğüm sürümlerindeki hataları düzeltmeyi hedefliyor.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kripto

Amber Group, Chelsea Sponsorluğunu Sonlandırıyor

Amber Group Chelsea Sponsorlugunu Sonlandryor

Kripto ticaret platformu Amber Group, çalkantılı piyasa koşulları nedeniyle Chelsea FC ile olan ortaklığına son veriyor.

Kripto sektörü, finanstan spora kadar uzanabilen faaliyet alanına sahip. Futbolda da hem Türkiye’de hem diğer ülkelerde kripto sektörü kendine yer edinmeyi başardı. Futbolda en çok kripto anlaşma yapılan liglerden biri Premier Lig olarak öne çıkıyor. Ligin en büyüklerinden ChelseaFC, FTX krizinin ardından düşüşe geçen piyasadaki ortağıyla vedalaşıyor.

Amber, kripto kışında çalışan sayısını, operasyonlarını azaltıyor ve Chelsea FC ile sponsorluk anlaşmasını feshediyor.

Kripto ayı piyasası, şirketleri derinden etkilemeye devam ediyor. Piyasanın sert koşullarına karşın ayakta kalabilmek için yoğun mesai harcıyor. Son dönemlerde, kripto para borsalarının likidite sorunları ve işten çıkarma haberleri gündemde çokça yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde yatırım talebi sonrası değer kaybı yaşayan Amber Group, piyasada tutunabilmek için yeni hamleler yapıyor.

Chelsea FC ve Amber Group, Mayıs ayında, Amber’in WhaleFin ticaret platformunun logosunun 2022-2023 sezonu boyunca takımın formasının kollarında sergilenmesini içeren bir ortaklık duyurmuştu. Sponsorluk anlaşmasının yıllık 20 milyon pound (25 milyon dolar) değerindeydi. Konuyla ilgili bilgi sahibi bir kişi Amber’in anlaşmayı sona erdirmek için yasal süreci başlattığını söyledi.

Okumaya devam et

Kripto

Bitcoin Madencisi 360 Mining, 2.25 Milyon Dolar Topladı

Bitcoin Madencisi 360 Mining 2.25 Milyon Dolar Topladi

Bitcoin madencilik şirketi 360 Mining, katıldığı bir fonlama turundan yaklaşık iki buçuk milyon dolarlık bir yatırım topladı.

Kripto madenciliği, geçen yıla kıyasla daha az bir kazanç sağlasa da madencilik şirketlerinin sayısı çoğalıyor. Kripto endüstrisinin giderek artan benimsenmesi ve kullanımı, kurumsal şirketleri kripto madenciliğine yönlendiriyor. Bu alanın bir numaralı tercihi olan Bitcoin madenciliği, milyonlarca dolarlık yatırımlar topluyor. Güçlü madencilik şirketi Compute North, Bölüm 11 iflası ile piyasayı sarsmıştı. Ancak bu olay, Bitcoin madenciliğine yönelen şirketleri geri adım attırmadı. Kripto ayı piyasasını fırsat gören madenciler, kazımdan elde ettikleri Bitcoin‘leri depolamaya başladı. Son olarak Bitcoin madencisi 360 Mining, iş geliştirme amacıyla fon turuna katıldı.

Bitcoin madencisi 360 Mining, Luxor ve BT Growth Capital‘in dahil olduğu yeni bir fon turunu kapattı. Bu turdan şirkete, 2.25 milyon dolarlık destek sağlandı.

360 Mining, gelen bu fonları doğal gaz üretimi ve madencilik kapasitesini artırmak amacıyla kullanacak. Madencilik şirketi, geçtiğimiz yıl katıldığı başlangıç turundan 6 milyon dolarlık fon toplamıştı. Şirket, en büyük madencilik şirketlerinin iflas ettiği bu dönemde üretimini artırma kararı aldı.

360 Mining CEO’su Chris Alfano, yeni fonlar ile birlikte gaz üretiminde sekiz kat artış yaşanacağını belirtti.

Okumaya devam et

Kripto

Coinbase’den Kullanıcılara USDT’leri Değiştirme Çağrısı

Coinbaseden Kullanicilara USDTleri Degistirme Cagrisi

Coinbase, Circle’a ait stablecoin USDC’yi desteklemek amacıyla yeni bir kampanya başlattı.

Geçtiğimiz günlerde Binance, USDC’yi desteklemeyi bırakarak müşteri varlıklarını kendi stablecoin’ini BUSD’ye otomatik olarak dönüştürdü. Circle’ın kurucu ortağı olan Coinbase de USDC için benzer bir teşvikte bulundu.

Kripto borsası Coinbase, Circle’ın USDC’sini destekleyen ve rezervlerin kalitesini vurgulayan yeni bir kampanya başlattı.

Borsa, güvenilir bir stablecoin olarak nitelendirdiği USDC’ye geçmek isteyen kullanıcılar için dönüşüm ücretlerinden feragat ediyor. Coinbase’in bu isteğinin arkasında, Tether’in sabitinden uzaklaşması ve rezervleriyle ilgili mahkemesinin olması olduğunu söylüyor.

FTX’in çöküşünden günler sonra, Tether (USDT) sabitinden düştü ve 93 sente kadar işlem gördü. Borsalardaki işlem çiftlerinin çoğunluğu 1 dolara geri döndü, ancak CoinGecko verileri Binance’deki bazı çiftlerde 99 sentten işlem görmeye devam ettiğini gösteriyor.

Coinbase ise USDC’ye geçme çağrısıyla Binance benzeri bir hamle başlatarak konuyla ilgili şunları söyledi:

“Son birkaç haftadır yaşanan olaylar bazı stablecoin’leri teste tabi tuttu ve güvenli bir uçuş gördük. USD Coin’in (USDC) güvenilir ve saygın bir stablecoin olduğuna inanıyoruz.”

Okumaya devam et

Copyright © 2020 GizliSoru.Com