Bizimle iletişime geçin

Kripto

Chainalysis, Kripto Para Dolandırıcılığı Kurbanları İçin Yardım Hattı Açtı

fraud 01

Chainalysis, fonları izlemek ve kurtarmak için çalışmalar yürüteceği kripto para dolandırıcılığı mağdurları için bir yardım hattı açtı. Hat araştırmacı uzman ekiple eşleştirecek.

Makroekonomik nedenli kripto piyasası gerilemesi, 2022 yılının ilk çeyreğinden bu yana herkesin dikkatini çekti. Ancak, endişe duyulan tek alan bu değil. CipherTrace kısa süre önce, kripto para birimlerinin meşru kullanımındaki kendiliğinden büyümenin, yasadışı faaliyetler için kullanımını gölgede bıraktığını bildirdi. Ayrıca yasa dışı kullanımın 2021’deki kripto para birimi işlem hacminin sadece %0,15’ini oluşturduğunu belirtti.

Genel işlem hacmindeki bu azalmaya rağmen, blockchain veri platformu Chainalysis, bazı yasa dışı faaliyetlerin arttığını ortaya koydu. Buna cevaben, siber saldırı mağdurları tarafından erişilebilen 7/24 yardım hattı hizmeti olan “kripto olay müdahale programını” duyurdu.

Chainalysis, 22 Haziran’da web sitesinde yayınladığı bir gönderide, hack ve fidye yazılım yoluyla fon hırsızlığı gibi yasa dışı faaliyetlerin arttığını belirtti. Bunu, kullanıcıları dolandırıcılığa maruz bırakabilecek ve ekosistemde güven eksikliğine yol açabilecek bir güvenlik riski olarak kaydetti.

Yazıda şu ifadeler kullanıldı:

“Hızlı yanıt hizmeti, kripto para birimi hırsızlığı içeren bir siber saldırının veya yetkisiz ağa izinsiz girişin hedefi olan kuruluşlar içindir.”

Yanıt hizmeti, siber saldırıların mağdurlarının anında desteğe erişebilecekleri 7/24 bir yardım hattı üzerinden çalışacak.

Kurbanlar, çalınan fonların izini sürmeye yardımcı olmak için bir araştırma uzmanı ekibine gönderilecek. Bununla birlikte, fonlar transfer edilmişse, ekip, geri alınması için kolluk kuvvetleri ve varlık kurtarma danışmanı ile irtibat kuracak.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kripto

Geçtiğimiz Hafta Kripto Para Piyasasında Rekor Çıkış Görüldü

gectigimiz hafta kripto para piyasasindan cikis rekor seviyeye ulasti

CoinShares’e göre geçtiğimiz hafta kripto para piyasasından çıkış 423 milyon dolar ile rekor seviyeye ulaştı. 

Önde gelen kripto varlık yönetimi şirketi CoinShares yeni raporunu yayımladı. Buna göre geçtiğimiz hafta kripto para piyasasından 423 milyon dolarlık çıkış gerçekleşti. Bitcoin’de 453 milyon dolarlık çıkış gerçekleşirken; Ethereum ve diğer kripto varlıklara toplam 30 milyon dolar giriş oldu.

Şimdiye kadar görülen en büyük çıkış, şiddetli bir ayı piyasasının yaşandığı Şubat 2018’de görülmüştü. Geçtiğimiz hafta yaşanan çıkış ise, şimdiye kadar görülen en büyük üçüncü çıkışı temsil ediyor.

Bitcoin’deki büyük çıkışların aksine Ethereum, arka arkaya gördüğü onbir haftalık çıkışın ardından ilk kez geçtiğimiz hafta 11 milyon dolarlık giriş gördü.

Daha önce aktardığımız üzere Bitcoin, geçtiğimiz hafta 17.000 dolara kadar gerilemişti. Ardından bir miktar toparlanma yaşayan Bitcoin şimdi 21.000 doları korumaya çalışıyor. Bilindiği gibi Fed’in agresif faiz artırma planı kripto varlıklar gibi riskli varlıklara büyük düşüşler getirdi.

Okumaya devam et

Kripto

CoinFLEX, Çekimleri Duraklatmasının Ardından Token Çıkarmayı Planlıyor

coinflex cekimleri durdurmasinin ardindan token cikarmayi planliyor 6

Kripto kredi şirketi CoinFLEX, çekim işlemlerini durdurmasının ardından yeni token piyasaya sürme planını duyurdu.

CoinFLEX Pazartesi günü token piyasaya sürme planlarını duyurdu. Söz konusu hamle, şirketin çekim işlemlerini durdurduğunu duyurmasından sadece dört gün sona geldi. Şirket, 23 Haziran’da “aşırı piyasa koşulları ve taraflarla devam eden belirsizlik” nedeniyle tüm çekim işlemlerini duraklattığını açıklamıştı. 

Platform şimdi çekim işlemlerini yeniden başlatabilmek için yıllık %20 getiri vaat eden yeni bir token çıkararak fon toplamayı planlıyor. 47 milyon dolar değerinde token çıkarmaya başlayacak olan şirket satışlara bağlı olarak 30 Haziran’dan itibaren para çekme işlemlerini yeniden başlatmayı umuyor.

Terra’nın %20’den fazla getiri vaat eden UST stablecoinin geçtiğimiz ay yaşadığı çöküşün ardından, bu seviyenin üzerinde getiri vaat eden varlıklar şüpheleri üzerine çekmişti.

Okumaya devam et

Kripto

CryptoCom Artık Kullanıcıların Apple Pay ile Kripto Satın Almalarına İzin Verecek

cryptoo

Crypto.com kısa süre önce Apple Pay’i uygulamasına ve web sitesine entegre ettiğini duyurdu. Apple, doğrudan kripto para ödemesini desteklemiyor ancak Crypto.com kullanıcılarına uygulama içi satın alma yapma seçeceği sunuluyor.

Bu satın alma işlemleri Apple Pay üzerinden hem kredi hem de banka kartları yardımı ile gerçekleştirilebilir. Bu yeni gelişme sayesinde borsa, kullanıcı deneyimini geliştirecek ve güçlendirecek. Apple Pay, kripto para birimleri satın almak için sorunsuz ve güvenli bir ödeme yöntemini kolaylaştırmaya yardımcı olacak.

Borsa, işlemleri kolaylaştırabileceği ve aynı zamanda güvenliğin tehlikeye atılmamasını sağlayacağı için müşterileri için bu özelliği dahil etme kararını özellikle aldı. Ek olarak, kripto para satın alırken ödeme yöntemi olarak Apple Card sahibi olan kullanıcılar, alışverişlerinde Günlük Nakit olarak %2 kazanabilecekler.

Crypto.com, kullanıcılarının Apple Pay kullanarak paralarını kolayca yatırabilmelerini istiyor. Ancak bu yeni özellik, yalnızca ABD’deki kullanıcılar tarafından kullanılabiliyor. Özellik yalnızca ABD’de mevcut olsa da, platformun önümüzdeki zamanlarda özelliği diğer ülkeler için sürekli olarak kullanıma sunma planları var.

Borsa tarafından sunulan bu yeni hizmette kripto alım satım limitleri de geçerli olacak.

iOS cihazlarda Apple Pay, iPhone kullanıcıları için kolay ödeme yapılmasına yardımcı olur.

Okumaya devam et

Copyright © 2020 GizliSoru.Com