Bizimle iletişime geçin

Kripto

El Salvador, Bitcoin (BTC) Kullanmaktan Memnun

El Salvador Bitcoin Kullanmaktan Mutlu

El Salvador Maliye Bakanı Alejandro Zelaya, Bitcoin’in (BTC) yasal para birimi olarak kullanılmasının faydalı olduğunu söyledi. El Salvador’da 2021 yılının Eylül ayında BTC, yasal para birimi olarak kabul görmüştü. Lider kripto para birimini yasallaştıran ilk ülke olan El Salvador’un kripto ekonomisinde işler yolunda gidiyor.

Bitcoin’in yüzde 50 üzerinde yaşadığı büyük düşüşe rağmen El Salvador’da sistem normal bir şekilde işliyor.

Geçen yılın Eylül ayından, bugüne kadar toplam 103,9 milyon dolar değerinde 2,301 BTC satın alan ElSalvador, eleştirilere rağmen BTC kullanmakta ısrarcı. Ülke, Ocak ayında Uluslararası Para Fonu’nun (IMF) yaptığı “Bitcoin’i yasal para biriminden çıkarın” çağrısını görmezden geliyor.

Temmuz başı itibariyle El Salvador’un elindeki Bitcoin’lerin değeri yüzde 55’in üzerinde bir düşüşle 46,6 milyon dolara gerilemişti. Kripto piyasalarındaki son artışla birlikte bu sayı 55.3 milyon dolara yükseldi.

Alejandro Zelaya, Çarşamba günü Bloomberg ile yaptığı röportajda, Bitcoin’in benimsenmesinin El Salvador’un bankasız nüfusu için faydalı olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Bitcoin, yatırımları çekiyor. Zemin kazandı ve önümüzdeki yıllarda da var olmaya devam edecek bir fenomen haline geldi. İnsanlar önceki yıllarda web siteleri ve dijital iş gibi şeylerden nasıl korktuklarını gösterdi fakat zaman içinde teknolojinin gerçekliğe nasıl ayak uydurduğu görüldü”

El Salvador, bu yılın başlarında 1 milyar dolarlık bir BTC tahvili çıkarmayı planlamıştı, ancak olumsuz piyasa koşulları nedeniyle ertelendi. Zelaya, koşullar düzeldiğinde hükümetin bunu tekrar gözden geçireceğini söyledi.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kripto

Amber Group, Chelsea Sponsorluğunu Sonlandırıyor

Amber Group Chelsea Sponsorlugunu Sonlandryor

Kripto ticaret platformu Amber Group, çalkantılı piyasa koşulları nedeniyle Chelsea FC ile olan ortaklığına son veriyor.

Kripto sektörü, finanstan spora kadar uzanabilen faaliyet alanına sahip. Futbolda da hem Türkiye’de hem diğer ülkelerde kripto sektörü kendine yer edinmeyi başardı. Futbolda en çok kripto anlaşma yapılan liglerden biri Premier Lig olarak öne çıkıyor. Ligin en büyüklerinden ChelseaFC, FTX krizinin ardından düşüşe geçen piyasadaki ortağıyla vedalaşıyor.

Amber, kripto kışında çalışan sayısını, operasyonlarını azaltıyor ve Chelsea FC ile sponsorluk anlaşmasını feshediyor.

Kripto ayı piyasası, şirketleri derinden etkilemeye devam ediyor. Piyasanın sert koşullarına karşın ayakta kalabilmek için yoğun mesai harcıyor. Son dönemlerde, kripto para borsalarının likidite sorunları ve işten çıkarma haberleri gündemde çokça yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde yatırım talebi sonrası değer kaybı yaşayan Amber Group, piyasada tutunabilmek için yeni hamleler yapıyor.

Chelsea FC ve Amber Group, Mayıs ayında, Amber’in WhaleFin ticaret platformunun logosunun 2022-2023 sezonu boyunca takımın formasının kollarında sergilenmesini içeren bir ortaklık duyurmuştu. Sponsorluk anlaşmasının yıllık 20 milyon pound (25 milyon dolar) değerindeydi. Konuyla ilgili bilgi sahibi bir kişi Amber’in anlaşmayı sona erdirmek için yasal süreci başlattığını söyledi.

Okumaya devam et

Kripto

Bitcoin Madencisi 360 Mining, 2.25 Milyon Dolar Topladı

Bitcoin Madencisi 360 Mining 2.25 Milyon Dolar Topladi

Bitcoin madencilik şirketi 360 Mining, katıldığı bir fonlama turundan yaklaşık iki buçuk milyon dolarlık bir yatırım topladı.

Kripto madenciliği, geçen yıla kıyasla daha az bir kazanç sağlasa da madencilik şirketlerinin sayısı çoğalıyor. Kripto endüstrisinin giderek artan benimsenmesi ve kullanımı, kurumsal şirketleri kripto madenciliğine yönlendiriyor. Bu alanın bir numaralı tercihi olan Bitcoin madenciliği, milyonlarca dolarlık yatırımlar topluyor. Güçlü madencilik şirketi Compute North, Bölüm 11 iflası ile piyasayı sarsmıştı. Ancak bu olay, Bitcoin madenciliğine yönelen şirketleri geri adım attırmadı. Kripto ayı piyasasını fırsat gören madenciler, kazımdan elde ettikleri Bitcoin‘leri depolamaya başladı. Son olarak Bitcoin madencisi 360 Mining, iş geliştirme amacıyla fon turuna katıldı.

Bitcoin madencisi 360 Mining, Luxor ve BT Growth Capital‘in dahil olduğu yeni bir fon turunu kapattı. Bu turdan şirkete, 2.25 milyon dolarlık destek sağlandı.

360 Mining, gelen bu fonları doğal gaz üretimi ve madencilik kapasitesini artırmak amacıyla kullanacak. Madencilik şirketi, geçtiğimiz yıl katıldığı başlangıç turundan 6 milyon dolarlık fon toplamıştı. Şirket, en büyük madencilik şirketlerinin iflas ettiği bu dönemde üretimini artırma kararı aldı.

360 Mining CEO’su Chris Alfano, yeni fonlar ile birlikte gaz üretiminde sekiz kat artış yaşanacağını belirtti.

Okumaya devam et

Kripto

Coinbase’den Kullanıcılara USDT’leri Değiştirme Çağrısı

Coinbaseden Kullanicilara USDTleri Degistirme Cagrisi

Coinbase, Circle’a ait stablecoin USDC’yi desteklemek amacıyla yeni bir kampanya başlattı.

Geçtiğimiz günlerde Binance, USDC’yi desteklemeyi bırakarak müşteri varlıklarını kendi stablecoin’ini BUSD’ye otomatik olarak dönüştürdü. Circle’ın kurucu ortağı olan Coinbase de USDC için benzer bir teşvikte bulundu.

Kripto borsası Coinbase, Circle’ın USDC’sini destekleyen ve rezervlerin kalitesini vurgulayan yeni bir kampanya başlattı.

Borsa, güvenilir bir stablecoin olarak nitelendirdiği USDC’ye geçmek isteyen kullanıcılar için dönüşüm ücretlerinden feragat ediyor. Coinbase’in bu isteğinin arkasında, Tether’in sabitinden uzaklaşması ve rezervleriyle ilgili mahkemesinin olması olduğunu söylüyor.

FTX’in çöküşünden günler sonra, Tether (USDT) sabitinden düştü ve 93 sente kadar işlem gördü. Borsalardaki işlem çiftlerinin çoğunluğu 1 dolara geri döndü, ancak CoinGecko verileri Binance’deki bazı çiftlerde 99 sentten işlem görmeye devam ettiğini gösteriyor.

Coinbase ise USDC’ye geçme çağrısıyla Binance benzeri bir hamle başlatarak konuyla ilgili şunları söyledi:

“Son birkaç haftadır yaşanan olaylar bazı stablecoin’leri teste tabi tuttu ve güvenli bir uçuş gördük. USD Coin’in (USDC) güvenilir ve saygın bir stablecoin olduğuna inanıyoruz.”

Okumaya devam et

Copyright © 2020 GizliSoru.Com