Bizimle iletişime geçin

Gündem

Elbise Dolabının Güzel Kokması İçin Ne Yapmalı? Gardırop ve Çekmeceleriniz Mis Gibi Koksun!

Gardırobunuza yerleştirdiğiniz giysilerinizi yeni yıkamış olsanız bile deterjan kaynaklı güzel koku genellikle bir gün sonra kaybolur. Bu konuda bir taşla iki kuş vurmanın en iyi yolu dolabınızın daha güzel kokmasını sağlamaktır. Çünkü, dolabınız mis gibi koktuğunda giysileriniz de mis gibi kokacaktır.

Elbise Dolabının Güzel Kokması İçin Ne Yapmalı? Gardırop ve Çekmeceleriniz Mis Gibi Koksun!

Gardırobunuza yerleştirdiğiniz giysilerinizi yeni yıkamış olsanız bile deterjan kaynaklı güzel koku genellikle bir gün sonra kaybolur. Bu konuda bir taşla iki kuş vurmanın en iyi yolu dolabınızın daha güzel kokmasını sağlamaktır. Çünkü, dolabınız mis gibi koktuğunda giysileriniz de mis gibi kokacaktır.

Kıyafetlerinizin bulunduğu gardıroplarınızın, iç çamaşırlarınızın bulunduğu çekmecelerinizin veya yorgan, yastık gibi eşyalarınızı sakladığınız gömme dolaplarınızın mis gibi kokmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için fazladan masraf etmenize veya zaman harcamanıza gerek yok. MorTilki.Com ekibi olarak, elbise dolabınızın ve çekmecelerinizin daha güzel kokmasını sağlayacak yöntemleri içeren bir makale hazırladık. İşte o pratik yöntemler…

Parfüm ve Deodorant Şişeleri

Bitmek üzere olan veya tamamiyle biten parfüm, deotorant şişeleri veya oda spreyinini çöpe atmak yerine gardıroplarınızda kullanabilirsiniz. Bunun için şişenin üst kapağını çıkarın ve giysilerinizin olduğu dolaba koyun. Zamanla, parfümünüzün mis gibi kokusu elbise dolabınıza sinecektir.

Dolabınızda parfüm şişesi bekletmek istemiyorsanız o halde bir pamuğun üzerine en sevdiğiniz parfümünüzden sıkın ve bu pamuk parçasını dolabınızın bir köşesine bırakın.

Araç Kokuları

Arabanızın dikiz aynasına astığınız oto kokularını gardıroplarınızda da kullanabileceğinizi biliyor muydunuz? Oto kokuları canlılığını yitirmiş olsalar bile daha küçük bir alana konulduklarında halen etkisini göstermeye devam edebilir. Bunları çöpe atmak yerine, kıyafet dolabınıza koyarak değerlendirebilirsiniz.

Kokulu Kalıp Sabunlar

Oto kokularının gardırobunuz için cazip bir koku olmadığını düşünüyorsanız o halde kalıp sabunları deneyin. Henüz kullanmadığınız güzel kokulu kalıp sabunlardan birer tane giysi dolabınıza, çekmecelerinize ve kullanmadığınız yorganlarınızın arasına yerleştirin. Sabunun mis gibi kokusu bulunduğu yere kısa süre içinde sinecektir.

Öğütülmüş Kahve

Öğütülmüş kahve, bulunduğu yerdeki kötü kokuları emmekle kalmaz, aynı zamanda keskin harika bir koku bırakır. Kahvenin eşsiz kokusunun dolabınızda bulunmasını istiyorsanız o halde üzeri delikli bir kaba bir miktar kahve koyup dolabınıza yerleştirin. Aynı şeyi aracınızın içinin güzel kokması amacıyla da kullanabilirsiniz. Özellikle yeni çekilmiş Türk kahvesi bu iş için harika!

Doğal Esansiyel Yağlar

Esansiyel yağlar bitkilerde doğal olarak bulunan bileşiklerdir. Çamaşırların mis gibi kokması için yıkama esnasında esansiyel yağları kullanabileceğiniz gibi elbise dolaplarınızda da kullanmanız mümkün. Esansiyel yağlar, uçucu yağlar ismiyle de bilinir. Temiz bir bez parçasına 3 ila 5 damla damların ve bunu dolabınızda bekletin. Gardırobunuzun kapağını her açtığınızda mükemmel aromatik bir kokuyla karşılaşacaksınız.

Çiçek Yaprakları ve Narenciye Kabukları

Çiçek bahçelerinin eşsiz kokusunun gardırobunuzda olmasına ne dersiniz? Bu doğal yöntem için sevdiğiniz çiçeklerin yapraklarını, portakal, limon kabuklarını, yeşil çam kozalaklarını ve hatta nane, karanfil veya tarçın gibi keskin, güzel kokusu olan baharatları kullanmanız mümkün. Tercih tamamiyle size kalmış! Kapaksız bir kavanozun veya mendilin içine güzel kokan bitkilerden bir karışım hazırlayın ve kıyafet dolabınıza koyun. İsterseniz karışıma birkaç damla esansiyel yağ damlatın.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

130 Milyar Dolar serveti olan Bill Gates, eşi Melinda’ya kaç dolarlık hisse verdi?

ABD’li milyarder Bill Gates ile üç çocuğunun annesi, 27 yıllık eşi Melinda Gates boşanmaya hazırlanıyor.

130 Milyar Dolar serveti olan Bill Gates, eşi Melinda ya kaç dolarlık hisse verdi?

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, 27 yıllık evliliğine son verme kararının ardından eşi Melinda’ya 1.8 milyar dolarlık hisse devretti.

Bill Gates’in 130 milyar dolarlık servetini, boşanma nedeniyle eşiyle yarıya yarıya paylaşılacağı konuşuluyor. Dünyanın en pahalı boşanması olarak gösterilen olayda Bill Gates’ten ilk adım geldi. Bill Gates, eşi Melinda’ya 1.8 milyar dolarlık hisse devretti.

Devir işleminin Canadian National Railway Co.’nun 1.5 milyar dolar değerindeki 14 milyon hissesini ve AutoNation’ın yaklaşık 309 milyon dolar değerindeki 2.9 milyon hissesini içerdiği ifade edildi.

13 basamak düşecek

Öte yandan, çift boşanma sürecini yürütmeleri için güçlü avukatlık firmalarından destek alıyor. Melinda’yı New York’tan 4 avukat, Bill Gates’i ise Los Angeles’tan 3 avukat temsil edecek.

Boşanma ile servetin yarı yarıya bölünmesi durumunda Gates’in en zenginler listesinde dördüncü basamaktan 17. sıraya düşmesi bekleniyor.

Forbes’un düzenlediği listeye göre 130.5 milyar dolar serveti bulunan Bill Gates, dünyanın en zengin dördüncü ismi. 

Gates’in önünde yalnızca Jeff Bezos, Elon Musk ve Bernard Arnault bulunuyor. Haliyle çiftin boşanacak olması, bu servetin nasıl bölüneceği sorularını da beraberinde getiriyor.

Okumaya devam et

Gündem

Abdullah Kiğılı: İç piyasa kötü durumda, dolar/TL tahmini gerçekçi değil

Kiğılı Giyim Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, tam kapanma sebebiyle iç piyasanın kötü durumda olduğunu söyledi.

Abdullah Kiğılı: İç piyasa kötü durumda, dolar/TL tahmini gerçekçi değil

 Kiğılı, “TCMB’nin anketinde yıl sonu 8.71 tl dolar/TL tahmini inandırıcı değil. Üretim için ön siparişlerin verilmesi gerekiyor, planlama yapamıyoruz” dedi.

Kiğılı Giyim Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, tam kapanma döneminde hazır giyim sektöründe yaşananlarla ilgili olarak Bloomberg HT’den Zeliha Saraç’a açıklamalarda bulundu.

Kiğılı, tam kapanma sebebiyle iç piyasanın kötü durumda olduğunu belirttiği değerlendirmesinde, haftalık çalışma süresinin 85’ten 36 saate indiğini açıkladı. 

Kiğılı, “İçerinin durumu kötü. Akşam 7’de dükkan kapanıyor. Cumartesi-pazar yok. Bunun ciroya kaybı yüzde 50. Bir de en önemli şey yarın ne olacak. Üç sektör var ki çok ağır tokat yedi. Turizm, gıda ve giyim sektörü. Şuanda yaz koleksiyona geçmemiz lazım, koyamıyoruz. 200 tane mağazam bin 500 çalışanım var. Mal koyacağız, neye göre mal koyacağız bilemiyoruz” dedi. 

“TCMB’nin anketinde yıl sonu 8.71 tl dolar/TL tahmini inandırıcı değil. Zaten şuanda 8.32. 8 ayda 4 kuruş mu artacak. Bankaya krediye gidiyorsun yüzde 21. Yeni yapılacak yatırımda yok. Üretim için ön siparişlerin verilmesi gerekiyor, planlama yapamıyoruz” diyen Kiğılı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Avrupa’da birçok önemli markanın iflas noktasında olduğunu söyledi. 

Kığılı, Türkiye’deki hazır giyim sektörünün potansiyeli hakkında yaptığı açıklamada, “Yurt dışı pazarda çok önemli potansiyel var. Markalarımız önümüzdeki yıllarda yurt dışında çok büyüyecek.” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Gündem

Bosch Türkiye Başkanı Young 25 yıl sonra Bosch’u bırakıyor

Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı Steven Young 31 Temmuz 2021 tarihi itibarıyla görevinden ayrılacak

Bosch Türkiye Başkanı Young 25 yıl sonra Bosch’u bırakıyor

Bosch Türkiye’den yapılan açıklamada, Steven Young’un Bosch Grubu bünyesinde 25 yıllık kariyerinin ardından “iş hayatında farklı ve yeni açılımlar yapmak üzere” görevinden ayrıldığı bildirildi.

Young’tan boşalan göreve halen Bosch Macaristan’da Genel Müdür olarak görev yapan Daniel Korioth getirildi.

Young, 2011’de Bosch Türkiye Genel Müdürlüğü ve 2015 itibarıyla ise Orta Doğu sorumluluğunun da eklenmesiyle birlikte Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanlığı görevlerine atanmıştı.

Okumaya devam et

Trending

Copyright © 2020 GizliSoru.Com