Bizimle iletişime geçin

Kripto

Endonezya, Asya’daki İlk ve En Büyük Kripto Para Festivali Coinfest Asia’ya Ev Sahipliği Yapacak

8AC7CE5E 03CD 4FE4 8331 A0A1CA605313

Chainanalysis raporuna göre, 2021’in ilk yarısında Asya, toplam 1.16 trilyon dolarlık küresel kripto para işlem hacminin %28’ini oluşturdu. Ayrıca Messari’den gelen veriler, Asya pazarlarının Haziran 2020 ile Haziran 2021 arasındaki 296 milyar dolarlık işlemle küresel kripto para birimi faaliyetlerinin %43’ünü oluşturduğunu gösteriyor.

Geçen yıl, kripto haberlerine ağırlıklı olarak Çin’deki gelişmeler hakimdi. Sadece Çin değil, diğer Asya ülkeleri de ülkelerinde dijital varlıklarla ilgili daha net düzenlemelere sahip olmak için yaptıkları düzenlemelerle manşetlere çıktı. Düzenlemelerin yanı sıra, bu hızlı büyüme aynı zamanda Güneydoğu Asya’da artan fon yaratma ve proje yatırımlarıyla desteklenen merkeziyetsiz finans (DeFi) inovasyonundan da kaynaklanıyor. Kripto hakkında bilgi ve eğitim sağlayan toplumun çeşitli çevreleri için mevcut olan toplulukların varlığı da gelişmelerde rol oynamaktadır.

Asya, büyük bir potansiyele sahiptir ve iyi bir destekleyici ekosisteme sahip olduğu sürece, dünyada kripto benimseme merkezi olmaya hazırdır. Uluslararası kripto olaylarının varlığı, bu ekosistemin oluşumuna yönelik adımlardan biri olabilir. Bu nedenle Coinfest Asia bu anlamda çalışmalar yürütüyor.

Coinfest Asia, Coinvestasi tarafından Asya’daki kripto para birimlerinin ve web3’ün geleceğine odaklanan bir endüstri etkinliğidir. Festival formatında düzenlenen Coinfest Asia, kripto varlık meraklıları, endüstri liderleri ve yöneticilerin bir araya gelip Asya’da kripto varlıklarının ve blockchain teknolojisinin geleceğini inşa etmek için tartışabilecekleri bir platform olmayı hedefliyor. Etkinlik 25-26 Ağustos 2022 tarihlerinde Endonezya’nın Bali kentinde gerçekleştirilecek ve Coindesk, Endonezya Blockchain Derneği (A-B-I), Endonezya Ticaret ve Sanayi Odası, Coingecko ve Blockchain Association Singapore (BAS) tarafından desteklenecek.

İki günlük etkinlikte, düzenlemeler, kripto endüstrisi, DeFi, GameFi, NFT, Metavers ve daha pek çok konuda alanlarında uzman konuşmacılar konuşma yapacak.

İlk Coinfest Asia için Endonezya birçok nedenden dolayı ev sahibi olarak seçildi. Endonezya, dünyanın en büyük 4. nüfusu ve küresel olarak yedinci en büyük kripto kullanıcı tabanına sahip. 2021 yılına kadar Endonezya’daki kripto sahipleri toplam nüfusa kıyasla %85 artarak 7,4 milyon kişiye ulaştı, bu da ülkede hala büyük bir büyüme için çok yer olduğu anlamına geliyor. Bu aynı zamanda Endonezya’nın bu yılki G20’ye ev sahipliği yapması ve Asya’daki dijital ekonomik dönüşümün merkezi haline gelebileceği gerçeğiyle de uyumlu.

Konuyla ilgili konuşan Coinfest Asya Etkinlik Lideri Dhila Rizqia, şu ifadeleri kullandı:

“Coinfest Asia’nın düzenleyiciler, proje kurucuları ve yaratıcıları, geliştiriciler ve topluluk için kripto endüstrisinin daha iyi gelişmesi için yenilikler yaratmak üzere birbirleriyle bağlantı kurmaları için alanlar açabileceğini umuyoruz. Bu şekilde Asya halkı, özellikle de SEA, dijital dünyadan daha fazla fayda sağlayabilir.”

Şu anda Coinfest Asia, 15 Temmuz’a kadar sınırlı bir kota ile erken dönem biletlerini satıyor. Bilet kotası tükenirse bilet satışları kapatılacak. Peki ne bekliyorsun? Coinfest Asia biletlerinizi şimdi güvenceye alın!

Coinvestasi, 2017’den beri var olan kripto para birimleri, dijital varlıklar ve blok zinciri teknolojisi ile ilgili olaylar ve bilgiler için önde gelen bir Endonezya medya platformudur.

Coinfest Asia ile ilgili en son bilgiler aşağıdaki kanalda bulunabilir,

Web sitesi: https://coinfest.asia/
Twitter: https://twitter.com/CoinfestAsia
Instagram: @CoinfestAsia

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kripto

Shiba Inu Twitter’da Gizemli Bir Paylaşım Yaptı

Shiba Inu Twitterda Gizemli Bir Paylasim Yapti 1

Ünlü meme token Shiba Inu (SHIB), daha önceki proje duyuruları öncesi yaptığı gibi Twitter’da silüet içeren gizemli bir video paylaştı.

Shiba Inu resmi Twitter hesabından yapılan video paylaşımı Shiba severleri heyecanlandırdı.

Globalde ve Türkiye’de önemli projelerin altına imza atan Shiba Inu, geçtiğimiz günlerde kurucusu RyoshiResearch’in tüm tweetlerini silmesiyle gündeme gelmişti.

Ryoshi daha sonra paylaştığı gönderide Shiba’yı alın ve hikayeye devam edin diyerek SHIB’in geliştirici ekip lideri Shytoshi Kusama’yı içeren şu sözleri paylaşmıştı:

“Lütfen gereksiz ve saçma şeyler söyleme. SHIB, LEASH, BONE, SHIBOSHIS ve Metaverse’e odaklanın. En kısa sürede bir güncelleme yayınlayın. İnsanları bekletmeyin ve problemleri çözmelerini istemeyin. İlerlemeleri haftalık bir biçimde güncelleyin. Boş şeylerle vakit kaybetmeyin. Geliştiricileriniz bir kaplumbağa kadar yavaş”

Her zaman olduğu gibi yine bir gizemin içerisinde yer alan Shiba Inu’nun paylaşımı bu konuyla bağlantılı olabilir mi ilerleyen günlerde hep birlikte öğreneceğiz. Ancak, şu an yalnızca detaylı bir bilgi vermeyen silüet videosu ile karşı karşıyayız.

pic.twitter.com/FTNvFrnULB

Okumaya devam et

Kripto

Vitalik Buterin’den Michael Saylor’a Ağır Eleştiri

Vitalik Buterinden Micheal Saylora Agir Elestiri

Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin, Twitter üzerinden MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’a ağır eleştiride bulundu.

Ethereum yeni bir düzene hazırlanıyor ve medya tüm platformlarda olduğu gibi Etherum için de önemli bir büyüme alanı. Michael Saylor ve benzeri büyük isimlerin olumsuz hava yaratması ise hoş karşılanacak bir durum değil.

Menkul kıymetler yasalarının modasının geçmesi argümanını dikkate almayan Saylor, Ethereum’u doğası gereği etik dışı olarak görüyordu. Bu ayın başlarında Ethereum’un bir menkul kıymet olduğunu söyleyen Saylor, Ethereum’u hedef göstermişti.

Vitalik Buterin, yakın zamanda Twitter üzerinden MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’a yanıt olarak attığı bir Tweet’te; Saylor’u “tam bir soytarı” olarak nitelendirdi.

Buterin attığı Tweet’inde, Saylor ile ilgili bir konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin maksimalistleri neden tam bir soytarıya dönüşen kahramanlar seçmeye devam ediyor?”

Why do maximalists keep picking heroes that turn out to be total clowns? https://t.co/lVhEVbfBbD

Okumaya devam et

Kripto

Ethereum Merge Etkisi Fiyatlara da Yansıdı

Ethereum Merge Etkisi Fiyatlara da Yansidi

Son zamanlarda gündemin sıcak konularından birisi olan Ethereum Merge, hareketliliği beraberinde getiriyor. Ethereum Merge, Eylül ayına yaklaşırken aktivasyona hazırlanıyor ve Ethereum (ETH) piyasada yukarı yönde hareket ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Ethereum geliştiricileri, düzenlediği toplantıda Merge aktivasyonu için geçici tarih olarak 19 Eylül’ü işaret etmişti. Ardından, en aktif kripto para birimleri arasındaki ETH’nin piyasa hacminde, NFT’lerinde ve gas ücretlerinde olumlu gelişme yaşandı.

AMBCrypto’da yer alan habere göre ise; Ethereum geliştiricilerinin Merge konusunda iyimser bir yaklaşım sergilemesi nedeniyle ETH yüzde 11 arttı.

Ethereum çekirdek geliştiricisi Tim Beiko‘nun yakın zamanda duyurduğu Merge, Ethereum’un Proof of Work’ten Proof of Stake’e geçişini temsil ediyor. Merge yükseltmesi sonrası gerçekleşecek olan Purge ve diğer güncellemeler birlikte Ethereum ağı daha verimli, kapsayıcı ve çevre dostu hale getirilecek.

Merge için tarih 19 Eylül olarak belirlenmiş olsa da 4, 6 ve 12 Ağustos tarihlerinde Merge için önemli basamakların gerçekleştirilmesi planlanıyor. Testnet birleşimi, 4 Ağustos’ta başlarak iki aşamada tamamlanacak. İlk önce Bellatrix güncellemesi yapılacak ve ardından 6 ve 12 Ağustos’ta Paris adlı ikinci aşamanın tamamlanması bekleniyor.

Okumaya devam et

Copyright © 2020 GizliSoru.Com