Bizimle iletişime geçin

İş Dünyası

Fakir Hausgeräte’ye yeni CMO

Elektrikli ev aletleri markalarından Fakir Hausgeräte’de üst düzey bir atama gerçekleşti

Fakir Hausgeräte'ye yeni CMO

Buna göre, Fakir Hausgeräte’nin yeni dönem pazarlama ve marka yönetim süreçlerinin sorumluluğunu üstlenecek isim Zümrüt Tamer oldu.

Mart ayı itibarıyla Fakir Hausgeräte’nin yeni CMO’su olan Zümrüt Tamer 1993 yılında İzmir Amerikan Koleji’nden mezun oldu. Tamer lisans eğitimini Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nde tamamladı ve kariyerine Koç Holding bünyesinde adım attı. 1998 yılında Teknosa’da ürün müdürü olan Tamer, 2002 – 2017 yılları arasında Groupe SEB’de üst düzey yöneticilik görevleri üstlendi.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İş Dünyası

Kütahya Porselen sosyal medya ajansını belirledi!

Ürünleri dünyanın 70’i aşkın ülkesindeki tüketiciyle buluşan Kütahya Porselen yeni sosyal medya ajansını seçti.

Kütahya Porselen sosyal medya ajansını belirledi!

Buna göre, Kütahya Porselen’in sosyal medya ajansı WOAW WORKS oldu.

Kütahya Porselen’e sosyal medya yönetimi ve influencer marketing alanlarında hizmet verecek olan WOAW WORKS, işbirliğini sosyal medya paylaşımıyla duyurdu.

 

Okumaya devam et

İş Dünyası

A Group’tan pırlantacı Swarovski ile işbirliği

Swarco Futurit firmasının aydınlatma ürünleri birimini satın alarak armatür üretimine başlayan A Group, Swarovski Ailesi ile birlikte Türkiye dahil 12 ülkede akıllı şehir ve akıllı ulaşım sistemleri kuracak.

A Group'tan pırlantacı Swarovski ile işbirliği

Group, pırlanta dünyasının tanınan ismi Swarovski Ailesi’nin Avusturya merkezli Swarco Futurit firmasının sokak, cadde ve park aydınlatma birimini satın aldı. A Group CEO’su Suat Durkan, Ankara’da 48 milyon liralık yatırımla bir üretim tesisi kurup Swarco markasını millileştirerek Ekim 2020 itibarıyla yüzde 70 enerji tasarruflu armatürler üretmeye başladıklarını söyledi. Yıllık yaklaşık 100 bin aydınlatma armatürü üretim kapasiteleri bulunduğunu belirten Durkan, firmanın tam kapasite üretime geçtiğinde doğrudan 70 kişiyi istihdam edeceklerini sözlerine ekledi.

52 ülke ile ihracat bağlantısı
Swarco markalı armatürlerin Türk Malı damgasıyla 11 ülkeye ihracatına da başladıklarını kaydeden Durkan “Şu ana kadar Avusturya, Almanya, İsveç, İsviçre, Danimarka, Hollanda, Azerbaycan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, İrlanda ve Lüksemburg’a armatür ihracatı gerçekleştirdik. Armatürlerimiz Swarco’nun ofislerinin bulunduğu toplam 52 ülkede satışa sunulacak. Diğer ülkelerle görüşmeler de devam ediyor” dedi. Swarovski Ailesi ile birlikte Ortadoğu, Türki Cumhuriyetler ve Afrika pazarlarından oluşan 12 ülkede ‘Akıllı Şehir ve Akıllı Ulaşım Sistemleri’ni birlikte inşa etmek için işbirliğine gittiklerini anlatan Durkan, “Bu kapsamda yollardaki LED bilgilendirme ekranlarını, kavşak kontrol cihazlarını ve yazılımlarını da Ankara’da üretmeyi planlıyoruz. Swarovski Ailesi ile birlikte yapılacak bu yatırımlar ülkemize duyulan güveni gösteriyor” dedi. Kavşak kontrol cihazları ile kavşaklardaki trafiği anlık olarak izleyeceklerini ve yerlileştirilecek yazılımla bunu anlık olarak trafik kontrol merkezlerine ileteceklerini belirten Durkan, “Böylelikle kavşaklardaki trafik, yüzde 50 oranında azalacağı gibi ülke ekonomisi için de yüzde 18’lik bir yakıt tasarrufu sağlanacak. Ayrıca yüzde 12-20 aralığında karbondioksit salınımı da azaltılacak” diye konuştu.

17 milyon sokak aydınlatma armatürünün değişimine talip
A Group CEO’su Suat Durkan, Türkiye’deki sokak aydınlatmalarının tasarruflu LED armatürlerle değişimi çalışmalarında rol üstlenmek istediklerini söyledi. Ülke çapında 17 milyonun üzerinde sokak aydınlatma ünitesi bulunduğunu kaydeden Durkan, “Bunların tasarruflu LED armatürlerle değişimi amacıyla Türkiye elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ), 21 elektrik dağıtım şirketinin her birinin pilot uygulama olarak 1000’er adet LED armatür almasını sağlayacak bir ihale açacak. Böylece Türkiye’de de tasarruflu armatür döneminin kapısı aralanmış olacak” diye konuştu.

Okumaya devam et

İş Dünyası

Microsoft’tan Malezya’ya yatırım!

Microsoft, Malezya’da veri merkezleri kurmak için 1 milyar dolar yatırım yapacak

Microsoft'tan Malezya'ya yatırım!

Amerikan teknoloji şirketi Microsoft, Malezya’da veri merkezleri kurmak üzere ülkeye 1 milyar ABD doları yatırım yapmak için Malezya hükümetiyle anlaşmaya vardı.Malezya’nın idari başkenti Putrajaya’da düzenlenen ve Başbakan Muhyiddin Yasin ile Microsoft Malezya Direktörü K.Raman’ın katıldığı törende, Malezyalı firmalarla Microsoft arasında 4 mutabakat anlaşması imzalandı.

Törende konuşan Başbakan Muhyiddin, anlaşmalarla Microsoft’un Malezya’da ilk veri merkezi bölgesini kurarak çeşitli ülkelerden dijital verileri Malezya üzerinden yöneteceğini belirtti.

1 milyar dolarlık yatırımla kurulacak veri merkezlerinin Malezya ekonomisi için çığır açıcı nitelikte olduğunu belirten Muhyiddin, “5 yılda bu veri merkezleri sayesinde 19 bin kişiye istihdam sağlamayı planlıyoruz.” dedi.Muhyiddin, Malezya’nın dijitalleşme yatırımları alanında önemli yol katettiğine işaret ederek 2023’e kadar yaklaşık 1 milyon gence dijital alanda yetenek kazandırılacağını kaydetti.

Okumaya devam et

Trending

Copyright © 2020 GizliSoru.Com