Bizimle iletişime geçin

İş Dünyası

Flormar’ın yeni CMO’su Tuba Altunterim oldu

Türkiye’de renkli kozmetik alanında lider markalardan biri olmanın yanı sıra 110 ülkedeki iş hacmi ve başarısı ile öne çıkan Flormar’da üst düzey bir atama gerçekleşti.

Flormar'ın yeni CMO'su Tuba Altunterim oldu

Globalleşme vizyonu doğrultusunda yönetim kadrosunu güçlendirmeye devam eden Flormar’ın yeni CMO’su Tuba Altunterim oldu. Tuba Altunterim, Flormar CEO’su Matthieu Gomart’a bağlı olarak şirketteki görevini sürdürecek.

Renk bilimini makyaj sanatı ile harmanlayarak kendisini yenilikçi ürünler geliştirmeye adayan ve Türkiye’nin ilk 500 ihracatçısı arasında yer alan Flormar, 2008 yılında başladığı perakendecilik yolculuğuna dünya çapına yayılan 200 şehirdeki 750 mağazası ve 100.000’e varan satış noktası ile hız kesmeden devam ediyor.

1998 yılından itibaren, gerek Türkiye’de gerek globalde kozmetik, güzellik ve kişisel bakım sektörlerinde çeşitli üst düzey görevlerde bulunmuş olan Tuba Altunterim, liderliğini yapacağı Flormar pazarlama ekibi ile markanın yurtiçi ve yurtdışı tüm pazarlama faaliyetlerini yürütecek. Son yıllarda marka-iletişim faaliyetleri, geliştirdiği ikonik renkli kozmetik ürünleri, yurt içi ve globaldeki tüm satış kanallarındaki aktif pazarlama stratejileri ile dikkatleri üzerine çeken Flormar’ın büyüme yolculuğu yeni CMO Tuba Altunterim ile hız kazanarak devam edecek.

Tuba Altunterim Kimdir?

Tuba Altunterim, 1998 yılında Koç Üniversitesi İşletme Bölümü’nde lisans eğitimini tamamlamıştır. Kariyerine, 1998 yılında Procter & Gamble Finans Departmanı’nda güzellik, kumaş ve ev bakımı kategorilerinde Kategori Finansal Analisti olarak başlayan Altunterim, Latin Amerika ve Orta Doğu’daki makyaj ve parfüm distribütörlerini yönetmek için Satış Finans Müdürü olarak İsviçre, Cenevre’de uzun yıllar çalışmalarına devam etmiştir.

Tuba Altunterim, 2002 yılında tutkusunu takip ederek Pazarlama’ya sektörüne geçiş yapmış olup, İskandinav Ülkeleri’nde cilt bakımı ve makyaj kategorilerinden sorumlu Marka Yöneticisi olarak görev almıştır. Ardından, kariyerine Türkiye’de devam ederek, Pantene, Wella, Braun ve Gillette gibi farklı güzellik ve bakım kategorisindeki markalarla ile çalışmış olup, Türkiye’deki son rolünde ise yirmiden fazla markanın bulunduğu Procter & Gamble Türkiye ve Kafkasya Pazarlama ekibini yönetmiştir.

2016 yılında, Orta Doğu, Afrika ve Türkiye Chief Marketing Officer’ı olarak Coty’de

görev almış olup, makyaj, saç bakımı, vücut bakımı ve parfüm gibi dört farklı güzellik kategorisinde ileri teknoloji yeni portföy stratejileri aracılığıyla operasyonu tüketici odaklı iş modeline dönüştürmüştür.

2021 yılı itibari ile Flormar CMO’su olarak görevine devam etmektedir.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İş Dünyası

Trendyol’dan bir yenilik: Influencer Akademi

Trendyol kurduğu akademi kapsamında influencer’ların gelişimine destek olacak.

Trendyol'dan bir yenilik: Influencer Akademi

Trendyol, influencer’lara özel olarak hayata geçirdiği Trendyol Influencer Akademi’nin detaylarını paylaştı. Çok sayıda influencer’dan oluşan güçlü bir ağa sahip olan Trendyol, akademi kapsamında mobil, içerik üretimi ve etkili Instagram kullanımı gibi konulara odaklanacak. Bu yenilik sayesinde “internet içeriklerinin zenginleştirilmesi ve yeni kuşakların içerik üreterek gelir elde etmesine destek olmayı” hedefleyen Trendyol Influencer Akademi’nin çatısı altında video eğitimler yer alacak.

Trendyol Influencer Akademi kapsamında hayata geçirilen bir diğer yenilik de Facebook işbirliğinde gerçekleşen “Creator Marketing Accelerator” programı. Trendyol ve Facebook öncülüğünde yapılacak eğitimler, influencer’lar için kitleleri büyütmenin yolları, Instagram Reels ve canlı yayınların incelikleri gibi başlıklara da odaklanacak. Eğitimlerin kayıtları yine Trendyol Influencer Akademi portalına eklenecek. Bu işbirliğinin bir meyvesi de Reels Awards yarışması olacak. Yaratıcı içerik üreticilerinin ödüllendirildiği yarışın sonunda kazananlar, Instagram’da hesaplarının tanıtılma şansını da elde edecek.

Okumaya devam et

İş Dünyası

Tchibo, Metro market ile işbirliğine imza attı

Tchibo, Metro market ile işbirliğine imza attı.

Tchibo, Metro market ile işbirliğine imza attı

71 yıllık uzmanlığını daha fazla kahve severe ulaştırmayı hedefleyen Tchibo, Türkiye’de organize perakende sektörünün öncü markalarından Metro market ile işbirliğine imza attı. Tchibo, zengin kahve çeşitlerini, Metro marketlerde kahve tutkunlarıyla buluşturacak.

Kahve tutkusu ve uzmanlığını yenilikçi projeler ve güçlü iş birlikleri ile taçlandıran Tchibo, çekirdek, filtre, çözünebilir ve kapsül kahve seçenekleri ile zengin çeşitlerini Metro zincir marketlerde kahve severlerle buluşturmaya hazırlanıyor. İşbirliği kapsamında kahve severler, Tchibo’nun zengin ve kaliteli kahve çeşitlerine, 12 ildeki cash&carry formatlı Metro marketlerden kolaylıkla ulaşabilecek.

Metro market işbirliği ile daha fazla kişiye ulaşacağız

16 yıldır Türkiye’ye gerçek kahve lezzeti sunduklarını ve kahve odaklı yatırımlarına hız kesmeden devam ettiklerini vurgulayan Tchibo Satış Direktörü Cenk Rodoslu, “Tchibo Türkiye olarak işimizi büyütme ve genişletme çalışmalarında stratejik önceliğimiz satış kanalı zincirine yeni halkalar eklemek. Tchibo kahve lezzetlerini her geçen gün daha fazla kahve severler ile daha çok noktada buluşturma hedefindeyiz. Carrefour (PA:CARR), Migros gibi market zincirlerinin yanı sıra Petrol Ofisi gibi geniş yapılanması bulunan farklı sektörlerle de işbirliklerimizi sürdürüyoruz. Bu doğrultuda Metro Market’le de iş ortaklığına başlamış olmaktan dolayı mutluluk duruyoruz. Metro, bu yolculuktaki en önemli duraklarımızdan biri olacak” dedi.

Tchibo Türkiye olarak zengin kahve çeşitlerini Metro marketlerinin hizmet yapısına uygun şekilde sunacaklarını belirten Rodoslu, sözlerine şöyle devam etti: ”Satış ağlarımızı genişletmeye ve iş birliklerimizi sürdürmeye devam ederek, kahve pazarındaki liderliğimizi güçlendirerek sürdüreceğiz”

Okumaya devam et

İş Dünyası

Microsoft’a yeni başkan

Microsoft CEO’su Satya Nadella şirketin başkanlığını da yürütecek.

Microsoft'a yeni başkan

Microsoft CEO’luğunu 2014 yılından bu yana sürdürmekte olan Satya Nadella, oybirliğiyle alınan yönetim kurulu kararıyla şirketin yeni başkanı oldu. Nadella, yeni dönemde CEO ve başkanlık görevlerini birlikte yürütecek.

Bill Gates’in 2000 yılında CEO’luğu bırakmasından bu yana Microsoft’ta CEO ve yönetim kurulu başkanlığı görevlerini farklı kişiler üstlenmekteydi. Nadella ise uzun süre sonra şirkette iki görevi aynı anda sürdüren ilk isim olacak.

Okumaya devam et

Trending

Copyright © 2020 GizliSoru.Com