Bizimle iletişime geçin

Bilim

Gözlük Kullanan Kadınların Bilmesi Gereken Makyaj Tüyoları

Gözlük kimi zaman optik, kimi zaman güneş gözlüğü, kimi zaman aksesuar olarak kullanılabiliyor. Kadınlarda gözlük kullanımı çoğu zaman stil haline gelmiş durumda. Peki gözlüklerle kendi stilinizi oluştururken nasıl makyaj yapmanız gerekiyor? Gözlüklü kadınlar nasıl makyaj yapmalı?

Gözlük Kullanan Kadınların Bilmesi Gereken Makyaj Tüyoları

Gözlük kimi zaman optik, kimi zaman güneş gözlüğü, kimi zaman aksesuar olarak kullanılabiliyor. Kadınlarda gözlük kullanımı çoğu zaman stil haline gelmiş durumda. Peki gözlüklerle kendi stilinizi oluştururken nasıl makyaj yapmanız gerekiyor? Gözlüklü kadınlar nasıl makyaj yapmalı?

Gözlüklü Kadınlara Makyaj Tavsiyeleri

Parlak ve Canlı Renk Ruj Seçin

Gözlük kullanan kadınlar, göz makyajına canlı renklerle yoğunlaşmak yerine dudaklarını ön plana çıkaracak rujlar kullanmalıdır. Kırmızı ve mor en dikkat çeken canlı renklerdir.

Maskarayı İhmal Etmeyin

Belirgin kirpikler gözlük arkasında harika bir manzara oluşturacaktır. Gözlük takan kadınlarda maskara, kullanılması gereken ürünlerdendir.

Allık Sürmeden Olmaz

Gözlük çerçevenizin bittiği elmacık kemiği bölgenizde ışıldayan sağlıklı bir yüz sizi çok daha havalı gösterecektir. Allık sürmeyi ihmal etmeyin.

Gözlük Çerçevesine Göre Eyeliner

Eğer gözlüklerinizin çerçevesi kalınsa eyelineri kalın çekmelisiniz. Tam tersi ince çerçeve gözlük kullanıyorsanızda gözünüze ince kalem çekin.

Belirgin ve Şekilli Kaşlar

Gözlüğünüzün üst çerçevesinin bittiği bölgede başlayan parlak ve canlı kaşlarınız yüz güzelliğinizin herşeyidir. Kaşlarınızı kalemle belirginleştirip şekil verebilirsiniz.

Gözaltlarınızı Aydınlatın

Çoğu zaman gözlüğün gözaltına düşürdüğü gölge yüzünden bu kısımlar daha koyu görünebiliyor. Gözaltı kremi ya da az miktar pudra bu koyu kısımlardan kurtulmanızı sağlar.

Tercihiniz Açık Renk Farlar Olsun

Koyu tonlarda yapılan göz makyajı gözlüklü kadınlar için uygun değildir. Her zaman açık ve canlı renkler tercih edilmelidir. Gözlük arkasında gölgede kalan gözler açık renklerle vurgulanmalıdır.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bilim

Makyaj Temizleme Suyunu Evde Nasıl Yaparız?

Makyaj Temizleme Suyunu Evde Nasıl Yaparız?

Çirkin kadın yoktur sadece bakımsız kadın vardır! E tabi bu bağlamda günümüz kadınlarının vazgeçilmezi makyaj. Makyajlı uzun ve yorucu bir günün ardından makyajı temizlemeden yatılmaması gerektiğini artık söylememize bile gerek yok sanırım. Bu temizlik için çeşitli temizleme losyonları kolayca temin edilebiliyor.

Ancak ”makyaj zaten kimyasal bir ürün, bari temizlediğimiz suyu kendi evimizde üretelim” diyorsanız işte bu yazımız tam size göre.

İşte basitçe temin edebileceğiniz malzemeler;

 • Yarım çay bardağı sızma zeytinyağı
 • Yarım çay bardağı gülsuyu

Zeytinyağı ve gülsuyunu karıştırdıktan sonra, makyaj temizleme pamuğu ile cildinizi çok bastırmadan temizleyin. Bu karışımla hem yumuşacık tene sahip olacaksınız hemde uzun süre yüzünüzde kalan makyajdan arınmış olacaksınız.

Küçük iki hatırlatma, zeytinyağı ile gülsuyu sürekli karışım içinde durmayacağından her kullanımdan önce karıştırmanız gerekir. Ayrıca eğer yağlı bir cilde sahipseniz, yüzünü bol su ile yıkayıp yağdan arındırmalısınız.

Güzel ve bakımlı günler.

Okumaya devam et

Bilim

Cilt Çatlaklarından Korunma Yöntemleri

Cilt Çatlaklarından Korunma Yöntemleri

Özellikle kadınlarda görülen cilt çatlakları yaz ayları yaklaştıkça bikini giymek isteyen kadınların keyifsiz bir tatil geçirmesine neden olabiliyor. Genellikle doğum ertesi, obezite sonrası kilo verme, hormomal değişimler gibi etkenlerden dolayı oluşan bu çatlaklar karın, göğüs, kalça ve bacak bölgelerinde yoğun olarak görülebiliyor.

Cilt çatlaklarının genel olarak genetik olduğu söylensede, açık tenli bayanların bu nahoş çatlaklara önlem alınmadığı takdirde sahip olması içten bile değil.

Cilt çatlaklarını önlemek için ne yapmalı?

 • Sporu hayatımızın bir parçası haline getirmeli, spor salonuna gitme lüksümüz yoksa bile düzenli yürüyüşü alışkanlık haline getirmeliyiz.
 • Düzenli beslenme birçok rahatsızlığın önleyicisi olduğu gibi çatlaklardan korunma yöntemlerinden biridir. Fazla kilo alma ve verme cilt çatlaklarının ana etkenlerinden olduğu unutulmamalıdır.
 • Su tüketimi pürüssüz canlı bir ciltte önemli rol oynar. Unutmayalımki susuz kalmış, kuru topraklar çatlamaya mahkumdur.
 • Günde 1 kere nemlendirici kremlerle cildimize masaj yaparak cildimizin esneme kapasitesini maksimum seviyeye çıkarmış oluruz.

Okumaya devam et

Bilim

Cilt Bakımında Vazelinin Yeri

Cilt Bakımında Vazelinin Yeri

Jelimsi kaygan yapısı ile bir çok derdimize derman olan vazelin kozmetik sektörünün belkide en eski yapı taşlarından. Bir petrol yan ürünü olarak şans eseri keşfedilen vazelin, yumuşatan ve cildi besleyen etkisiyle kadınların vazgeçilmezi. İşte vazelinin çeşitli kullanım alanları ve fayladaları;

 • Cildi nemlendirir, parlak bir görünüm kazandırır
 • Tırnakları sağlamlaştırıp daha canlı görünmesini sağlar
 • Saçlardaki kırıkların ve solgun görünümün çaresidir
 • Göz altı kırışıklıklarından kurtulmak amacıyla gece yatmadan önce az miktarda sürülürse fayda sağlar
 • Dudakların çatlamasını önler
 • Topuklardaki çatlakların devasıdır
 • Düzenli kullanımda kaş ve kirpiklerin dökülmesini engeller ve besler

Bunların yanı sıra hayatımızı kolaylaştıran vazelinin diğer kullanım alanları;

 • Deri kıyafetlerinizin daha parlak görünmesini sağlar
 • Evde saçlarınızı boyamadan önce, boyanın bulaşma ihtimali olan yerlere sürerek önlem alabilirsiniz
 • Aracınızın göğüs kısmı için oldukça ideal bir parlatıcıdır
 • Suda çözülmeyen yapısıyla güneş kremi alternatifi olabilir
 • Kaydırıcı özelliği sayesinde sıkışan cisimleri kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Hatta çıkarmakta zorlandığınız yüzüğünüzü vazelin yardımıyla basitçe çıkarmanız mümkün.

Okumaya devam et

Copyright © 2020 GizliSoru.Com