Bizimle iletişime geçin

Kripto

JPMorgan, Uniswap’in Kurucusunun Banka Hesaplarını Kapattı

jpmorgan uniswapin kurucusunun banka hesaplarini kapatti 6

ABD’li bankacılık devi JPMorgan Chase, en büyük merkeziyetsiz alım satım platformu Uniswap’in kurucusu ve Ethereum eski kurucularından Hayden Adams’ın banka hesaplarını kapattı. Adams, olayı Twitter hesabı üzerinden duyurdu. 

🤡 This week @jpmorgan @Chase closed my bank accounts with no notice or explanation

🧑‍💻 I know many individuals and companies who have been similarly targeted simply for working in the crypto industry

🚀 Thanks for making it a personal

Popüler dApp Uniswap’in kurucusu Hayden Adams Pazar günü Twitter hesabı üzerinden JPMorgan Chase’in geçen hafta önceden haber vermeden ve herhangi bir açıklamada bulunmadan banka hesaplarını kapattığını söyledi. Adams konu hakkında şunları söyledi:

“Sadece kripto endüstrisinde çalıştıkları için benzer şekilde hedeflenen birçok kişi ve şirket tanıyorum. Kişiselleştirdiğin için teşekkürler.”

Daha önce aktardığımız üzere ABD’nin düzenleyici kurumu ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Uniswap’in geliştirici şirketi Uniswap Labs’i inceleme altına almıştı. Wall Street Journal’ın aktardığı haberde SEC’nin, yatırıcımların Uniswap’i nasıl kullanıldıkları ve protokolün nasıl pazarlandığını araştırdığı ifadeleri yer aldı. 

Andreessen Horowitz’de danışman ortak olarak çalışan ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) eski başkanı Brian Quintenz de konu hakkında yorum yaptı. Quintenz şu ifadeleri kullandı:

“Olay muhtemelen, Fed veya OCC banka denetçileri tarafından yukarıdan verilen bir talimatla kripto para bankacılığının gölgelenmesi… Denetçi bir bankaya belirli bir müşterinin çok riskli olduğunu söylerse ve banka bu ilişkiyi sona erdirirse, bankanın bu müşteriye nedenini söylemesi sözleşmeye dayalı olarak engellenir.”

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kripto

İsveç Merkez Bankası’ndan Bitcoin (BTC) Açıklaması

riks 2

İsveç Merkez Bankası Riksbank, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin para olmadığını savundu.

Bankaya göre Bitcoin’in fiyatı en büyük kripto varlığı zayıf bir değer deposu yapan bir volatiliteye sahiptir.

Bitcoin, 2009 yılından beri var olmasına karşın bir ödeme aracı olarak çok fazla kullanılabilirliğe sahip değil. Coinmap tarafından sağlanan verilere göre, dünya genelinde 29.651 mekan kripto para birimi kabul ediyor. Visa’nın 60 milyonluk ağına kıyasla bu oldukça küçük bir sayı. Varlığın oynak yapısı sebebiyle, ürünlerin Bitcoin ile fiyatlandırılması da çeşitli zorluklar içeriyor.

Riksbank’a göre bu değerlendirme diğer kripto paralar için de geçerli. Geçen yıl, Riksbank Başkanı Stefan Ingves, bu paraların er ya da geç ortadan kalkacağını dile getirdi.

Riksbank, e-krona ismi verilen kendi CBDC’i için ise çalışmalarını sürdürüyor. Banka geçtiğimiz ay, CBDC’yi eski bankacılık sistemlerine entegre etmek için başarılı bir deneme yürüttüğünü duyurdu.

Merkez bankası buna karşın e-krona çıkarıp çıkarmama konusunda kesin bir karar varmış değil.

İsveç, Avrupa Birliği üyesi olmasına rağmen para birimi olarak euro kullanmıyor. 2023’te dünyanın ilk nakitsiz toplumu olma yolunda ilerliyor.

Okumaya devam et

Kripto

Bitget’ten Türkiye Kullanıcılarına Özel Ödüller!

Bitget Turkiyeye Ozel yeni kullanc

Lider global kripto borsası Bitget, Türkiye kullanıcılarına özel, muhteşem ödüllerle bir kampanya başlattığını duyurdu. 

Kampanya süresi boyunca her yeni kullanıcı 20 USDT değerinde deneme fonu kazanacak! Üstelik yeni kullanıcılara özel 4.163$ Hoş Geldin Ödülü’nden de yine kullanıcılar faydalanacak! Yatırma ve vadeli işlemlere aktaran kullanıcılar ise 100 USDT daha kazanama şansı yakalayacak. Türkiye’ye özel olan ödüller ise bu miktarlarla da sınırlı değil. Bitget’in yükseltilmiş platform token’ı BGB de bu kampanyanın bir parçası olarak karşımıza çıkıyor. Kampanya süresince Bitget Vadeli İşlemler Platformunda işlem yapan kullanıcılar 300 BGB kazanacak. Bir tokendan daha fazlası olan BGB’ye sahip olan kullanıcılar ise ilerleyen dönemde yepyeni fırsatlara sahip olacak. Yeni kullanıcılarına 1 Milyon USDT ödül dağıtan Bitget, bununla beraber vadeli işlemler platformunda daha fazla işlem yapan bir kullanıcıya ise iPhone 13 Pro Max hediye edecek. 

Kampanya hakkında yorum yapan Bitget CEO’su Sandra Lou, “Türkiye’ye özel kampanyamızı duyurmaktan memnuniyet duyuyoruz. Türkiye, kripto dünyasında en hızlı büyüyen ülkelerden biri. Topluluğumuzu büyütmemizde de Türkiye’deki kullanıcılarımızın etkisi çok büyük, biz de Türkiye’deki kullanıcılarımızı çok önemsiyoruz. Türkiye’de ciddi bir büyüme potansiyeli görüyoruz ve ülkedeki artan talebi karşılamak için bölgedeki yerimizi daha da genişletmek istiyoruz. Bu girişimle Türkiye’de daha fazla kullanıcıya ulaşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz. Onlara daha fazla Bitget hizmeti sunmak için sabırsızlanıyoruz.”

Kampanya hakkında daha fazla detaylı bilgi için: https://bitget.zendesk.com/hc/tr/articles/6648499339033 

2018 yılında kurulan Bitget, dünyanın önde gelen kripto para borsalarından biridir. Şu anda dünya çapında 50’den fazla ülkede iki milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren Bitget, 20’den fazla ülkeye yayılan 500 kişilik bir iş gücüyle 2021’de merkezi olmayan finansı teşvik etme misyonunu hızlandırdı.

Bitget’in Haziran 2019’da kripto türevleri pazarındaki resmi lansmanından bu yana, platform artık dünyanın en büyük kripto copy trade ve türev borsalarından biri haline geldi ve hacme göre türev işlemler için CoinMarketCap ve CoinGecko tarafından global olarak ilk beşte yer alıyor. Bitget’in amiral gemisi ürünü Tek Tıkla Copy Trade, dünya çapında kripto türevleri traderları için deneyime yenilik getiren 20.000’den fazla copy traderı kendine çekti.

‘Better Trading, Better Life’, felsefesine sıkı sıkıya bağlı kalarak, Bitget, Web2 ve Web3’ü aşan, CeFi ve DeFi’yi birbirine bağlayan ve geniş bir köprü ile sonuçlanan portal olmayı hedefleyerek, global olarak kullanıcılara kapsamlı ve geniş kripto ağına güvenli ticaret çözümleri sağlamayı taahhüt eder. Eylül 2021’de Bitget, dünyaca ünlü futbol takımı Juventus’un ilk forma partneri ve kısa süre sonra PGL Major’ün resmi espor kripto partneri olarak sponsorluğunu duyurdu. Önde gelen espor organizasyonu Team Spirit ve Türkiye’nin önde gelen ve köklü futbol kulübü Galatasaray ile ortaklıklar da 2022’nin başlarında duyuruldu.

Daha fazla bilgi için lütfen ziyaret edin:

Resmi website: Bitget.com

Telegram: https://t.me/bitgetturkiye

Twitter: https://twitter.com/bitgetturkey

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/bitget-global/

Okumaya devam et

Kripto

Goldman Sachs, Kripto Piyasasındaki Düşüşle Tetiklenen Yayılma Etkisi Endişelerini Ele Aldı

goldman sachs kripto piyasasindaki dususle tetiklenen yayilma etkisi endiselerini ele aldi

ABD’li bankacılık devi Goldman Sachs, kripto piyasasındaki düşüşün ABD ekonomisi üzerinde bir yayılma etkisi yaratabileceği endişeleri hakkında bir araştırma notu yayımladı.

The Block tarafından aktarılan bir habere göre Goldman Sachs, müşterilerine gönderdiği son notta son zamanlarda sıklıkla dile getirilen yayılma etkisi endişelerini ele aldı. Buna göre, makroekonomik endişeler, UST’deki çöküş gibi bir dizi etken tarafından tetiklenen kripto para piyasasındaki düşüşün ABD harcamaları üzerinde çok sınırlı bir etkisi olması gerektiği ifade edildi. Buna gerekçe olarak ise, piyasadaki son düşüşün ABD hanehalkı net değerine kıyasla çok küçük olması gösterildi. Bitcoin, bu yılın başından bu yana %35 oranında düşüş yaşamıştı.

Bankaya göre, net değer yüzdesi olarak kripto para birimi varlıkları ABD hanehalkı net değerinin yalnızca %0.3’ünü temsil ediyor. Diğer taraftan ABD hisse senetleri için bu oran %29’da yer alıyor. Araştırmacılar raporda konu hakkında şu ifadelere yer verdi:

“Varsayımlarımız etrafında çok fazla belirsizlik olsa da, sonuçlarımız kripto piyasasının etkisinin diğer faktörlere göre büyük ihtimalle sınırlı kalacağını gösteriyor.”

Okumaya devam et

Copyright © 2020 GizliSoru.Com