Bizimle iletişime geçin

İş Dünyası

Komatsu ve Proterra ile iş birliği yapacak

İnşaat ekipmanı üreticisi Komatsu, 2023 yılında pazara sunmayı planladığı ilk elektrikli orta boy hidrolik ekskavatörünün geliştirilmesi için Proterra’nın pil teknolojisinden yararlanacak.

Komatsu ve Proterra ile iş birliği yapacak

Komatsu ve Proterra’nın arasındaki iş birliği, Proterra’nın arazi araç pazarına girişini ve şirketin ilk Proterra ile güçlendirilmiş elektrikli inşaat ekipmanını temsil ediyor. Komatsu, 2023’ten 2024’e kadar beklenen ticari üretimden önce 2021’de konsept kanıtı elektrikli ekskavatörün geliştirilmesi için Proterra’nın akü sistemlerini kullanacak. Elektrikli ekskavatöre güç sağlayan Proterra akü sistemi, yüksek enerji yoğunluğu ve hızlı şarj teknolojisine sahip olacak.

Proterra, batarya platformunun paketleme esnekliğinin bataryaların orta boy ekskavatör içine en uygun şekilde yerleştirilmesini sağlayacağını ve ekskavatörün hidrolik kol hareketlerini dengelemek için kullanılan normal bir karşı ağırlık ihtiyacının yerini alacağını söyledi. Proterra CEO’su Jack Allen, “Daha fazla topluluk sıfır emisyonlu bir geleceği benimsedikçe, Proterra, elektrikli inşaat ekipmanı geliştirmek için Komatsu ile ortak olmaktan heyecan duyuyor. Proterra’nın sınıfının en iyisi akü teknolojisi, transit araç filomuzla 16 milyon millik sürüşte kanıtlanmıştır. Kuzey Amerika’daki yollarda elektrikli transit araçlarımızda işe yarayan şeyler arazide de çalışabilir. Emisyonsuz, sessiz Proterra Powered araçların avantajlarını dünya çapında daha fazla topluluğa sunmak için Komatsu ile işbirliği yapmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Proterra Powered markası, ticari araç üreticilerinin araçlarını elektrikli hale getirmesine yardımcı olmak için Proterra’nın elektrikli araç teknolojisinden ve uzmanlığından yararlanıyor. Proterra akü sistemleri, birinci sınıf OEM’ler tarafından elektrikli okul otobüsleri, tur otobüsleri, teslimat minibüsleri ve alçak tabanlı ara servis otobüsleri dahil % 100 elektrikli araçları tanıtmak için kullanılıyor. Proterra, gürültüyü ve hava kirliliğini azaltmanın yanı sıra, akü paketlerinin tasarımının güvenliğin ve dayanıklılığın en önemli olduğu arazi, inşaat ortamı için ideal bir uygulama sunduğunu söyledi. Proterra, Kaliforniya’daki bataryalarını temel bir yol gösterici ilke olarak güvenlikle tasarlıyor, üretiyor ve tüm Proterra batarya paketleri, en zorlu koşullara dayanabildiklerinden emin olmak için sıkı testlerden geçiyor. Bu da onu Komatsu ve arazi araçları pazarı için mükemmel bir seçim haline getiriyor.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İş Dünyası

OPET, Kadın Gücü Projesiyle istihdamı yükseltti

OPET, Kadın Gücü Projesi ile istasyonlardaki kadın çalışan sayısını 3 bine yükseltti.

OPET, Kadın Gücü Projesiyle istihdamı yükseltti

OPET, Türkiye’de kadın istihdamının artırılmasına katkıda bulunma hedefiyle 2018’de başlattığı Kadın Gücü Projesi ile istasyonlardaki kadın çalışan sayısını yaklaşık 3 bine yükseltti.

OPET’ten yapılan açıklamada, OPET’in ‘Mesleğin cinsiyeti yoktur’ anlayışı ile erkeklere özgü meslek olarak algılanan akaryakıt satış yetkilisi, istasyon yöneticisi, vardiya amiri gibi pozisyonlarda kadınlara iş olanağı sunduğu belirtildi.

OPET’in 2018 yılında Türkiye’de kadın istihdamının artırılmasına katkıda bulunma hedefiyle ‘erkek işi’ olarak görülen akaryakıt sektöründe kadınlara daha fazla çalışma alanı açan örnek bir projeye imza attığı anımsatılan açıklamada, şirketin her istasyonunda en az iki kadın hedefiyle başlattığı Kadın Gücü Projesi’yle sektöründe köklü bir değişime öncülük ettiği kaydedildi.

Okumaya devam et

İş Dünyası

Rus şirke’e yüzde 49’luk hisse…

Rosatom’un enerji depolama sistemleri için endüstri entegratörlüğü yapan OOO Renera, Güney Koreli Enertech International Inc. şirketinin yüzde 49’luk hissesini satın aldı.

Rus şirke'e yüzde 49'luk hisse...

Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu Rosatom’un TVEL Yakıt Şirketi’nin bir parçası olan OOO Renera, Güney Koreli lityum iyon pil üreticisi Enertech International Inc. şirketinin hisselerini satın aldı.

Konuyla ilgili Rosatom’un yakıt şirketi TVEL’dan yapılan açıklamaya göre, çeşitli kapasitelerde elektrotlar, lityum iyon pil hücreleri ve enerji depolama sistemleri üreten bir şirket olan Enertech International Inc. ile imzalanan anlaşma, Rusya’da 2030 yılına kadar kapasitesi en az 2 GW saat olan lityum iyon pillerin ve enerji depolama sistemlerinin üretilmesini de içeriyor. Üretimin ilk aşamasının 2025 yılında başlatılması planlanırken, Rus şirketinin lityum iyon pilleri elektrikli otobüslerde, elektrikli araçlarda, özel ekipmanlarda ve elektrik şebekesi kompleksinde kullanılacak.

Okumaya devam et

İş Dünyası

Volkswagen, fabrikasını elektrikli otomobil sahasına ayırıyor

Volkswagen, İspanya fabrikasını elektrikli araç merkezine çevirmeyi değerlendiriyor.

Volkswagen, fabrikasını elektrikli otomobil sahasına ayırıyor

Volkswagen AG, projenin Avrupa Komisyonu’ndan destek alması halinde, İspanyol Seat markasının Barselona yakınlarındaki Martorell fabrikasını tamamen elektrikli bir otomobil sahasına dönüştürmeyi planlıyor.

VW CEO’su Herbert Diess, LinkedIn gönderisinde yaptığı açıklamada, fabrikanın dönüştürülmesinin İspanya’da batarya hücresi üretimini içerebileceğini söyledi.

CEO, “Şirketin planları, hızlı şarj olan elektrikli araçlar ve yeşil enerji tedariki için altyapı oluşturmayı gerektirecek” dedi.

Okumaya devam et

Trending

Copyright © 2020 GizliSoru.Com