Bizimle iletişime geçin

Gündem

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır, Önemi Nedir? Kaç Yılda Bir Yapılır?

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır, Önemi Nedir? Kaç Yılda Bir Yapılır?

Kış mevsiminin etkisini yavaş yavaş göstermeye başladığı şu günlerde, kombilerin kışlık bakımının ihmal edilmemesi gerekiyor. Kombi bakımının düzenli şekilde yapılması; yüksek doğalgaz faturası, gaz ve su kaçağı sonucu oluşabilecek kazalar ve kombi arızası gibi önemli sorunların önüne geçmektedir. Yaşam alanlarının verimli bir şekilde ısıtılabilmesi için kombi bakımının işinin ehli kişiler tarafından yapılması gerekiyor.

Kışlık kombi bakımı sırasında teknik ölçüm cihazlarının kullanıldığı ve birçok parçasının bakımının sökülerek yapıldığı için uzman kişiler tarafından yapılması gereklidir. Bireysel kombi bakımı, su seviyesinin ayarlanması ve peteklerdeki havanın alınması gibi basit bakımları kapsamaktadır.

Kombi Bakımın Yapılması Önemli Midir, Kaç Yılda Bir Yapılır?

Kombi bakımın aksatılmadan yılda bir defa yaptırılması gerekmektedir. Yapılan bu bakım size birçok avantaj sağlayabilir. Kombinin arızalanmasına engel olur, daha az doğalgaz faturası ödeyerek evinizi daha sağlıklı şekilde ısıtabilir, gaz ve su kaçakları sonucu oluşabilecek kazaların önüne geçer ve kombinin daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır, Hangi İşlemler Uygulanır?

Kombinin yıllık bakımına, ilk olarak suyu ısıtma seviyesi kontrol edilerek başlanır.

Bu işlemden sonra bağlantı yerlerinden herhangi bir sızıntı yapıp yapmadığına bakılır.

Önceki adımlardaki kontrollerde bir sorun olmaması durumunda, kombinin dış kapağı sökülerek oluşan tozlanma temizlenir.

Yanma odasındaki brülör isimli parçanın temizliği yapılır.

Mevcut elektrik bağlantı noktalarında bir sorun olup olmadığı kontrol edilir.

Yanma sonucu oluşan gazın dışarı atılmasını sağlayan fanın kontrolleri yapılır ve bacayla birlikte temizlenir.

Genişleme tankının kontrolleri gerçekleştikten sonra bar basıncının ayarı yapılır.

Peteklerdeki suyun kombiye tekrar dönüş yaptığı bölümdeki filtrenin temizliği yapılır.

Kombi Bakımı Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

Bakım yaptıracağınız kişinin yetki belgesine sahip olmasına özen gösterin. Eğer belgesi bulunmuyorsa cihazın bakımını o kişiye yaptırmayın.

Yetki belgesi bulunan kişiye bakım sırasında hangi işlemleri uygulayacağını danışın ve işlemler sırasında yanında bulunarak neler yaptığını gözlemleyin.

Bakıma başlamadan önce kombinin sağlıklı şekilde çalışıp çalışmadığını anlamak için ısıtma testi yapmasını isteyin. Bazı servis elemanları zamandan tasarruf etmek için bu işlemi es geçebilirler.

Kombi bakımın en önemli adımlarından olan çekiş durumu, limit sensörü ve filtre kontrollerinin yapıldığından emin olun.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

İstanbul Havalimanı kapandı, bakanlar Atatürk Havalimanı’na indi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile AFAD Başkanı Yunus Sezer yoğun kar yağışının yaşandığı İstanbul’a geldi.

İstanbul Havalimanı kapandı, bakanlar Atatürk Havalimanı na indi!

Alınan bilgiye göre, İstanbul’da etkili olan yoğun kar yağışının ardından İçişleri Bakanı Soylu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu ile AFAD Başkanı Sezer, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla Ankara’dan uçakla Atatürk Havalimanı’na ulaştı.

Bakanlar Soylu ve Karaismailoğlu ile Sezer’in kentteki kar yağışıyla ilgili gelişmelere ilişkin gerçekleştirilecek toplantının ardından ortak basın açıklaması yapması bekleniyor.

İstanbul Havalimanı’nda kar fırtınası nedeniyle uçuş operasyonlar durdurulmuştu.

İstanbul’da etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul Havalimanı’nın ardından Atatürk Havalimanı’nda da uçuşlar durduruldu

 

 

Okumaya devam et

Gündem

İstanbul Havalimanı’nda mahsur kalan yolculara yatmaları için karton dağıtıldı

İstanbul’da etkili olan şiddetli kar yağışına bağlı olarak seferlerin durdurulması nedeniyle, uçuşları iptal olan yolcular İstanbul Havalimanı’ndaki havayolu şirketlerinin bilet satış noktalarında uzun kuyruklar oluşturdu.

İstanbul Havalimanı nda mahsur kalan yolculara yatmaları için karton dağıtıldı

Geçtiğimiz cumartesi gününden itibaren İstanbul’u etkisi altına alan kar yağışı, hava ulaşımını olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor.

Hava muhalefeti nedeniyle üç gün boyunca Sabiha Gökçen ve İstanbul Havalimanları’nda çok sayıda sefer iptal olurken, bugün de yağışın tipiye dönmesiyle İstanbul Havalimanı’ndaki uçuşlar sabah saat 04.00’e kadar durduruldu. Gece saatlerinde yapılan yeni açıklamada ise İstanbul Havalimanı’nda iniş ve kalkışların iptal saatinin 13.00’e kadar uzatıldığı belirtildi.

BİNLERCE YOLCU KUYRUKTA

Çok sayıda yolcu ise havalimanında yeniden bilet alarak gitmek istedikleri şehre uçmayı bekliyor. Uçuşları iptal olan binlerce yolcu, havayolu şirketlerinin terminal binasındaki satış ofislerinde metrelerce kuyruk oluşturdu.

“BİLET ALDIK 15 DAKİKA SONRA İPTAL OLDU”

Uçuşların iptal olması nedeniyle Adana’ya gidemeyen yolculardan Mehmet İhsan Korhan, “Meksika’dan gelmiştim.

İç hatlara Adana’ya saat 15.30’a bilet aldım ama maalesef hava şartlarından dolayı iptal olduğunu söylediler. Geri gitmeye çalışıyorum. Otobüsle gitmeyi düşündüm ama giden arkadaşlarım yolda kalmış, ben de burada kaldım. Uçağa binmeden bileti aldıktan 15 dakika sonra uçak iptal olduğu haberi geldi. Şimdi de yeni bir Adana uçağı bulmak için uğraşacağım” dedi.

“BİZİ UÇAĞA ALMADILAR”

Ukrayna’nın Kiev şehrine gitmek için havalimanına geldiği havalimanında uçuşu iptal olan diğer bir yolcu Direr Servi ise “Bizi uçağa aldılar. Uçakta yaklaşık bir saat bekledikten sonra uçuşun olmayacağı ve iptal edildiği söylendi. Bizi uçaktan geri çıkardılar. Biz de biletlerle ilgili değişime geldik. Sabah uçağı değiştirip oradaki fuara yetişmemiz gerekiyor. Biletimizi değiştirip sabah tekrar gitmeye çalışacağız” şeklinde konuştu.

ÜZERİNDE YATMALARI İÇİN KARTON DAĞITILDI

Uçuşların durdurulduğu İstanbul Havalimanı’nda birçok yolcu geceyi terminalde geçirmeye hazırlanıyor. Yolculara üstünde yatmaları için kartonlar dağıtıldı.

İYİ Parti İBB Meclis Üyesi Ali Kıdık, “Öyle bir felaket ki, havalimanında mahsur kalan yolculara yatmaları için karton dağıtılıyor” dedi. Öte yandan çok sayıda THY personelinin havalimanında mahsur kaldığı öğrenildi.

VATANŞALARIN ÇİLESİ OBJEKTİFLERE YANSIDI

Öte yandan İstanbul’da sabah saatlerinden bu yana etkisini artıran kar yağışı ve tipi nedeniyle İstanbul Havalimanı’nda uçuşlar durduruldu.

Kar yağışı nedeniyle havalimanına giden yollar da ulaşıma kapandı.

İstanbul havalimanından mahsur kalan yolcular ve turistler objektiflere yansıdı.

Okumaya devam et

Gündem

İstanbul’da özel araçların trafiğe çıkışı yasaklandı!

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, saat 13.00’a kadar İstanbul’da toplu taşıma ve görevli araçlar dışındaki özel araçların trafiğe çıkışına müsaade edilmeyeceğini duyurdu.

İstanbul da özel araçların trafiğe çıkışı yasaklandı!

Vali Yerlikaya Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Saygıdeğer İstanbullular, Alınan son meteorolojik raporlara göre, ilimizde olumsuz hava koşulları devam etmektedir. Bu nedenle; Bugün saat 13.00e kadar; toplu taşıma ve görevli araçlar dışındaki özel araçların trafiğe çıkışına müsaade edilmeyecektir” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Copyright © 2020 GizliSoru.Com