Bizimle iletişime geçin

Gündem

Ojeyi Hızlı Bir Şekilde Kurutmak İçin Uygulanabilecek Yöntemler

Ojeyi Hızlı Bir Şekilde Kurutmak İçin Uygulanabilecek Yöntemler

Tırnaklara eşsiz bir görünüm kazandıran oje sürme işleminin sonrasında, sıkıcı bir bekleyiş aşaması ile karşılaşılır. Ojenin kalıcı olması ve temas ettiği yerlere bulaşmaması için belirli bir süre kurumasını beklemek gereklidir. Bazı pratik yöntemleri uygulayarak sürülen ojenin çabucak kurumasını sağlayabilirsiniz.

Günümüzde farklı renk alternatifleri ve geniş bir ürün yelpazesine sahip ojeler, güzellik ve bakımlarına önem veren kadınların vazgeçilmezlerindendir. Titizlik ve dikkat gerektiren bir oje sürme aşamasının ardından gelen kurutma işlemi, değerli vakitlerin boş yere harcanmasına neden olur. İşte sizi bu dertten kurtaracak hızlı oje kurutma teknikleri.

Vaktiniz Kısıtlıysa Ojeyi İnce Bir Tabaka Şeklinde Sürün

Acilen dışarı çıkmanızı gerektiren durumlarda, ojeyi ince bir katman şeklinde sürdükten sonra birazcık üfleyerek hemen kurumasını sağlayabilirsiniz.. Bu yöntemle istediğiniz rengi elde edemeyebilirsiniz ancak kısıtlı vakitlerde işinizi kolaylaştıracaktır.

Saç Kurutma Makinesi İşinizi Kolaylaştırabilir

Neredeyse herkesin kullandığı saç kurutma makinesi, tırnaklara sürülen ojenin hemen kuruması için pratik ve etkili bir yöntemdir. Tırnaklara büyük bir özveriyle sürülen ojenin kurumasını beklerken, kıyafet ve eşyalara oje bulaşmasını istemiyorsanız bu yöntemi uygulayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey saç kurutma makinesini soğuk seviyede çalıştırmak ve tırnaklarınıza çok yakından tutmayarak kurutmak.

Buzlu Su Yöntemi

Oje sürme işleminden önce parmaklarınızın rahatça sığabileceği bir kaba su ve buz yerleştirin. Tırnaklarınıza oje sürdükten sonra parmaklarınızı hazırladığınız buzlu suyun içerisine sokun ve birkaç dakika bekletin. İşlemi en fazla iki defa tekrarladıktan sonra kısa bir süre önce sürdüğünüz oje hemen kuruyacaktır.

Bebek Yağı Kullanmak

Bebek yağları; makyaj temizliği, topuk çatlakları ve cilt temizliği için birçok kişi tarafından kullanılmaktadır. Aynı zamanda tırnaklara sürülen ojenin daha hızlı kurumasını da yardımcı olmaktadır. Ojeyi sürdükten sonra bir kabın içerisindeki bebek yağına tırnaklarınızı batırarak kuruma işlemini hızlandırabilirsiniz.

Buzdolabının Derin Dondurucu Bölümü

Eğer yukarıda sıraladığımız yöntemleri uygulamanız mümkün değilse, buzdolabın derin dondurucu bölümünü kullanabilirsiniz. Oje sürme işleminin ardından ellerinizi buzdolabının dondurucu kısmına koyun ve 2-3 dakika bu şekilde bekletin. Bu yöntem elleriniz biraz üşütebilir ancak ojenin çabuk kurumasında etkili olacaktır.

Oje Kurutucu Spreylerden Yardım Alın

Özellikle kısıtlı bir zamana sahip olan kadınların sıkça kullandığı kurutucu spreyler, size fazladan masraf çıkarır ancak işinizi de kolaylaştırabilir. Ojeyi hızlı şekilde kurutmak için üretilmiş kimyasal içerikli bu ürünler, kozmetik ve bakım ürünlerinin satıldığı yerlerden rahatlıkla temin edilebilmektedir.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

130 Milyar Dolar serveti olan Bill Gates, eşi Melinda’ya kaç dolarlık hisse verdi?

ABD’li milyarder Bill Gates ile üç çocuğunun annesi, 27 yıllık eşi Melinda Gates boşanmaya hazırlanıyor.

130 Milyar Dolar serveti olan Bill Gates, eşi Melinda ya kaç dolarlık hisse verdi?

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, 27 yıllık evliliğine son verme kararının ardından eşi Melinda’ya 1.8 milyar dolarlık hisse devretti.

Bill Gates’in 130 milyar dolarlık servetini, boşanma nedeniyle eşiyle yarıya yarıya paylaşılacağı konuşuluyor. Dünyanın en pahalı boşanması olarak gösterilen olayda Bill Gates’ten ilk adım geldi. Bill Gates, eşi Melinda’ya 1.8 milyar dolarlık hisse devretti.

Devir işleminin Canadian National Railway Co.’nun 1.5 milyar dolar değerindeki 14 milyon hissesini ve AutoNation’ın yaklaşık 309 milyon dolar değerindeki 2.9 milyon hissesini içerdiği ifade edildi.

13 basamak düşecek

Öte yandan, çift boşanma sürecini yürütmeleri için güçlü avukatlık firmalarından destek alıyor. Melinda’yı New York’tan 4 avukat, Bill Gates’i ise Los Angeles’tan 3 avukat temsil edecek.

Boşanma ile servetin yarı yarıya bölünmesi durumunda Gates’in en zenginler listesinde dördüncü basamaktan 17. sıraya düşmesi bekleniyor.

Forbes’un düzenlediği listeye göre 130.5 milyar dolar serveti bulunan Bill Gates, dünyanın en zengin dördüncü ismi. 

Gates’in önünde yalnızca Jeff Bezos, Elon Musk ve Bernard Arnault bulunuyor. Haliyle çiftin boşanacak olması, bu servetin nasıl bölüneceği sorularını da beraberinde getiriyor.

Okumaya devam et

Gündem

Abdullah Kiğılı: İç piyasa kötü durumda, dolar/TL tahmini gerçekçi değil

Kiğılı Giyim Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, tam kapanma sebebiyle iç piyasanın kötü durumda olduğunu söyledi.

Abdullah Kiğılı: İç piyasa kötü durumda, dolar/TL tahmini gerçekçi değil

 Kiğılı, “TCMB’nin anketinde yıl sonu 8.71 tl dolar/TL tahmini inandırıcı değil. Üretim için ön siparişlerin verilmesi gerekiyor, planlama yapamıyoruz” dedi.

Kiğılı Giyim Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Kiğılı, tam kapanma döneminde hazır giyim sektöründe yaşananlarla ilgili olarak Bloomberg HT’den Zeliha Saraç’a açıklamalarda bulundu.

Kiğılı, tam kapanma sebebiyle iç piyasanın kötü durumda olduğunu belirttiği değerlendirmesinde, haftalık çalışma süresinin 85’ten 36 saate indiğini açıkladı. 

Kiğılı, “İçerinin durumu kötü. Akşam 7’de dükkan kapanıyor. Cumartesi-pazar yok. Bunun ciroya kaybı yüzde 50. Bir de en önemli şey yarın ne olacak. Üç sektör var ki çok ağır tokat yedi. Turizm, gıda ve giyim sektörü. Şuanda yaz koleksiyona geçmemiz lazım, koyamıyoruz. 200 tane mağazam bin 500 çalışanım var. Mal koyacağız, neye göre mal koyacağız bilemiyoruz” dedi. 

“TCMB’nin anketinde yıl sonu 8.71 tl dolar/TL tahmini inandırıcı değil. Zaten şuanda 8.32. 8 ayda 4 kuruş mu artacak. Bankaya krediye gidiyorsun yüzde 21. Yeni yapılacak yatırımda yok. Üretim için ön siparişlerin verilmesi gerekiyor, planlama yapamıyoruz” diyen Kiğılı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle Avrupa’da birçok önemli markanın iflas noktasında olduğunu söyledi. 

Kığılı, Türkiye’deki hazır giyim sektörünün potansiyeli hakkında yaptığı açıklamada, “Yurt dışı pazarda çok önemli potansiyel var. Markalarımız önümüzdeki yıllarda yurt dışında çok büyüyecek.” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Gündem

Bosch Türkiye Başkanı Young 25 yıl sonra Bosch’u bırakıyor

Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanı Steven Young 31 Temmuz 2021 tarihi itibarıyla görevinden ayrılacak

Bosch Türkiye Başkanı Young 25 yıl sonra Bosch’u bırakıyor

Bosch Türkiye’den yapılan açıklamada, Steven Young’un Bosch Grubu bünyesinde 25 yıllık kariyerinin ardından “iş hayatında farklı ve yeni açılımlar yapmak üzere” görevinden ayrıldığı bildirildi.

Young’tan boşalan göreve halen Bosch Macaristan’da Genel Müdür olarak görev yapan Daniel Korioth getirildi.

Young, 2011’de Bosch Türkiye Genel Müdürlüğü ve 2015 itibarıyla ise Orta Doğu sorumluluğunun da eklenmesiyle birlikte Bosch Türkiye ve Orta Doğu Başkanlığı görevlerine atanmıştı.

Okumaya devam et

Trending

Copyright © 2020 GizliSoru.Com