Bizimle iletişime geçin

Gündem

Rönesans patronu Erman Ilıcak’tan Rusya’da Milyar Dolarlık imza!

Rusya Başkanı Putin’in konuşma yaptığı St. Petersburg Ekonomi Forumu’nda Türk şirketi önemli bir ihale aldı. Rönesans, Rusya’nın batısında yer alan en önemli doğalgaz işleme tesisini santralini inşa edecek.

Rönesans patronu Erman Ilıcak tan Rusya da Milyar Dolarlık imza!

Ankara ile Moskova arasındaki siyasi ve ekonomik sorunlar devam ederken iki ülkeyi yakından ilgilendiren önemli bir anlaşma imzalandı. Rusya’nın Davos’u olarak bilinen Saint Petersburg’da Uluslararası Ekonomik Forumu’nda düzenlenen anlaşma, ülkenin batı yakasında düzenlenen en önemli projelerden birini oluşturuyor.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in de konuşma yaptığı forumda düzenlenen törende Gazprom, yeni projesini tanıttı. Rus devinin resmi sitesinde yer alan bilgilere göre Gazprom, Baltık Denizi kıyısında yer alan Ust-Luga bölgesi yakınlarında yeni bir doğalgaz işleme tesisi ve merkezi kuracak. Proje bedeli açıklanmayan tesis, Türk inşaat şirketi Rönesans’a ait Renaissance Heavy Industries, Alman Linde ve RusGazDobycha adlı şirketler inşa edecek.

Saint Petersburg’da düzenlenen forumda projeyi Gazprom Yönetim Komitesi Başkanı Alexey Miller, Linde Yönetim Kurulu Başkanı Wolfgang Reitzle, Gazprom Yönetim Komitesi Başkan Yardımcısı Vitaly Markelov, SIBUR Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dmitry Konov ve Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı Erman Ilıcak imzaladı.

İnşaatına bu ay başlanacak olan tesis, 45 milyar metreküp kapasiteli bir gaz işleme kompleksini içeriyor. Tesiste ayrıca 13 milyon ton kapasiteli doğalgaz sıvılaştırılma ünitesi yer alacak.

2018’DE RUSYA’NIN EN BÜYÜK PROJESİNİ ALMIŞTI

Bilindiği üzere Rönesans Holding, 3 yıl önce benzer bir projeyi daha üstlenmişti. Rusya’nın doğu bölgesinde yer alan Amur Gaz İşleme Tesisi, 2018’de imzalanmıştı. 16 bin 500 kişinin çalıştığı tesisin inşaat işlerini 1.3 milyar euroluk bedelle Maire Tecnimont ve Rönesans üstlenmişti. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Japonya Başbakanı Shinzo Abe, IMF Başkanı Christine Lagarde’ın da katıldığı forumda imzalanan anlaşmada yer alan proje, 2023 yılında tamamlanacak ve Rusya’nın en büyük, dünyanın ise sayılı gaz işleme tesislerinden biri olacak.

Yılda 42 milyar metreküplük üretim kapasitesine sahip olacak tesis, Yakutistan ve Irkutsky gaz üretim merkezlerinden gelen doğal gazı işleyecek. Yeni yapılacak tesis, Amur’dan daha fazla kapasiteye sahip olacak. Proje inşaat bedelinin 1.5-2 milyar dolar arasında olması bekleniyor.

Kerim Ülker/Dünya

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Çağla Şikel 4 ay için 250 Bin TL ödedi!

Bodrum’un gediklilerinden Çağla Şıkel, bu yaz pandemi nedeniyle Çeşme’den ev tuttu. Çocukları, annesi, teyzesi ve kuzenleriyle tatil yapan ünlü manken ve sunucu, 4 aylığına tuttuğu eve 250 bin lira ödedi.

Çağla Şikel 4 ay için 250 Bin TL ödedi!

Bodrum ve Çağla Şıkel yazın ayrılmaz ikililerinden… Yıllardır her yaz Bodrum’da çalıştığım için rahatlıkla şunu iddia edebilirim; ünlü modelin Bodrum’a inişiyle sezon başlar! Ta ki bu yıla kadar. Çünkü Çağla Şıkel, bu yazı çocukları ve ailesiyle Çeşme’de geçirmeye karar vermiş.

Bodrum’da kendi evi olmasına rağmen neden böyle bir karar verdiğini merak ettiğimden araştırdım. Bu yaz büyük bir aile tatili planladıklarını öğrendiğim Şıkel, çocukları, kuzenleri, annesi, teyzesi, yeğeni derken bayağı kalabalık bir kadroyla tatile çıkmış.

Bodrum’daki ev küçük olduğundan orada rahat edemeyeceğini düşünen aile, bu nedenle Çeşme’den büyük bir ev tutmaya karar vermiş.

Hafta başı tatile start veren ve bol bol paylaşım yapan Çağla Şıkel, öğrendiğime göre evi 4 aylığına kiralamış ve 250 bin TL ödemiş.

Mehmet Üstündağ/Kelebek

Okumaya devam et

Gündem

Seda Sayan’dan Mehmet Ali Erbil’e hizmetçi kıza tecavüz suçlaması

Bir dönem yakın dost olan ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil ve sanatçı Seda Sayan’ın arasında sitem ile başlayan tartışması ağır suçlamalara dönüştü.

Seda Sayan dan Mehmet Ali Erbil e hizmetçi kıza tecavüz suçlaması

Hürriyet’in haberine göre, Mehmet Ali Erbil’in Tolga Yüce’nin “Geçmişi biraz daha temiz olsaydı iftar programı da sunardı. Helal olsun televizyonlar reyting alamayan bu kadını hâlâ çalıştırıyorlar” sözünü Instagram’da paylaşmasıyla başlayan gerginlik, Seda Sayan’ın Erbil hakkındaki tecavüz iddiasıyla tırmandı.

Erbil: Bir kez bile sağlık durumumu sormadı

Erbil, bir televizyon kanalına telefonla bağlanarak neden böyle bir paylaşımda bulunduğunu anlattı: 

“Seda Sayan iki senedir beni aramadı. Bir kez bile sağlık durumumu sormadı. Yakın arkadaşlarım beni yalnız bırakmadı, fakat Seda Sayan beni aramayı bırakın, menajerime bile sağlık durumumu sormadı. Hülya Avşar ve İbrahim Tatlıses başta olmak üzere yanımdan ayrılmadılar.”

Sayan: Allah ıslah etsin

Eski dostunun bu suçlamaları karşısında sessizliğini bozan Sayan, “Allah ıslah etsin. Allah müstahakını versin. Keşke başına gelenlerden ders çıkarıp kirli ruhunun temizlenmesi için çaba sarf etseydi. Ama maalesef huylu huyundan vazgeçmiyor” ifadelerini kullandı.

Ardından Seda Sayan, sosyal medya hesabından Erbil’e ağır bir suçlamada bulundu. Ünlü şovmenin evdeki hizmetlisine tecavüz ettiğini belirten Seda Sayan “Tuğba ile evliyken evdeki hizmetli kıza tecavüz ettiğinde sessiz kaldığım için geçmişimin kirli olduğu doğrudur. Dahası var bence işine bak ruhunu arındır” yazdı.

?Seda Sayan, bir süre sonra Erbil’e ağır suçlamalarda bulunduğu paylaşımını silerek, “Dua et çocuklarının hatırına, Allah’tan af dile, benden değil” ifadelerini kullandı.

Okumaya devam et

Gündem

Oyuncu Özcan Deniz, eski eşi Feyza Aktan’dan aracı nasıl aldı?

Oyuncu Özcan Deniz, eski eşi Feyza Aktan’ın kullandığı aracını geri aldı.

Oyuncu Özcan Deniz, eski eşi Feyza Aktan’dan aracı nasıl aldı?

Aktan’ın kullandığı aracın trafik sigortası bitince, araca trafik polisleri tarafından el koyuldu. Deniz’in aracı, sigorta süresi dolduğu için Levent’teki bir otoparka götürüldü.

Özcan Deniz ile Feyza Aktan arasında sular durulmuyor. Oğulları Kuzey için velayet davası çekişmeli olarak devam eden iki ünlü isim, bu sefer araç konusunda karşı karşıya geldi.

Yıllardır Özcan Deniz’in üzerine olan aracı kullanan Feyza Aktan, geçen günlerde trafikte çevirmeye takıldı. Aracın trafik sigortasının bittiği ortaya çıkan Aktan, ısrarlarına rağmen trafik polislerini ikna edemedi ve araç Levent’te bir otoparka çekildi.

Hürriyet’ten İsmail Bayrak’ın haberine göre, Feyza Aktan sigorta borcunu ödemeyi teklif etse de araç Özcan Deniz’in üzerine olduğu için Aktan’ın talebi reddedildi.

Bu olayın ardından Özcan Deniz, aracını Feyza Aktan’dan geri aldı.

Feyza Aktan, fiziksel ve psikolojik şiddete maruz kaldığını iddia ederek ünlü sanatçı ve abisi Ercan Deniz hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

Özcan Deniz ise Aktan’a oğlu için velayet davası açmış, eski eşinin kendisine iftara attığını söylemişti.

Okumaya devam et

Trending

Copyright © 2020 GizliSoru.Com