Bizimle iletişime geçin

Bilim

Spor Salonuna Gitmeden Evde Yapabileceğiniz Göğüs Dikleştirme Egzersizleri

Günümüzde istenilen görünüme kavuşmanın çeşitli yolları var. Daha zayıf görünmek için siyah renk tercih edebilir veya sizi zayıf gösteren moda hilelerine başvurabilirsiniz. Göğüslerinizin daha büyük görünmesi için dolgulu sütyenleri takabilirsiniz. Göğüsleri dikleştirmek için ise buz küpleriyle masaj yapabilirsiniz. Fakat, her üç durumda da çözüm kalıcı değildir. Gerçek bir değişim için biraz çaba gösermeniz ve ter dökmeniz şart.

Spor Salonuna Gitmeden Evde Yapabileceğiniz Göğüs Dikleştirme Egzersizleri

Günümüzde istenilen görünüme kavuşmanın çeşitli yolları var. Daha zayıf görünmek için siyah renk tercih edebilir veya sizi zayıf gösteren moda hilelerine başvurabilirsiniz. Göğüslerinizin daha büyük görünmesi için dolgulu sütyenleri takabilirsiniz. Göğüsleri dikleştirmek için ise buz küpleriyle masaj yapabilirsiniz. Fakat, her üç durumda da çözüm kalıcı değildir. Gerçek bir değişim için biraz çaba gösermeniz ve ter dökmeniz şart.

Mükemmel göğüslere sahip kadınların sırrı dengeli beslenme ve düzenli egzersiz yapmalarıdır. Tabii yaş faktörü de bu konuda en önemli unsurlardan biridir. Nitekim, ilerleyen yaşla birlikte cilt sıkılığını kaybeder ve dolayısıyla sarkmalar başlar. İyi haber şu ki, evde yapılması mümkün olan kolay egzersiz hareketleri göğüslerin sıkılaşmasına ve dikleşmesine yardımcı olur.

Sarkan Göğüsleri Dikleştirmek Gerçekten Mümkün mü?

Bu en çok sorulan sorulardan biridir. Cevabı ise hem evet hem de hayırdır çünkü birçok şey memenin büyüklüğünü ve yapısını etkiler. Yaşlılık, doğum yapmak, obezite ve genetik faktörler sarkık göğüsler konusunda birincil suçlulardır. Bunlar olduğunda, doğal göğüs gerdirme yolları için birçok kadın çözüm aramaya başlar.

Gerçek şu ki, sarkan göğüsleri toparlamak için özel egzersizler yoktur. Kadın memeleri kastan değil yağ dokusundan oluşur. Bu sebeple, hiçbir egzersiz onları dikleştiremez ancak göğüslerin alt kısmındaki kasların hedeflendiği egzersiz hareketleri yapılarak nispeten dikleşme sağlanır ve daha güzel bir fiziki görünüm elde etmek mümkün hale gelir.

Modern bir çağda yaşıyoruz, hızlı yaşıyoruz ve genellikle spor salonu gibi ek zevkler için zamanımız olmuyor. Öyleyse, göğüsleri dikleştirmek için evde yapabileceğimiz egzersiz hareketlerine göz atalım ve evimizin mahremiyetinde bir şişe su ve bir havlu ile neler başarabileceğimizi görelim…

Geniş Şınav

Şınavın nasıl çekilmesi gerektiğini sanırım bilmeyen yoktur. Klasik şınavdan farklı olarak yalnızca kollarınızı biraz daha fazla geniş açın. Eğer formda olmayan ve şınav çekemeyen biriyseniz o halde diz kapaklarınızı yere koyarak hareketi daha da kolaylaştırabilirsiniz. 15 tekrardan oluşan 3 set yapın ve her set arası 15 ila 20 saniye mola verin.

Duvar Şınavı

Bu egzersizi nerede olursanız olun (evde, ofiste) istediğiniz zaman yapabilirsiniz. Yerde yapılan standart şınava göre yapılması çok daha kolaydır. Özel spor ekipmanlarına ihtiyacınız yoktur ve fazla çaba gerektirmez. Avuç içlerinizi duvara yaslayın ve kollarınızı dirseklerden bükerek gövdenizi duvara yaklaştırın, ardından yavaşça ilk pozisyonunuza dönün. Her egzersizi 10 tekrardan oluşan 3 set yapın. Setler arasında 10 sayine mola verin.

Travelling Plank Egzersiz Hareketi

Plank egzersizleri, izometrik egzersizlerdir. Bu, (izometrik) egzersizi yapmak için herhangi bir ekipmana ihtiyacınız olmayacağı anlamına gelir. Travelling plank hareketi, mümkün olan en uzun süre şınava benzer bir pozisyonun uygulamayı içerir. Mme dikleştirme konusunda faydalı olduğu gibi karın sırt ve omuzlar için de harikadır.Ayak parmak uçlarında, kollar dirseklerden bükük şekilde şınav pozisyonu alın. Yukarıdaki videoda olduğu gibi dizlerinizi ve gövdenizi yere değdirmeden ilerleyin. Her set için sağlı sollu 10 adım atın ve toplam 3 set yapın. Setler arası 15 saniyelik mola verin.

Hands Plank Hareketi

Plank hareketinin birçok çeşidi var. Hands pland step hareketi bunlardan yalnızca biri. Hareketin bu versiyonu, göğüslerinizi destekleyen kasları izole eden bir göğüs egzersizidir ve bu şekilde daha iyi bir etki sağlar. Bu sebeple, göğüs dikleştirme amacıyla yapılması mümkündür.

Şınav pozisyonu alın ve sağ ayağınızı sağ kolunuza doğru adımların ardından aynısını sol ayağınızla yapın. Ardından sağ ayağınızı başlangıç pozisyonuna getirin ve hemen ardından sol ayağınızı. Bu egzersizi 10 tekrardan oluşan 3 set şeklinde yapın. Set aralarında 15 ila 20 saniye mola verin.Hand Plank Reach Hareketi

Bu egzersizi yaparak, ekstra yağ yakarsınız ve vücudunuzun tüm üst kısmını güçlendirirsiniz. Yani, bir egzersiz sayesinde daha dik göğüsler ve daha iyi bir şekil!

Klasik şınav pozisyonu ile başlayın. Önce sağ elinizi bir şeye ulaşmaya çalışıyormuş gibi vücudunuza paralel olarak uzatın. Ardından aynı şeyi sol elinizle yapın. 10 tekrardan oluşan 3 set şeklinde egzersizi tamamlayın. Setler arasında 15 saniye mola vererek dinlenin.

Kobra Pozisyonu

Daha önce yoga ile kısa süreliğine de olsa ilişiğiniz olduysa kobra pozisyonunu mutlaka hatırlayacaksınızdır. Kobra pozisyonu hafif sabah ısınması için idealdir. Dinç bir şekilde güne başlamanızı sağlar ve tüm göğüs kaslarını aktive ettiği için vücudunuz ve göğüsleriniz üzerinde önemli bir etkisi olacaktır.

Yüzüstü yere uzanın ve kollarınızı dirseklerden bükerek üst vücudunuzu yukarı doğru kaldırın. Pozisyonda 30 saniye kadar bekleyin. Ger 30 saniyelik komra pozisyonunu 3 kez tekrarlayın. Tekrarlar arasında 5 ila 10 saniye mola verin.

Reserve Fly Egzersiz Hareketi

Aslına bakarsanız bu hareket bir göğüs egzersizi değil. Omuz ve sırt kaslarının gelişimini hedefleyen bir hareket. Ancak, göğüs dikleştime söz konusu olduğunda omuz ve sırt kaslarının çalışması da önemlidir.

Bacaklarınızı diz kapaklarınızdan hafifçe kırın ve hafifçe öne doğru eğilin. Ağırlık olan iki elinizi zemine paralel oluncaya dek kaldırın ve yavaşça başlangıç pozisyonuna geri dönün. Bu hareketi 8 takrardan oluşan 3 set halinde yapın. Her set arası  ila  saniye mola verin. Evde dambıl yoksa o halde küçük su şişelerine su doldurup ağırlık olarak kullanabilirsiniz.

Sonuç :

Vücudunuzda bazı değişiklikler yapmak istediğinizde aklınızda bulundurmanız gereken ilk şey sağlıktır. Birçok kadın sonuçları bir gecede görmeyi bekliyor ve bu uğurda adeta sağlıklarını hiçe sayarak yapay ürünleri veya hapları kullanıyor. Vücuttaki tüm süreçler belirli bir zaman gerektirir, sabır lazımdır ve süreklilik önemlidir.

Bu makalede yazılan göğüs egzersizleri sarkık göğüslerinizi dikleştirmenize yardımcı olabilir ancak onları daha büyük yapamazlar. Yine de onları östrojen açısından zengin gıda ve proteinlerle birleştirirseniz, küçük bir boyut farkı da görebilirsiniz. Ayrıca, yukarıda belirtilen set ve tekrarların sayısı ortalama bir değerdir. Bu kadarını yapamıyorsanız, kendinizi zorlamayın, mümkün olabildiğince fazla yapın. Sağlıkla ve bizi takipte kalın.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bilim

Makyaj Temizleme Suyunu Evde Nasıl Yaparız?

Makyaj Temizleme Suyunu Evde Nasıl Yaparız?

Çirkin kadın yoktur sadece bakımsız kadın vardır! E tabi bu bağlamda günümüz kadınlarının vazgeçilmezi makyaj. Makyajlı uzun ve yorucu bir günün ardından makyajı temizlemeden yatılmaması gerektiğini artık söylememize bile gerek yok sanırım. Bu temizlik için çeşitli temizleme losyonları kolayca temin edilebiliyor.

Ancak ”makyaj zaten kimyasal bir ürün, bari temizlediğimiz suyu kendi evimizde üretelim” diyorsanız işte bu yazımız tam size göre.

İşte basitçe temin edebileceğiniz malzemeler;

 • Yarım çay bardağı sızma zeytinyağı
 • Yarım çay bardağı gülsuyu

Zeytinyağı ve gülsuyunu karıştırdıktan sonra, makyaj temizleme pamuğu ile cildinizi çok bastırmadan temizleyin. Bu karışımla hem yumuşacık tene sahip olacaksınız hemde uzun süre yüzünüzde kalan makyajdan arınmış olacaksınız.

Küçük iki hatırlatma, zeytinyağı ile gülsuyu sürekli karışım içinde durmayacağından her kullanımdan önce karıştırmanız gerekir. Ayrıca eğer yağlı bir cilde sahipseniz, yüzünü bol su ile yıkayıp yağdan arındırmalısınız.

Güzel ve bakımlı günler.

Okumaya devam et

Bilim

Cilt Çatlaklarından Korunma Yöntemleri

Cilt Çatlaklarından Korunma Yöntemleri

Özellikle kadınlarda görülen cilt çatlakları yaz ayları yaklaştıkça bikini giymek isteyen kadınların keyifsiz bir tatil geçirmesine neden olabiliyor. Genellikle doğum ertesi, obezite sonrası kilo verme, hormomal değişimler gibi etkenlerden dolayı oluşan bu çatlaklar karın, göğüs, kalça ve bacak bölgelerinde yoğun olarak görülebiliyor.

Cilt çatlaklarının genel olarak genetik olduğu söylensede, açık tenli bayanların bu nahoş çatlaklara önlem alınmadığı takdirde sahip olması içten bile değil.

Cilt çatlaklarını önlemek için ne yapmalı?

 • Sporu hayatımızın bir parçası haline getirmeli, spor salonuna gitme lüksümüz yoksa bile düzenli yürüyüşü alışkanlık haline getirmeliyiz.
 • Düzenli beslenme birçok rahatsızlığın önleyicisi olduğu gibi çatlaklardan korunma yöntemlerinden biridir. Fazla kilo alma ve verme cilt çatlaklarının ana etkenlerinden olduğu unutulmamalıdır.
 • Su tüketimi pürüssüz canlı bir ciltte önemli rol oynar. Unutmayalımki susuz kalmış, kuru topraklar çatlamaya mahkumdur.
 • Günde 1 kere nemlendirici kremlerle cildimize masaj yaparak cildimizin esneme kapasitesini maksimum seviyeye çıkarmış oluruz.

Okumaya devam et

Bilim

Cilt Bakımında Vazelinin Yeri

Cilt Bakımında Vazelinin Yeri

Jelimsi kaygan yapısı ile bir çok derdimize derman olan vazelin kozmetik sektörünün belkide en eski yapı taşlarından. Bir petrol yan ürünü olarak şans eseri keşfedilen vazelin, yumuşatan ve cildi besleyen etkisiyle kadınların vazgeçilmezi. İşte vazelinin çeşitli kullanım alanları ve fayladaları;

 • Cildi nemlendirir, parlak bir görünüm kazandırır
 • Tırnakları sağlamlaştırıp daha canlı görünmesini sağlar
 • Saçlardaki kırıkların ve solgun görünümün çaresidir
 • Göz altı kırışıklıklarından kurtulmak amacıyla gece yatmadan önce az miktarda sürülürse fayda sağlar
 • Dudakların çatlamasını önler
 • Topuklardaki çatlakların devasıdır
 • Düzenli kullanımda kaş ve kirpiklerin dökülmesini engeller ve besler

Bunların yanı sıra hayatımızı kolaylaştıran vazelinin diğer kullanım alanları;

 • Deri kıyafetlerinizin daha parlak görünmesini sağlar
 • Evde saçlarınızı boyamadan önce, boyanın bulaşma ihtimali olan yerlere sürerek önlem alabilirsiniz
 • Aracınızın göğüs kısmı için oldukça ideal bir parlatıcıdır
 • Suda çözülmeyen yapısıyla güneş kremi alternatifi olabilir
 • Kaydırıcı özelliği sayesinde sıkışan cisimleri kolaylıkla çıkarabilirsiniz. Hatta çıkarmakta zorlandığınız yüzüğünüzü vazelin yardımıyla basitçe çıkarmanız mümkün.

Okumaya devam et

Copyright © 2020 GizliSoru.Com