Bizimle iletişime geçin

Gündem

Stajyer avukatın 20 milyonluk akıl almaz ‘senet oyunu’

Nişantaşı’nda bulunan ünlü restoran ilginç bir haciz işlemine sahne oldu. 20 milyonluk senedin alacaklısı 23 yaşındaki stajyer bir avukat…

Stajyer avukatın 20 milyonluk akıl almaz  senet oyunu

Senet borçlusu görünen kadın ise, sokaktan geçtiği esnada kimliği alınarak işlem yapıldı. Borçlu kadın yoluna devam ederken, herhangi bir ortaklığı bulunmayan restoranda haciz işlemi yapıldı. Haciz memuru dahil 7 kişi hakkında suç duyurusunda bulunuldu.  

HalkTV’den Dinçer Gökçe’nin haberine göre İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan suç duyurusuna göre haciz işlemi 13 Haziran sabahı gerçekleşti. İstanbul 4. İcra Müdürlüğü üzerinden yapılan işleme konu alacak ise 20 milyonluk bir senede dayalı görünüyor. Senedin düzenleme tarihi 30 Nisan 2019… Vade tarihi 30 Haziran 2019 olan senedin alacaklısı İstanbul’da yaşayan stajyer Avukat Ahmet Can İ. (23) görünüyor. Senedin borçlusu ise bir teknokentte çalışan Gözde Ulusoy Ç. (40).

Gözde Ulusoy Ç.’nin haciz işlemi öncesi anları çevredeki iş yerlerinin kameralarına yansıdı.

O anları kamera kayıtlarına yansıdı

Ankara Barosu’na üye bir avukat eli ile geçen 29 Nisan’da işleme konulan senede ilişkin haciz işlemi ise 13 Haziran günü yapıldı. Savcılığa sunulan kamera kayıtlarına göre, haciz aracı ve polis otosu saat 10.50 gibi haciz işleminin yapılacağı Abdi İpekçi Caddesi’nde yol almaya başladı. Bu esnada, senedin borçlusu olarak görünen Gözde Ulusoy Ç., cadde üzerinde bir süre telefonla konuştuktan sonra, haczin yapılacağı restoranın önüne doğru yol aldı.

Haciz memuru, avukatlar ve Gözde Ulusoy Ç., işlemin yapılacağı restoran önünde karşılaştı.

‘Borçlu’ yola devam etti haciz başladı

Gözde Ulusoy Ç. restoranın önünde geçtiği esnada, alacaklı tarafın avukatları ve haciz memuru kendisini durdurdu.

Görevlilere kimliğini veren Ç., dakikalar sonra yoluna devam etti. Bu esnada, alacaklı tarafın avukatı olduğunu belirten bir kişi, restoranın sahibi Sedef B.’yi (44) aradı.

Bu kişi Sedef B.’ye, haciz işlemi için geldiklerini Gözde Ulusoy Ç.’yi tanıyıp tanımadığını sordu. Sedef B. “Söylediğiniz kişinin eşi Erman Ç., geçen yıl vefat eden eşim ile bir büfede ortaktı. Ancak Gözde hanımın bizimle hiçbir ilgisi yok. Ben gelmeden de herhangi bir işlem yapmayın” dedi.

Alacaklı avukatı olduklarını söyleyen iki kişi ile restoran çalışanları arasında gerginlik yaşandı.

Müşterilerin çıkmasını istediler

Haciz memuru, alacaklı taraf avukatları ve polisler restoranda haciz işlemi yapmaya başladı. Zaman zaman gelen bu kişilerle restoran çalışanları arasında yaşanan sözlü ve fiziksel tartışma da kamera kayıtlarına yansıdı. Alacaklı taraf avukatı olduğunu belirten kişiler, yüksek sesle bağırarak müşterilerin restorandan çıkmalarını istedi.

Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesin’de bulunan restoranı, Sedef B., iki çocuğu ile birlikte işletiyor.

Bahşiş kutusuna da haciz

Duruma tepki gösteren görevliler, senedin borçlusu kadın ile bir ilgilerinin olmadığını, ticaret sicil kayıtlarının da bunu ortaya koyduğunu belirtti. Gerginlik sürerken, haciz memuru işleme başladı.

Restoranda yer alan ürünler tutanağa yazıldı. Kasada haciz işlemi yapıldı. Kasada bulunan tüm paralar tek tek sayıldı. Bahşiş kutusu dahi açtırılarak söz konusu paralar sayıldı. 

Bu esnada, Beyhan ve avukatları da haczin yapıldığı restorana geldi. Beyhan ile bu kişiler arasında gerginlik sürerken hazırlanan 9 sayfalık tutanak hazırlandı.

Yapılan işlem sonrası 9 sayfadan oluşan tutanak imzalandı.

‘Organize hareket edildi’

İşlem sonrası iş kadını Sedef B. soluğu karakolda aldı. Olaya ilişkin ifade veren Beyhan, alacaklı tarafı tanımadığını, borçlu kadın ile de hiçbir ortaklıklarının olmadığını belirtti.

Emniyet ifadeleri sonrası konu ile ilgili suç duyurusunda bulunuldu. 7 kişinin şüpheli olarak yer aldığı suç duyurusunda “Şüpheliler bir suç organizasyonu oluşturmuş” denildi.

Aralarında irtibat var

Savcılık başvurusunun devamında “Kamera kayıtlarına göre borçlu olduğu iddia edilen kadın, restoranın gerisinde kaldırımda bekliyor.

Haciz memuru ve alacaklı avukatları restoranın önüne geldikleri an, bu kişi de restoranın önünde geçiyor. Tam o anda, alacaklı vekilince durduruluyor. Güneş gözlüklü bu kadın adı ile hitap edilerek durduruluyor. Bunun tesadüf olmadığı bir kurgu olduğu çok açık. Bu kişiler arasındaki telefon kayıtlarına bakıldığında, işlem öncesi birbirleri ile konuştukları ortaya çıkacaktır” denildi.

Restoranın kasasındaki paralar da tek tek sayılarak tutanağa yazıldı.

Şirket o tarihte kurulmamış

Senedin hileli bir biçimde düzenlendiği iddia edilen suç duyurusunda “Senedin düzenlenme tarihi 30 Nisan 2019… Senette borçlu tarafın adresi ise, müvekkile ait restoranın adresi aynı. Ancak bu restoranın bağlı olduğu şirket 10 Mayıs 2019’da kuruldu. Kira kontrat tarihi ise 15 Mayıs 2019. Bir başka ifade ile senedin düzenlendiği tarihte müvekkile ait şirket henüz kurulmuş değil; restoran da ortada yok” ifadelerine yer verildi.

20 milyonluk senedin imza tarihinde alacaklı görünen Stajyer Av. Ahmet Can. İ.’nin 19 yaşındaydı.

7 kişi hakkında suç duyurusu

Hakkında suç duyurusunda bulunulan isimler arasında, senedin alacaklısı görünen Ahmet Can İ., avukatı Dilara Ö.’nün yanı sıra haciz memuru, polis memuru ve avukat olduklarını belirten ancak haciz tutanağında adları yer almayan iki kişi de yer aldı.

Konu ile ilgili görüşlerini almak üzere aradığımız Stajyer Avukat Ahmet Can İ.’de herhangi bir dönüş olmadı.

Senedi işleme koyan Ankara Barosu’na üye Avukat Mehmet İlker Yılmaz “Yetki belgesi ile işlem yaptım” diyerek başka bir avukatı adres gösterdi.

Yılmaz’ın sözünü ettiği Ankara 2 Nolu Baro’ya üye avukat A. C. Y’den ise dönüş olmadı.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Gündem

Gaziantep’te ‘FETÖ Borsası’ olayı patladı! Aralarında sanayiciler de var

Gaziantep’in Oğuzeli ilçesinde geçen cuma yaşanan bir ‘yol kesme’ olayı yeni bir ‘FETÖ borsası’ tartışmasını ortaya çıkardı.

Gaziantep te  FETÖ Borsası  olayı patladı! Aralarında sanayiciler de var

Olay sonrası adliyeye sevk edilen Yılmaz Öztürkmen’in savcı ve hakime açıkladığı isimler ortalığı karıştırdı. İmza altına alınan tutanakta, FETÖ borsasının içinde olmakla suçlanan isimler arasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eski avukatı Mustafa Doğan İnal’ın da adı yer aldı

HalkTV’den Dinçer Gökçe şüpheli ifadeleri ile dosyanın avukatlarından edindiği bilgilere göre, yeni bir tartışmanın fitilini ateşleyen olaylar zinciri 4 gün önce yaşanmaya başladı.

Geçen cuma günü, Gaziantep’ten yola çıkan bir konvoy Oğuzeli ilçesine doğru yol aldı. Konvoydaki araçların birinde Av. Mustafa Doğan İnal, Gaziantep OSB Başkanı Cengiz Şimşek, Gaziantep OSB Başkan Yardımcısı Özgür Özdağlı ile Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Av. Osman Toprak yer alıyordu.

Husumetin nedeni ‘FETÖ borsası’

Bu kişilerin aracı Oğuzeli’ne bağlı Güveçli Köyü girişinde, aralarında Yılmaz Öztürkmen’in (47) de olduğu kalabalık bir grup tarafından durduruldu. Bu kişiler, araçların geçişine izin vermedi.

Koruma ekipleri ile bu kişiler arasında arbede yaşandı. ‘FETÖ borsası’ nedeni ile yaşanan husumetten dolayı geçişlerine izin verilmeyince Av. İnal ve beraberindekileri taşıyan araç geldiği yöne geri döndü.

Bu sabah adliyeye sevk edildiler

Olaydan hemen sonra, aralarında Yılmaz Öztürkmen’in de olduğu 10 kişi hakkında jandarmaya şikayette bulunuldu. Bu kişiler gözaltına alındı. 4 günlük gözaltı süreci sonrası 10 kişi bu sabah saat 08.30’da adliyeye sevk edildi. Savcılık, şüphelilerin ifadelerini tek tek almaya başladı.

Av. İnal ve başsavcının adını verince…

Sıra, Yılmaz Öztürkmen’in ifadesine geldiğinde, deyim yerinde ise ortalık karıştı.

Öztürkmen, yanında avukatlarının da olduğu ortamda, FETÖ borsasından söz etmeye başladı, kendisine kumpas kurulduğunu söyledi.

Öztürkmen, kendisi ile birlikte işin içinde olanları sıralamaya başladı. İlk olarak Av. Mustafa Doğan İnal’ın adını verdi. İkinci verdiği isim ise, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Karataş oldu.

Bu iki isim, şok etkisi yaratmaya yetti. Savcı hemen ifadeye müdahale etti “Bu isimleri zapta yazamam” dedi. Avukatlar duruma itiraz etti. Tam üç kez Öztürkmen ve avukatlar odadan çıkarıldı. Ancak sonuç değişmedi. İsimler ifade tutanağına geçmedi.

İki kişi için tutuklama kararı

Savcı, aralarında Öztürkmen’in de olduğu 10 kişiyi tutuklama talebi ile sulh ceza hakimliğine sevk etti. Öztürkmen’in açıkladığı isimler hakimlik sorgu zaptına da girmedi. Sorgu işlemi sonrası Yılmaz Öztürkmen ve Ali Cihan Öztürkmen tutulandı. Diğer şüpheliler ise serbest bırakıldı.


(Yılmaz Öztürkmen)

O isimler bu kez tutanakta

Yılmaz Öztürkmen, savcılık ve mahkeme aşmasında zapta geçmeyen isimlere bu kez, avukatları ile imza altına aldığı tutanakta yer verdi.

Tutanakta Öztürkmen kendine kumpas kurulduğunu belirterek devamında “Bu kumpasın arkasında Av. Mustafa Doğan İnal, Özgür Özdağlı, Emrah Özdağlı, Cengiz Şimşek, Mehmet Ali Şimşek, Av. Osman Toprak, Tuncay Yıldırım, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Karataş ve milletvekili Sermet Atay (MHP Milletvekili) var” dedi.

‘FETÖ Borsası kayıtları elinde’

Yılmaz Türkmen’in bir avukatı ise halktv.com.tr’ye yaptığı açıklamada “Yılmaz Bey, aynı zamanda akrabası olan Mustafa Doğan İnal ve diğerleri ile çevirdiği tüm işlerin kaydını tutmuş.

En az 5-6 yıldır süren işler bunlar. FETÖ Borsası ile serbest kalan işadamlarının hepsininin videolu anlatımları var.

Kiminle ne yapmış ne yazışmış; kimden ne kadar para alınmış tüm bu kayıtları güvenli yerlerde tutuyor” diye konuştu.

Türkiye’nin ikinci Susurluk’u olacak’

Öte yandan olaya ilişkin halktv.com.tr’ye konuşan aynı zamanda Yılmaz Öztürkmen’in de akrabası olan Av. Hasan Öztürkmen ise olay gününe ilişkin “Yol kesme anında Gaziantep Valisi Davut Gül’ün aracı da 1-2 kilometre gerideymiş.

Ancak Mustafa Doğan İnal aracın içinde. Yine Özgür Özdağlı, Cengiz Şimşek ve Osman Topal isimli kişiler de aynı aracın içindeymiş. Bu olay Türkiye’nin ikinci Susurluk’u olacak gibi” dedi.

Şamil Tayyar gündeme getiriyordu

Bu arada AKP Gaziantep eski milletvekili Şamil Tayyar, kentte bir FETÖ borsasının kurulduğunu zaman zaman, Twitter mesajları ile gündeme getiriyordu. Tayyar, paylaştığı mesajlarda, para alınarak FETÖ soruşturmalarından çıkarılan iş adamları ile ilgili yaşananların gün yüzüne çıkacağı imasında bulunuyordu.

Okumaya devam et

Gündem

Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olacağını duyurdu.

Kurban Bayramı tatili 9 gün olacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yaptığı açıklamada, bayram tatili hakkında konuştu.

Erdoğan, “Kurban Bayramı’nı takip eden günlerle 15 Temmuz arasının idari izin olacağını haberini paylaşmak istiyorum” dedi.

Okumaya devam et

Gündem

Orhan Adıbelli cinayeti: 50 milyon avroluk savaş

BirGün yazarı Soykan, Sedat Peker’in gündeme getirdiği cinayeti yazdı: Paranın Mehmet Ağar ve Murat Boyracı arasında paylaşıldığı yönünde rivayetler var

Orhan Adıbelli cinayeti: 50 milyon avroluk savaş

BirGün yazarı Timur Soykan, organize suç örgütü liderliği suçlamasıyla kırmızı bültenle aranan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) bulunan Sedat Peker’in gündeme getirdiği uyuşturucu baronu Orhan Adıbelli cinayetinin arka planına ilişkin iddiaları köşesine taşıdı. 

Soykan yazısında, “Aslında karanlık dehlizlerde uzun süredir konuşulan, Sedat Peker’in de önemli kısmını anlattığı bu cinayetin arka planı iddialara göre şöyle:

Orhan Adıbelli, Türkiye’ye kaçtıktan sonra Avrupa’daki 50 milyon avroluk uyuşturucuyu satmaya çalışıyordu. Bunun için Elazığlı Murat Boyracı ile anlaştı.

Murat Boyracı, ‘mal’ı sattıktan sonra parayı Türkiye’ye getirdi ama Orhan Adıbelli’ye vermedi.

İstanbul’daki güçlü suç örgütünden bir isimle anlaştı. Adıbelli’nin gücü bu suç örgütüne yetmezdi ve Mehmet Ağar’dan aracı olmasını istediği öne sürülüyor.

Tekrar altını çizmek gerekiyor bunlar; belgesi olmayan iddialar. Mehmet Ağar’ın suç örgütünün temsilcileri ile masaya oturduğu ve paranın Mehmet Ağar, suç örgütünün temsilcisi ile Murat Boyracı arasında paylaşıldığı yönünde rivayetler var.

Orhan Adıbelli’nin bu anlaşmadan sonra ortadan kaldırıldığı iddia ediliyor. Murat Boyracı ise artık hemşerisi Tolga Ağar’ın ortağı olarak resmi belgelerde yer alıyor.” ifadesini kullandı. 

Soykan şunları kaydetti:

“Keşke mafya cinayetlerinde gerçeği tüm yönleriyle ortaya koyan soruşturmalar yürütülse ve biz polis, savcılık belgelerine dayanarak haberler yazabilsek. Şimdilik mümkün değil. Toplumun gözlerinin içine bakarak büyük suçların örtüldüğü bir karanlığın içinde batıyoruz.”

Okumaya devam et

Copyright © 2020 GizliSoru.Com