Bizimle iletişime geçin

İş Dünyası

The Restaurant Brands International’da ayrılık!

2017 yılı itibarıyla Burger King’in global CMO’luğunu üstlenen ve geçtiğimiz yıl da markanın çatı şirketi Restaurant Brands International’ın CMO’su olarak görev almaya başlayan Fernando Machado ayrılıyor

The Restaurant Brands International'da ayrılık!

Fernando Machado, Unilever’de geçirdiği 18 yılın ardından Burger King’e 2014 yılında geçiş yapmış ve liderliğini üstlendiği McWhopper, Google Home of The Whopper, Whopper Detour, Moldy Whopper gibi kampanyalar uluslararası yarışmalarda birçok ödüle layık görülmüştü. Machado, Restaurant Brands International bünyesinde Burger King, Popeyes ve Tim Hortons’ın pazarlama faaliyetlerine liderlik ediyordu.

Yeni göreviyle ilgili bilgi paylaşımını ilerleyen günlere bırakan Fernando Machado, Ad Age’e yaptığı açıklamada, “Benim için harika bir fırsat. Restaurant Brands International’da harika yedi yıl geçti. Ekibimin başta Burger King olmak üzere markalar için yaptıklarından ve sürdürülebilirlik, gıda kalitesi, kapsayıcılık ve çeşitlilik üzerine çalışmalarından olağanüstü gurur duyuyorum. Restaurant Brands International’ın oldukça güçlü bir pazarlama ekibi var ve harika işler çıkarmaya devam edeceklerine güvenim tam” dedi.

Machado’nun ardından Restaurant Brands International’da görevi Popeyes Global CMO’su Paloma Azulay üstlenecek.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İş Dünyası

A Group’tan pırlantacı Swarovski ile işbirliği

Swarco Futurit firmasının aydınlatma ürünleri birimini satın alarak armatür üretimine başlayan A Group, Swarovski Ailesi ile birlikte Türkiye dahil 12 ülkede akıllı şehir ve akıllı ulaşım sistemleri kuracak.

A Group'tan pırlantacı Swarovski ile işbirliği

Group, pırlanta dünyasının tanınan ismi Swarovski Ailesi’nin Avusturya merkezli Swarco Futurit firmasının sokak, cadde ve park aydınlatma birimini satın aldı. A Group CEO’su Suat Durkan, Ankara’da 48 milyon liralık yatırımla bir üretim tesisi kurup Swarco markasını millileştirerek Ekim 2020 itibarıyla yüzde 70 enerji tasarruflu armatürler üretmeye başladıklarını söyledi. Yıllık yaklaşık 100 bin aydınlatma armatürü üretim kapasiteleri bulunduğunu belirten Durkan, firmanın tam kapasite üretime geçtiğinde doğrudan 70 kişiyi istihdam edeceklerini sözlerine ekledi.

52 ülke ile ihracat bağlantısı
Swarco markalı armatürlerin Türk Malı damgasıyla 11 ülkeye ihracatına da başladıklarını kaydeden Durkan “Şu ana kadar Avusturya, Almanya, İsveç, İsviçre, Danimarka, Hollanda, Azerbaycan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, İrlanda ve Lüksemburg’a armatür ihracatı gerçekleştirdik. Armatürlerimiz Swarco’nun ofislerinin bulunduğu toplam 52 ülkede satışa sunulacak. Diğer ülkelerle görüşmeler de devam ediyor” dedi. Swarovski Ailesi ile birlikte Ortadoğu, Türki Cumhuriyetler ve Afrika pazarlarından oluşan 12 ülkede ‘Akıllı Şehir ve Akıllı Ulaşım Sistemleri’ni birlikte inşa etmek için işbirliğine gittiklerini anlatan Durkan, “Bu kapsamda yollardaki LED bilgilendirme ekranlarını, kavşak kontrol cihazlarını ve yazılımlarını da Ankara’da üretmeyi planlıyoruz. Swarovski Ailesi ile birlikte yapılacak bu yatırımlar ülkemize duyulan güveni gösteriyor” dedi. Kavşak kontrol cihazları ile kavşaklardaki trafiği anlık olarak izleyeceklerini ve yerlileştirilecek yazılımla bunu anlık olarak trafik kontrol merkezlerine ileteceklerini belirten Durkan, “Böylelikle kavşaklardaki trafik, yüzde 50 oranında azalacağı gibi ülke ekonomisi için de yüzde 18’lik bir yakıt tasarrufu sağlanacak. Ayrıca yüzde 12-20 aralığında karbondioksit salınımı da azaltılacak” diye konuştu.

17 milyon sokak aydınlatma armatürünün değişimine talip
A Group CEO’su Suat Durkan, Türkiye’deki sokak aydınlatmalarının tasarruflu LED armatürlerle değişimi çalışmalarında rol üstlenmek istediklerini söyledi. Ülke çapında 17 milyonun üzerinde sokak aydınlatma ünitesi bulunduğunu kaydeden Durkan, “Bunların tasarruflu LED armatürlerle değişimi amacıyla Türkiye elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (TEDAŞ), 21 elektrik dağıtım şirketinin her birinin pilot uygulama olarak 1000’er adet LED armatür almasını sağlayacak bir ihale açacak. Böylece Türkiye’de de tasarruflu armatür döneminin kapısı aralanmış olacak” diye konuştu.

Okumaya devam et

İş Dünyası

Microsoft’tan Malezya’ya yatırım!

Microsoft, Malezya’da veri merkezleri kurmak için 1 milyar dolar yatırım yapacak

Microsoft'tan Malezya'ya yatırım!

Amerikan teknoloji şirketi Microsoft, Malezya’da veri merkezleri kurmak üzere ülkeye 1 milyar ABD doları yatırım yapmak için Malezya hükümetiyle anlaşmaya vardı.Malezya’nın idari başkenti Putrajaya’da düzenlenen ve Başbakan Muhyiddin Yasin ile Microsoft Malezya Direktörü K.Raman’ın katıldığı törende, Malezyalı firmalarla Microsoft arasında 4 mutabakat anlaşması imzalandı.

Törende konuşan Başbakan Muhyiddin, anlaşmalarla Microsoft’un Malezya’da ilk veri merkezi bölgesini kurarak çeşitli ülkelerden dijital verileri Malezya üzerinden yöneteceğini belirtti.

1 milyar dolarlık yatırımla kurulacak veri merkezlerinin Malezya ekonomisi için çığır açıcı nitelikte olduğunu belirten Muhyiddin, “5 yılda bu veri merkezleri sayesinde 19 bin kişiye istihdam sağlamayı planlıyoruz.” dedi.Muhyiddin, Malezya’nın dijitalleşme yatırımları alanında önemli yol katettiğine işaret ederek 2023’e kadar yaklaşık 1 milyon gence dijital alanda yetenek kazandırılacağını kaydetti.

Okumaya devam et

İş Dünyası

Dott, 85 milyon dolar yatırım aldı

Dott tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, B serisi yatırım turunda 85 milyon dolar yatırım aldı.

Dott, 85 milyon dolar yatırım aldı

Açıklamaya göre 85 milyon dolarlık B serisi yatırım turu Sofina ve Estari liderliğinde gerçekleşti. EQT Ventures, Prosus Ventures, Aberdeen Standard Investments, Expon Capital, Felix Capital, FJ Labs, Invest-NL, McRock Capital, Quadia ve melek yatırımcıların B serisi yatırım turuna katıldıklarını da ekleyelim.

Belçika, Almanya, Fransa, İtalya ve Polonya’da toplamda 15 farklı şehirde aktif olarak hizmet veren Dott, toplamda 30 bin elektrikli scootera sahip. 2018 yılında Henri Moissinac ve Maxim Romain tarafından Hollanda’da kurulan Dott, renkli elektrikli scooter tasarımları ile tanınıyor. Hollanda merkezli bir girişim olmasına rağmen regülasyonlar nedeniyle Dott’un Hollanda’da hizmet veremediğini de paylaşalım.

Alınan 85 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte girişimin bugüne kadar aldığı toplam yatırımın 144 milyon dolara ulaştığını da ekleyelim. Dott tarafından açıklanan bilgilere göre alınan yeni yatırım elektrikli bisiklet paylaşım servisinin hayata geçirilmesi için kullanılacak. Dott’un elektrikli bisiklet paylaşım servisinin önümüzdeki yaz aylarında kullanıma sunulması hedefleniyor.

 

Okumaya devam et

Trending

Copyright © 2020 GizliSoru.Com