Bizimle iletişime geçin

Gündem

Türkiye’yi sarsan Dr. Üzeyir Garih cinayeti hâlâ aydınlatılamadı

Üzeyir Garih cinayetiyle ilgili dosya, 4 ay sonra zamanaşımına uğrayacak. 19 yıl 8 ay önce işlenen cinayet sırasında başka birinin olup olmadığı ya da ‘örgüt işi’ iddiaları açıklığa kavuşmadı

Türkiye’yi sarsan Dr. Üzeyir Garih cinayeti hâlâ aydınlatılamadı

19 yıl 8 ay önce 11 bıçak darbesiyle öldürülen Alarko Holding Kurucu Eş Başkanı Dr. Üzeyir Garih’le ilgili soruşturma dosyası 4 ay sonra zamanaşımına uğrayacak.

Eğer 4 ayda soruşturmayla ilgili herhangi bir yeni delil ve bilgi tespit edilemezse; dosya yeterince araştırılmayan ve cevapsız kalan sorularla tozlu raflarda yerini alacak.

FETÖ’CÜ SAVCILAR İLGİLENMİŞTİ

Garih, cinayet günü Alarko Holding’de Bulgaristan Başbakan Yardımcısı Nikolay Vassilev’le görüştü. Şoförü ve koruması izinliydi. Eyüp Sultan Mezarlığı’na 14.00’te gitti. Mezarlıkta asker kaçağı Yener Yermez tarafından öldürüldü. Yermez’e verilen müebbet ağır hapis cezası, Yargıtay’ca 18 yıl önce onandı.

Ancak bu tartışmaları bitirmedi. Garih’in arkadaşı Doğan Kasadolu’nun “Adi bir cinayet değil, arkasında bir örgüt olabilir” iddiasıyla ilgili savcılığa yapılan suç duyurusunda bugüne kadar bir arpa boyu yol alınamadı.

Soruşturma dosyasıyla FETÖ’nün firari savcısı Zekeriya Öz, Cihan Kansız, Muammer Akkaş ve Fikret Seçen gibi savcılar ilgilenmişti. Sır perdesi aralanamayan cinayetin ardında bir örgütün olup olmadığı ya da cinayet sırasında başka bir kişinin olup olmadığı tespit edilemedi.

İŞTE YANIT BULAMAYAN 11 SORU

1 -Yermez, “Cinayeti hırsızlık için işledim” dedi. Ancak Garih’in kolundaki 50 bin dolarlık saati ve cüzdanı almadı. Neden?

2 -Cinayet delili bıçak, cinayet mahallinden 10 metre öteye şair Sıtkı Ozansoy’un mezarının yanında toprağa gömüldü. Polis, 11 günde delil bıçağı nasıl bulamadı?

3 -Yermez, Fehmi Koru’ya ihbar mektubu gönderdi. “Bana cinayeti üstlenmem karşılığında 1.5 milyon dolar teklif edildi. Kabul etmemem halinde ölümle tehdit edildim” dedi. Bu iddianın doğruluğu niçin araştırılmadı?

4 -Hasdal Kışlası’na girerken er Yermez’den cep telefonu çıktı. Cep telefonuyla ilgili niçin işlem yapılmadı?

5 -Yermez, adli tıpta görevli olan ve Ergenekon sanıkları arasında yer alan Ümit Sayın’ın Garih cinayetiyle ilgili çok şeyler bildiğini iddia etti. Sayın, Yermez’i yalanladı. Sayın, geçen yıl şüpheli bir şekilde evinde ölü bulundu.

6 -Olay yerinde bir kadının kanı tespit edildi. Yermez, Meral isimli kadından söz etti. Kim olduğu bulunamadı.

7 -Yermez’in raporuna göre üzerinde sadece küçük bir kan lekesi bulundu. Halbuki Garih tam 11 kez bıçaklanmıştı. Yermez o gün giydiği bütün giysileri değiştirdiyse dolabındaki pantolona kan lekesi nasıl bulaştı?

8 -Cinayeti işlerken eldiven kullanmayan Yermez’in cinayet mahallinde neden hiç parmak izine rastlanmadı?

9 -Yermez suç delili telefonunu neden kışlaya götürdü?

10 – Garih’in olay günü cep telefonuyla kimi ya da kimleri aradığı hiç araştırılmadı? Arayan ve aranan numaralar sır gibi saklandı.

11 – Garih’in Eyüp Mezarlığı’na neden yalnız gittiği meçhul kaldı.

Ali Oktay/Sabah

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gündem

Aygün Aydın, Hakan Sabancı’yla yazışmalarını ifşa etti

Geçen aylarda adı Hakan Sabancı ile aşk dedikodularına karışan oyuncu Aygün Aydın, sosyal medya hesabından Sabancı’yla yazışmalarını paylaştı.

Aygün Aydın, Hakan Sabancı’yla yazışmalarını ifşa etti

Geçen şubat ayında aşk yaşamaya başladıkları konuşulan Hakan Sabancı ile Aygün Aydın cephesinde ilginç bir gelişme yaşandı.

Hakan Sabancı’nın yerli yabancı kadınları beğeni yağmuruna tutması Aynur Aygün’ü çileden çıkardı.

ÖZEL KONUŞMALARINI YAYINLADI

Bu zamana kadar çıkan aşk haberleri hakkında sessizliğini koruyan Aygün Aydın, Instagram hesabından yayınladığı konuşmalarda ikilinin buluşma için yaptığı plan ve Sabancı’nın doğum günüyle alakalı konuşmaları yer alıyor..

Oyuncu Instagram hesabından yaptığı paylaşımda “Ben ve dikkatini çekmeye çalıştığım adamın stalk’ladıkları. Bu sü*rtüklerle nasıl baş edeyim? Pes ediyorum” diyerek kendi fotoğrafıyla Hakan Sabancı’nın beğendiği kadınların fotoğraflarıını kıyasladı.

Aygün Aydın’ın yaptığı bu paylaşımlar sosyal medyada gündeme oturdu.

Okumaya devam et

Gündem

60’lık damat! Vedat Alaton, sessiz sedasız üçüncü kez evlendi

Vedat Bey’i üçüncü kez nikah masasına oturtmayı başaran kişi kim?

60 lık damat! Vedat Alaton, sessiz sedasız üçüncü kez evlendi

Alarko Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Vedat Alaton, sessiz sedasız üçüncü kez damat olmuş da, haberimiz olmamış! Evet, yanlış okumadınız…

İlk evliliğini Danimarkalı Femke Diskois ile yapan, Temmuz 2006’da evlendiği ikinci eşi Nilüfer Zapçı’dan da Ocak 2008’de boşanan Vedat Alaton, 60 yaşında üçüncü kez nikah masasına oturmuş.

Vedat Bey’i üçüncü kez nikah masasına oturtmayı başaran kişi ise, yaklaşık 3,5 yıldır flört ettiği sevgilisi Seda Söğütlü.

Benim de mutluluklarına birkaç kez şahit olduğum aşıklar, Malta’da gözlerden ırak, sessiz sedasız evlenmişler. Umarım bir ömür mutlu olurlar.

Bu arada 1999 yılında boşandığı Femke Diskois’den bir çocuğu olan 60’lık damat Vedat Alaton, bakalım ‘Yaşlı Baba Ligi’nde de yer alacak mı?

Bülent Cankurt/Günaydın

Okumaya devam et

Gündem

İş insanı Adnan Vural hayatını kaybetti

Yazılım şirketi Digital Planet’in kurucusu Adnan Vural, vefat etti.

İş insanı Adnan Vural hayatını kaybetti

Erzincanlı olan Adnan Vural İTÜ-Elektronik Haberleşme lisans, Boğaziçi Üniversitesi-Telekom ve Bilgisayar master eğitimi aldı. Profesyonel olarak bankacılıkta ve Ata Grubu’nda çalıştı. Sermaye piyasaları için aracı kurum yazılımlarının oluşturulmasında görev aldı. Ardından 2000 yılında da kendi şirketi olan Digital Planet’i kurdu.

Başta telekomünikasyon ve finans sektörleri için olmak üzere ‘sıkıştırma ve saklama’ konusundaki çözümler üreten Digital Planet, kısa sürede küresel bir şirkete dönüştü.

ABD’de Silikon Vadisi’nde ve Londra’da da şirketler kuran Adnan Vural’ın şirketinin, TÜBİTAK desteğiyle geliştirdiği ‘sıkıştırma’ yazılımı, başta Türk Telekom olmak üzere GSM şirketleri ve bankalara çözüm sağlıyor. 20 milyon e-faturayı 10 GB belleğe sığdıran Digital Planet’in ihracat geliri, cirosunun dörtte birini aştı. Digital Planet, pandemi sürecinde de geliştirdiği temassız fatura gibi ürünlerle öne çıktı.

Okumaya devam et

Trending

Copyright © 2020 GizliSoru.Com