Bizimle iletişime geçin

Yaşam

Ünlü DJ’in tasarladığı bu ayakkabı 350 Bin Dolara satıldı

Dünyaca ünlü markalarla çalışan ve “moda dünyasını dönüştüren isim” olarak bilinen Virgil Abloh’un ölmeden önce tasarladığı ayakkabılar, İngiltere’de açık artırmaya çıkarıldı.

Ünlü DJ in tasarladığı bu ayakkabı 350 Bin Dolara satıldı

İngiliz müzayede evi Sotheby’s, geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden efsane moda tasarımcısı Virgil Abloh tarafından dizayn edilen bir çift Louis Vuitton ve Nike işbirliği Air Force 1 spor ayakkabının düzenlenen son açık artırmada 350 bin dolara alıcı bulduğunu açıkladı.

Toplamda 200 adet Virgil Abloh imzalı ayakkabının satıldığı müzayedede elde edilen gelirin 25 milyon dolar olduğu açıklandı.

Müzayede evinin Çarşamba günü yaptığı açıklamaya göre, 26 Ocak – 8 Şubat tarihleri arasında yapılan çevrimiçi satışta bir çift ayakkabı için ödenen en yüksek miktar 350 bin dolar oldu.

EN UCUZU 75 BİN DOLARA SATILDI

Sotheby’s, ayakkabının çifti başına 2 bin dolar gibi bir ücret almayı beklediklerini ancak satışların beklentilerin çok üzerinde olduğunu açıkladı.

Ayakkabıların en ucuzunun 75 bin dolar gibi bir fiyata satıldığı aktarıldı.

Dana derisinden üretilen özel baskı ayakkabıların, Louis Vuitton’un Abloh’un sanat yönetmenliğini yaptığı 2022 ilkbahar-yaz erkek koleksiyonu için tasarlandığı açıklandı.

İKİ YILDIR KANSERLE MÜCADELE EDİYORDU

Yetenekli tasarımcı, DJ ve mimar olan Virgil Abloh, iki yıldır kanserle verdiği mücadeleyi Kasım ayında 41 yaşında kaybetmişti. Bir Afro-Amerikalı olarak moda dünyasının en ünlü markalarından Louis Vuitton’un kreatif direktörü olarak görev alan Abloh 2018 yılından beri bu görevi üstleniyordu.

Off-White isimli markayı kuran ve LVMH’nin bu yılın başında yüzde 60’ını satın aldığı Abloh aynı zamanda Kanye West ile birlikte de çalışmıştı. Abloh son dönemde Nike ile yaptığı ayakkabı ve tasarımlarla da adından sıkça bahsettirmişti.

Abloh’un iki yıldır kanserle mücadele ettiği belirtilirken bu hastalığı kamuoyuna duyurmadığı belirtildi. Bir Afro-Amerikalı olarak moda dünyasının en ünlü markalarından Louis Vuitton’un kreatif direktörü olarak görev alan Abloh 2018 yılından beri bu görevi üstleniyordu.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yaşam

Yürüyüş Yapmak Göbek Yağlarını Eritir mi?

Yürüyüş Yapmak Göbek Yağlarını Eritir mi?

Yürüyüş yapmak, maliyetsiz, düşük riskli, kolay erişilebilir, günlük yaşantıya dahil edilebilen en kolay egzersizlerden biridir. Bunun için herhangi bir spor salonuna kayıt yaptırmanız veya pahalı spor ekipmanlarını satın almanız gerekmez. Kalp hastalığı, diyabet ve kanser gibi sağlık sorunlarının kapı dışında kalmasını sağlarken göbek bölgenizde bariz bir incelme sağlayabilir.

Makaleye Genel Bakış

 • Yürüyüşün Önemine Kısa Bakış
 • Yürümek Karın Yağlarını Eritir mi?
 • Yürüyüş Yaparken Yakılan Yağ Miktarını Nasıl Artırabilirim?
  • Hızlı yürümek
  • Yokuş yukarı yürüyüş yapmak
  • Atılan adım sayısını kademeli olarak artırmak
  • Ağırlık ekipmanlarıyla yürümek
  • Yürüyüşe direnç egzersizlerini dahil etmek
 • Ne Kadar Yürüyüş Ne Kadar Kalori Yakar?

Yürüyüşün Önemine Kısa Bakış

Yürümek, kadın-erkek her yaş grubundan herkes için harika bir egzersizdir. Eğer bir hastanede refakatçi olarak kaldıysanız, cerrahi işlemden bir süre sonra hastaların doktor önerisiyle koridor boyunca volta attığına şahit olmuşsunuzdur. Bunun nedeni, kan akışını iyileştirmek, kan pıhtılarını önlemeye yardımcı olmak ve enfeksiyon riskini en aza indirmektir.

Öte yandan, yürümek yalnızca ameliyat sonrası hastalar için değil hemen herkes için gerekli bir aktivite. Modern yaşam ve ofis gibi çalışma ortamları günün büyük çoğunluğunu oturarak geçirmek alamına gelebiliyor. Hareketsiz yaşam, obezite dahil olmak üzere kalp-damar hastalıkları, kanser türleri, kemik-eklem sorunları ve diyabet gibi birçok sağlık sorununun riskini artırıyor. Yürüyüş yaparak daha uzun ve sağlıklı bir yaşamın kapısını aralarken, fazla kilolarınızı vererek daha fit bir görünüme kavuşabilirsiniz…

Yürümek Karın Yağlarını Eritir mi?

Bel çevresi 102 cm’den fazla olan erkekler ve bel çevresi 88 cm’den fazla olan kadınlar, abdominal obeziteye (karın yağlanması) sahip olarak kabul edilir. Ancak, vücudun neresi olursa olsun bölgesel olarak zayıflamak veya yağ yakmak mümkün değildir. Fakat bu, yürüyüş yapmanın göbeğinizi eritmenize yardımcı olmayacağı anlamına gelmez. Düzenli olarak yürüyüş yaptığınızda göbek yağlarınız da dahil olmak üzere genel vücut yağınız azalır.

Kilo vermek alınan kaloriden daha fazlasını yakmakla ilgili olduğundan öncelikle sağlıklı ve dengeli bir beslenme düzeni şart. Sonrasında, yürüyüşe başlayıp attığınız adım sayısını artırdığınızda genel vücut ağırlığınızda düşüş  olduğunu bizatihi gözlemleyeceksiniz. Elbette bu durum göbek yağlarınızın eridiği ve belinizin inceldiği anlamına da geliyor.

2014 yılında yapılan ”Obez kadınlarda yürüyüş egzersizinin abdominal yağ, insülin direnci ve serum sitokinleri üzerine etkisi” başlıklı bir çalışmada, 3 ay boyunca haftada 3 kez ve her seferinde 50 ila 70 dakika boyunca olmak şartıyla yürüyüş yapan obez kadınların karın yağları da dahil olmak üzere genel vücut yağlarında azalma olduğu görüldü. (Kaynak) Yani evet, düzenli olarak yürüyüş yapmak karın yağlarını eriterek bel bölgesinde incelme sağlar ancak bu konuda bilmeniz gereken birkaç detay daha var…

Yürüyüş Yaparken Yakılan Yağ Miktarını Nasıl Artırabilirim?

Yürüyüş yapmak, genel sağlık faydalarına ek olarak yağ yakmanıza yardımcı olsa da yürürken yakılan yağ miktarını maksimum düzeye çıkarmak isteyebilirsiniz. Bunun için aşağıdaki birkaç öneri işinize yarayabilir.

Hızlı yürümek

Koşma, yüzme ve diğer tüm aerobik egzersiz türlerinde olduğu gibi aktiviteyi hızlı yapmak fark yaratır. Yavaş yürümeye nazaran hızlı bir tempoda yürürken daha fazla kalori yakarsınız. Elbette bu koşmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Koşarken yakılan kalori miktarı daha fazla olmasına rağmen istikrarlı bir şekilde tempolu yürüyüşü düzenli bir şekilde sürdürmeniz en iyisi olabilir.

Yokuş yukarı yürüyüş yapmak

Aslında yaptığınız aktivite sizi ne kadar yoruyor veya zorluyorsa o kadar çok kalori yakıyorsunuz demektir. Yokuş yukarı çıkmak veya asansör kullanmadan merdiven çıkmak gibi zorlayıcı yürüyüşler yaktığınız kalori miktarını misliyle artırır.

Atılan adım sayısını kademeli olarak artırmak

Uzmanlar, sağlıklı yaşam için günde 10 bin adım atılması gerektiğini söylüyor. Yeni başlayan biriyseniz ilk seferlerde hedefinizi biraz daha düşük tutabilirsiniz ancak işin püf noktası her geçen gün atılan adım sayısını artırmaktır. 10 bin hedefine ulaştığınızda burada sabit kalmak yerine kademeli olarak yürüyüşü artırın. Tek seferde uzun yürüyüşler yapamıyorsanız, atmanız gereken adım miktarını üçe bölerek (sabah-öğlen-akşam) gün içinde 3 kez yürüyün.

Ağırlık ekipmanlarıyla yürümek

Yokuş yukarı çıkmak, merdiven çıkmak veya tempoyu artırmak gibi kalori yakım miktarınızı artıran bir diğer seçenek ağırlık ekipmanlarıyla yürümektir. Ağırlık yelekleri giyerek veya el-ayak ağırlık bileklikleri takarak yürümek, normal yürüyen insanlara nazaran yaklaşık %5 ila10 daha fazla kalori yaktırır. Ancak, ağırlık ekipmanlarıyla yürümek kas dengesizliklerine ve yaralanmalarına neden olabileceğinden herkese tavsiye edilmez. Özellikle de sırt ve boyun sorunları yaşıyorsanız normal yürüyüşü tercih edin.

Yürüyüşe direnç egzersizlerini dahil etmek

Fazladan kalori yakmak ve mevcut kas kütlesini iyileştirmek için yürüyüşe direnç egzersizlerini ekleyebilirsiniz. Yürürken uygun bir yerde durarak şınav, barfiks veya mekik çekmek ya da çömelip kalkmak gibi ek hareketler yaktığınız kalori miktarını artırır ve ayrıca yürüyüş rutininizi daha keyifli hale getirebilir.

Ne Kadar Yürüyüş Ne Kadar Kalori Yakar?

Yürümenin yaktırdığı kalori miktarı yaşınıza, cinsiyetinize, mevcut kilonuza ve yürüyüş temponuza göre değişkenlik gösterir. Ancak yine de ortalama bir rakamdan bahsetmemiz gerekirse, 1.6 km yürümenin yaklaşık olarak 100 kalori yaktırdığını söyleyebiliriz.

Yaklaşık bir buçuk km’de 100 kalori yakılması yürüyüşü teşvik edici olmayabilir ancak günde 10 bin adım atarsanız (bu yaklaşık 6 ila 8 km arasındadır) ortalama 440 ila 500 kalori yakarsınız. Attığınız adımı kademeli olarak her geçen gün biraz daha artıracağınızı da hesaba katarsak kısa sürede önemli bir yağ yakımını göreceksinizdir.

Son olarak, diğer pek çok şeyde olduğu gibi yürüyüşte de istikrarın önemli olduğunu unutmayın. Düzenli olarak yürümeyi aksatmamaya çalışın ve aldığınız kalori miktarına dikkat edin.

Okumaya devam et

Yaşam

Britney Spears ve Sam Asghari Evlendi

Britney Spears ve Sam Asghari Evlendi

43 yaşındaki ünlü şarkıcı Britney Spears, 28 yaşındaki İran asıllı oyuncu nişanlısı Sam Asghari ile evlendi. Ünlü çiftin düğün törenlerine aralarında Madonna, Drew Barrymore ve Paris Hilton’un da bulunduğu yaklaşık 60 konuk katıldı.

Yaklaşık 5 yıllık ilişkilerinin ardından Kasım ayında nişanlanan Britney Spears ve Sam Asghari çifti, 9 Haziran Perşembe günü nikah masasına oturarak hayatlarını birleştirdi. Los Angeles’ta yapılan düğün törenine aralarında Madonna, Drew Barrymore, Selena Gomez, Kathy Hilton ve Paris Hilton’un da bulunduğu yaklaşık 60 kişi katıldı.

Öte yandan, Kevin Federline’dan olan Spears’ın 15 ve 16 yaşındaki iki oğlu (Sean Preston ve Jayden James Federline) düğüne katılmadı.

Çift, 2016 yılında Britney Spears’ın Slumber Party klip setinde tanışmıştı. Kasım ayında nişanlandıktan 8 ay sonra nikah masasına oturdular. Çiçeği burnunda damadın menajeri yaptığı açıklamada, ”Bu günün geldiğine çok mutluyum. Artık evliler. Bunu çok uzun zamandır istediğini biliyorum. Onları birbirlerine çok yakıştırıyorum ve birlikte inşa edecekleri güzel bir gelecekleri olacağını düşünüyorum.” dedi.

Eski Kocası Düğünü Basmaya Çalıştı!

Britney Spears’ın ilk kocası Jason Alexander’ın 9 Haziran Perşembe günü düğün yerine gelerek olay çıkardığı öğrenildi. Tartışma çıkmasının ardından çağrılan emniyet güçleri Alexander’ı apar topar götürerek gözaltına aldı.

Britney Spears ilk evliliğini 2004 yılında çocukluk arkadaşı olan Jason Alexander ile yapmıştı. Ancak, ikilinin evlilik hayatı yalnızca 55 saat sürmüş ve uzun zaman magazin gündeminde trend olmuştu. Spears ayrıca, 2004 yılında  Jayden ve Sean ismindeki iki oğlunun babası Kevin Federline ile evlenmiş fakat 2007 yılında boşanarak yollarını ayırmıştı.

Okumaya devam et

Yaşam

Uçan süper yat; havada ve suda gidiyor

İsviçreli tasarımcılar, uçan bir süper yat tasarladı.

Uçan süper yat; havada ve suda gidiyor

AirYacht adı verilen araç, helyumla dolu 200 metrelik zeplin ve 52 metrelik tamamı karbon süper yattan oluşuyor.

Independent’ın haberine göre bu iki modül isteğe göre ayrılıp birleştirilebiliyor.

Süper yat, havada ve suda sorunsuz bir şekilde hareket etmesi için tamamen karbondan yapılmış aerodinamik bir gövdeye sahip.

Yaklaşık 750 metrekarelik kapalı alanı olan süper yatta jakuzi, havuz, spor salonu, helikopter pisti ve garaj gibi pek çok imkân var.

Ancak motor bulunmayan yat, yalnızca zeplinle hareket edebiliyor. 

Okumaya devam et

Copyright © 2020 GizliSoru.Com