Bizimle iletişime geçin

Kadın

Vazelin Saça Sürülür mü? Vazelinin Saça Faydaları

Vazelin Saça Sürülür mü? Vazelinin Saça Faydaları

Hemen herkesin evinde bir kutu vazelin olmasının tutarlı bir gerekçesi var. Çok amaçlı bir ürün olan vazelin, çeşitli cilt sorunlarından pratik ev çözümlerine kadar geniş yelpazede birçok farklı kullanım alanına sahip. Peki ama saçlarda kullanmak bunlardan bir mi? İşte, vazelinle saç bakımı konusunda aydınlatıcı bir rehber…

Daha önce, vazelinin en iyi vücut nemlendirici ürünlerden biri olduğunu duymuş olabilirsiniz. Ancak, yaygın bilinenin aksine vazelin aslında nemlendirici özelliği bulunmayan bir üründür. Petrol jölesi ismiyle de bilinen bu jel kıvamlı madde, bir bariyer gibi çalışarak ciltteki nemi hapseder ve kurumayı engeller. Bu sayede, nemlendirici formda olmamasına rağmen cildi nemlendiren bileşenler içerdiği düşünülür. Elbette tüm bunlar vazelinin işe yaramadığı veya zararlı olduğu anlamına gelmez. Çatlayan topuklara, ellere ve dudaklara iyi gelir. Dahası, cilde bulaşan saç boyasını çıkarmak, kapı gıcırtı sesini gidermek ve parmağa sıkışan yüzüğü çıkarmak gibi sayısız pratik ev çözümünde kullanılabilir. Peki ama saçlar üzerinde vazelinin nasıl bir etkisi olabilir? Saça vazelin sürmek ne işe yarar?

Vazelin Saça Faydalı mı?

Kuru cildi rahatlatmaktan tırnak sağlığını iyileştirmeye kadar birçok alanda vazelin kullanılabilir. Peki ama saça sürülür mü? Evet, vazelin saça sürülebilir ancak birkaç olumlu etkisi dışında harikalar yaratmayacağını bilmeniz gerekiyor. Örneğin, vazelin saç uzatmaz, saç dökülmesini durdurmaz veya kafa derisindeki dermatit rahatsızlığını iyileştirmez. Bunlarla birlikte, özellikle kuru ve zor şekil alan kabarık saçlara sahipseniz ihtiyacınız olan şey vazelin olabilir. İşte, saçlarınıza vazelin sürerek elde edebileceğiniz birkaç kazanım…

Saçların kabarmasını önler, kolayca şekil almasını sağlar: Elektriklenme ve kabarma sorunu genellikle kıvırcık saçları olanlarda görülür. Bunun nedeni, saç derisinde üretilen doğal bir yağ olan sebumun, bukleler nedeniyle kökten uca kadar ulaşamıyor olmasıdır. Kuruyan saçlar tel tel olur, elektriklenir, kabarır ve zor şekil alır. Yoğun kıvamı olan vazelin, nemlendirici etkisi olmasa da mevcut nemi hapsederek saçlara canlılık kazandırır. Elektriklenmeyi önler ve saçların daha kolay şekil almasını sağlar.

Kuruluk nedeniyle oluşan kepeğe iyi gelir: Saç kepeğinin birden fazla sebebi vardır. Bunlardan biri, saç derisindeki kuruluk nedeniyle oluşan pul pul dökülmedir. Vazelin, saç diplerindeki kuruluğu gidererek kepeğe ve kaşıntıya iyi gelir. Diğer yandan, kepek oluşumu konusunda tek suçlu kuruluk değildir. Örneğin, seboreik dermatit ismi verilen saç derisi sorunu, kaşıntı, kepek, küçük yaralar ve saç kayıplarıyla kendini gösterir. Ne yazık ki bu durumda vazelin bir işe yaramaz. Yapacağınız en iyi şey bir doktora görünerek tavsiye edeceği medikal şampuanı veya diğer tedavi seçeneklerini uygulamaktır.

Saçlara şekil verir: Saç jölesi veya saç köpüğü kullandığınızda saçlarınızın kıvır kıvır olduğunu ya da bukleli hale geldiğini fark ettiniz mi? Vazelin benzer bir etki yaparak saçlarınıza bukleli bir görünüm oluşturmanızda yardımcı olur. Bunun için parmağınızın ucuyla alacağınız az miktarda vazelin yeterli olmalıdır. Yalnızca, aşırı yağlı saçlardan muzdarip biriyseniz, saçlarınıza vazelin sürmek istemeyebilirsiniz.

Denize girmeden önce saçlara vazelin: Denizde yüzdükten sonra tuzlu suyun veya havuz sonrası klorlu suyun saçlarınızı cansızlaştırdığını fark ettiyseniz bu sorunun kolay bir çözümü var. Denize girmeden önce az miktarda vazelini saçlarınıza sürerek bir koruma bariyeri oluşturabilirsiniz. Yüzme sonrası daha parlak ve canlı bir saç görünümünüz olacak.

Saç uçlarındaki kırıkları giderir: Kuruyan saçların bir diğer nahoş etkisi de saç uçlarındaki ikiye bölünme olayıdır. ”Kırık” olarak adlandırılan bu durumu gidermek için saç uçlarınıza az miktarda vazelin sürebilirsiniz. Öncelikle bölünmüş saç uçlarını kestirerek kurtulun ve ardından haftada 1 kez bu bölgelere az miktarda vazelin uygulayın.

Vazelinin saç için diğer kullanımları: Vazelinin çok amaçlı bir ürün olduğundan daha önce bahsetmiştik. Saç bakımı dışında birkaç hayat kolaylaştırıcı numara için vazelin kullanmayı deneyebilirsiniz. Örneğin, cildinize bulaşan saç boyasından kurtulmak, saça yapışan sakızı çıkarmak ve saç bitlerini temizlemek konusunda vazelin işinize yarayabilir.

Vazelinin Saça Zararı Var mı?

Vazelinin ciltte alerjiye yol açması nadir olmasına rağmen kullanmadan önce yama testi yapmak iyi bir fikirdir. Alerjik reaksiyon belirtileri, kızarıklık, pul pul dökülme, kaşıntı ve şişmedir. Cildinizde herhangi bir alerji belirtisi gözlemlemiyorsanız güvenle saçlarınıza uygulayabilirsiniz.

Saça vazelin sürmek konusunda önemli bir detay da kullanılacak vazelinin miktarıdır. Bol miktarda vazelini saçlarınıza sürdüyseniz temizlemesi oldukça zor olacaktır. Bu durumda, saçlarınızı şampuanla yıkayıp durulayın. Halen temizlenmediğini düşünüyorsanız şampuana 1 çay kaşığı kaşığı karbonat ekleyin. Ayrıca, saç derisine aşırı miktarda vazelin sürmenin dökülmeye neden olabileceğine dair iddiaları da söylemekte fayda var. Bunun nedeni, yoğun kıvamlı vazelinin saç diplerindeki gözenekleri tıkıyor olabilmesidir.

Diğer yandan, vazelini kaş ve kirpikleriniz için kullanmayı düşünüyor olabilirsiniz. Elbette bunda bir sakınca yok ancak gözlerinize temas etmemesi gerektiğini ve pirinç tanesi büyüklüğünde vazelinin bile kirpikleriniz için yeterli olacağını unutmayın.

Vazelin Saça Nasıl Sürülür?

Vazelini saçlarınız için kullanmayı düşünüyorsanız bunun birkaç farklı yolu var. Kuru saç derisi şikayetiniz varsa, duşa girmeden önce az miktarda vazelinli kafa derinize masaj yaparak sürün. 10 ila 15 dakika bekletip saçlarınızı şampuanla yıkayın.

Saç uçlarınızdaki kırıklar ve kabaran saçlar için saç köklerine ayrıca uygulamanıza gerek yok. Az miktarda vazelini avcunuza alın ve saçlarınıza sürün. Geniş dişli bir tarakla saçlarınızı tarayıp her saç teline yayılmasını sağlayın.

Vazelini jel kıvamında kullanmak istemiyorsanız o halde eritebilirsiniz. 1 çay kaşığı vazelini kaseye koyun. Ardından sıcak suya bu kaseyi bırakıp ısıyla erimesini bekleyin. Sıvı kıvama geldiğinde saçlarınıza masaj yaparak sürün. Kullanma sıklığına gelince, vazelini her gün saçınıza sürmenize gerek yok. Haftada 1 veya 2 kez kullanmanız genel olarak yeterli olmalıdır.

Sonuç:

Vazelin saçlarda bazı iyileştirici etkilere sahip olsa da saç uzattığına, saç çıkardığına ve saç derisi sorunlarını tedavi ettiğine dair hiçbir bilimsel çalışma yoktur. Diğer yandan, özellikle kuru ve cansız saçları yumuşatarak kolayca şekil almasını sağlayabilir, kuruluk nedeniyle oluşan kepeği giderebilir ve saç tellerinin ucundaki kırıklara iyi gelebilir. Kullanım esnasında aşırıya kaçmamak ve gözlerle temasından kaçınmak önemlidir.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kadın

Son Kullanma Tarihi Geçmiş Saç Boyası Kullanılır mı?

Son Kullanma Tarihi Geçmiş Saç Boyası Kullanılır mı?

Diğer tüm kozmetik ürünler gibi saç boyalarının da belirli bir raf ömrü vardır. Üreticilerin genel tavsiyesi, açılmamış saç boyalarının üretim tarihinden itibaren 3 yıl içinde kullanılması gerektiği yönündedir. Bununla birlikte, çoğu saç boyası hiç açılmamış olması şartıyla son kullanma tarihi geçmiş olsa bile kullanılabilir ancak yine de bu konuda bilinmesi gereken birkaç detay daha var…

Makaleye Genel Bakış

 • Saç Boyasının Son Kullanma Tarihi Var mı?
 • Tarihi Geçen Saç Boyasını Kullanmak Zararlı mı?
 • Saç Boyasının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

Saç Boyasının Son Kullanma Tarihi Var mı?

Yıldırım hızında bozulmaya müsait maskaraların aksine 2 yıla kadar dayanabilen ojeler gibi saç boyalarının da raf ömrü oldukça uzundur. Aslında, bazı üretici firmalara göre (örneğin: Palette, Loreal ve Garnier) saç boyalarının son kullanma tarihi geçmez ve bu nedenle paket üzerine SKT yazmazlar. Bazıları ise imal edildiği tarihten itibaren saç boyalarının 3 yıl (36 ay) içinde kullanılmasını tavsiye eder. Sonuç olarak, paket hiç açılmamış olması şartıyla üretim tarihinden sonraki yıllar boyunca saç boyaları bozulmadan kalabilir.

Öte yandan, önerilen kullanım tarihi geçmiş saç boyası kullanmanın, renk bozukluğu ve nadiren de olsa ciltte alerjik reaksiyon gibi istenmeyen sonuçları olabilir. Aşağıda, son kullanma tarihi geçmiş saç boyalarını kullanmanın güvenli olup olmadığına değiniyor ve olası etkilerinden bahsediyoruz…

Tarihi Geçen Saç Boyasını Kullanmak Zararlı mı?

Tarihi geçmiş saç boyası kullanmanın zararlı olduğuna dair hiçbir kanıt yoktur. Tarihi geçmiş olsa bile ne saç köklerinize ne de saç tellerinize zarar vermez veya dökülmesine neden olmaz. Yani, son kullanma tarihi geçmiş boyayı saçlarınıza uyguladığınızda muhtemelen herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmayacaksınız. Ancak yine de birkaç potansiyel riski barındırdığını bilmeniz gerekiyor.

Tavsiye edilen kullanım tarihi geçmiş saç boyalarının en büyük handikapı beklenilen renk tonunda olmayabileceğidir. Saçlarınız beklediğinizden daha koyu bir tonda olabilir veya yeşilimsi bir renk alabilir. Bu durum özellikle açık sarı, gri veya beyazımsı saçlarınız varsa olasıdır ve nedeni boyada bulunan bakır gibi sert metallerin oksidasyonudur. Ayrıca, güçlü şekilde yoğun veya pigmentli olmayabileceğinden, ilk başta istediğiniz rengi elde etseniz bile kısa zaman sonra renk solabilir veya boya akabilir.

Tarihi geçmiş boyaları saça uygulamanın bir diğer riski alerjik reaksiyondur. Ancak gerçekçi olmak gerekirse, boya ister yeni isterse tarihi geçmiş olsun, bazı insanlar alerjik reaksiyonu her zaman deneyimler. Çoğu durumda bunun boyanın tarihiyle alakası yoktur. Bununla birlikte, bozulmuş saç boyalarının kızarıklık, kaşıntı ve hafif yanma hissi gibi sorunlara neden olma ihtimalinin daha yüksek olduğunu bilmek önemlidir.

Saç Boyasının Bozulduğu Nasıl Anlaşılır?

Paketi açtığınızda normal boya kokusundan bile daha kötü bir koku varsa bozulduğundan şüphelenebilirsiniz ama yine de emin olamazsınız. Bu durumda renk kontrolü yapın. Beklenmedik bir renk ve hasarlı veya solmuş ambalaj boyanın bozulduğu hakkında ipucu verebilir.

Dikkat etmeniz gereken diğer detay boyanın saklanma koşullarıdır. Boya donmuş olabileceği bir yerde saklandı mı? Dondurucu sıcaklıklar, saç boyasındaki bileşenlerin çözüldükten sonra ayrılmalarına neden olarak, kullanmını potansiyel olarak güvensiz hale gelebilir.

Ek olarak, saç boyaları kuru, karanlık ve orta derecede serin yerlerde saklandıklarında en iyi sonucu verme eğilimindedir. Birkaç yıl buharlı bir banyoda saklandıysa, ambalajın içine su sızmış veya nemlenmiş olabilir. Nemlenen veya içine su sızan saç boyalarını kullanırken dikkatli olun.

Saç boyaları genellikle karıştırılması gereken iki farklı ambalajla birlikte paketlenir. Bunları birbirine karıştırmamış olsanız bile paketleri açtıysanız 6 hafta içinde kullanmalısınız. 6 haftadan uzun süren ağzı açık boyaların kullanılması önerilmez. Uygulamaya hazır şekilde yapılan karışımlar ise yaklaşık 1 saat içinde kullanılmalıdır.

Sonuç

Bazı saç boyası markalarında son kullanma tarihi bulunmasa da çoğu üretici imal tarihinden itibaren boyanın 3 yıl içinde kullanılması gerektiğini tavsiye eder. Ancak yine de 3 yılı dolduran boyalar (paket açılmamış olması ve uygun şekilde saklanmış olması şartıyla) kullanılabilir ve çoğu durumda herhangi bir olumsuz etkiye neden olmaz. Bununla birlikte, tarihi geçmiş ve bozulmuş boyaların istenilen renk tonunu vermeyebileceği, düzensiz renge veya yeşilimsi bir görünüme neden olabileceği unutulmamalıdır.

Okumaya devam et

Kadın

Son Kullanma Tarihi Geçmiş Oje Kullanılır mı?

Son Kullanma Tarihi Geçmiş Oje Kullanılır mı?

Oje koleksiyonunuzdaki favoriniz olmayan renkleri en son kullandığınızı hatırlıyor musunuz? Ojeler uzun raf ömrüne sahip olsa da sonsuza kadar iyi kalmazlar. Bozulma belirtileri olmayan ojeler ise son kullanma tarihi geçmiş olsa bile gönül rahatlığıyla kullanılabilir.

Ojeler, uzun raf ömrüne sahip en temel güzellik ürünlerinden biridir. Hiç açılmamış ojeler en az 2 yıl, açılmış ojeler ise yaklaşık 1,5 yıl en iyi kalitede kalabilir. Bununla birlikte, bu süreleri aşan veya son kullanma tarihi geçen ojeleri bile çoğu durumda çöpe atmak gerekmez. Aslında, eski ojelerinizi kullanıp kullanmamak konusunda kararsız kalmışsanız, tarihine bakmak yerine küçük bir testten geçirmek isteyebilirsiniz.

Yazının devamında, ojelerin tavsiye edilen kullanım tarihlerine değinirken, süresi dolan ojelerin kullanılıp kullanılmayacağından bahsediyor ve olası bozulma belirtilerini listeliyoruz…

Makaleye Genel Bakış

 • Ojenin Tarihi Geçer mi?
 • Tarihi Geçen Oje Kullanılır mı?
 • Ojelerdeki Bozulma Belirtileri
 • Oje Nasıl Saklanır?

Ojenin Tarihi Geçer mi?

Ojelerdeki son kullanma tarihi genellikle, kapak açıldıktan sonra ne kadar süre daha iyi kalabileceğiyle ilgilidir. Çoğu oje markası şişe veya etiket üzerine ”açıldıktan sonraki önerilen kullanım süresi”ni belirten bir ibare eklerler. Bazıları ise üretim ve son kullanma tarihini net olarak yazmayı tercih ederler.

Oje, şampuan ve diğer kozmetik ürünlerin son kullanma tarihi genellikle ürünün ilk açılma tarihine göre değişir ve önerilen kullanım tarihi İngilizce’de ”Ay” anlamına gelen ”Month” kelimesinin ilk harfi olan M ile gösterilir. Örneğin, ojenizin üzerinde ”12 M” ibaresi varsa (aşağıdaki görseldeki gibi), satın alma tarihinden bağımsız olarak, ilk kullanım için şişe kapağını açtığınız tarihten sonra 1 yıl (12 ay) daha bozulmadan kalabileceği anlamına gelir.

Öte yandan, bazı oje markaları ise son kullanma tarihlerini üretim tarihinden başlatarak belirler. Bu genellikle 2 yıldır ve tavsiye edilen kullanım tarihi oje üzerine tarihsel olarak yazılır. Örneğin: SKT ”11.06.2023” gibi.

Tarihi Geçen Oje Kullanılır mı?

Ojelerin üzerinde belirtilen son kullanma tarihleri (diğer pek çok üründe olduğu gibi) çoğu durumda gerçekten son kullanılabilecek zamanı işaret etmez. Söz konusu tarih, ürünün ne kadar süre boyunca en iyi şekilde kalabileceğine dair üretici firmanın en iyi tahminidir. Bu nedenle, son kullanma tarihi geçen ojeleri çöpe atmadan önce bozulup bozulmadığını kontrol etmek en iyisidir. Ojede herhangi bir bozulma belirtisi yoksa, tarihi geçmiş olsa bile kullanılabilir ve yenileri kadar iyi sonuç verebilir. Peki ama ojenin bozulduğu nasıl anlaşılır?

Ojelerdeki Bozulma Belirtileri

Ojeler son kullanma tarihinden bağımsız olarak uzun yıllar boyunca kullanılabilir. Ancak, herhangi bir bozulma belirtisiyle karşılaşırsanız tırnağınıza sürmek yerine şişeyi çöpe fırlatmanız en iyisidir.

 • Ojelerin bozulduğunun ilk belirtisi, koyu kıvamlı maddelerin dibe çökmesi ve kuvvetli bir sallamayla bile karışmıyor olmasıdır. Şişe dibine çöken ve karışmayan ojeler tırnaklarda düzensiz bir renk oluşturacağından kullanılmamalıdır.
 • Ojenin içinde kristalleşme şeklinde küçük parçacıklar varsa oje bozulmuş demektir. Bu, genellikle ojeyi kullandıktan sonra kapağını kapatmamaktan kaynaklanan bir durumdur ve eski haline döndürülemez. Ojelerinizi mümkün olan en uzun süre boyunca saklamak için kullanım sonrasında ağzını açık bırakmayın.
 • Tarihi geçen duvar boyası gibi ojeler de bozulmaya başladığında kıvamı koyulaşarak jelimsi bir hal alır. Asetonlar ojelerin formülünü parçalayan ve kalitesini bozan etkiye sahip olduğundan inceltme konusunda iyi çalışmaz. Bu durumda, oje inceltici kullanabilirsiniz fakat bu ürünlerin de bir maliyeti olduğundan, ojeyi çöpe atmak daha iyi bir fikir olabilir.
 • Ojelerin bozulduğunu gösteren diğer işaretler ise renginin değişmesi, parlaklığını yitirmesi, sakız kıvamı alarak sünmesi, tırnak üzerine eşit şekilde sürüldüğünde bile renk tonunda farklılıkların olması, akıcı olmaması ve topaklanmaların oluşmasıdır. Tüm bunlar, ojenizle vedalaşmanız gerektiğinin açık göstergeleridir.

Oje Nasıl Saklanır?

Ojeler uzun raf ömrüne sahip olmasına rağmen özellikle yanlış şekilde muhafaza edildiğinde çabuk bozulma eğilimindedir. Bu nedenle saklama konusunda birkaç geleneksel kurala dikkat etmek isteyebilirsiniz.

Tırnak cilalarınız için en ideal ortam oda sıcaklığıdır. Doğrudan güneş ışığından uzakta, serin ve mümkünse çekmece gibi karanlık bir ortamda saklanmalıdır. Ayrıca, şişeler yan yatırılmamalı ve şişe boynu her kullanım sonrası asetonlu pamukla silinerek temizlenmelidir. Bu, açılmayan oje kapağı sorununu da ortadan kaldırabilecek basit bir önlemdir.

Son olarak, tırnaklarınız sararmaya başlamışsa, çatlaklar oluşmuşsa, tırnak etleriniz kuruyorsa veya tırnaklarınız daha hassas hale geldiyse oje sürmeye birkaç haftalığına ara vermeniz gerektiğini unutmayın.

Okumaya devam et

Kadın

Güvenilir Villa Kiralama Firması Neden Önemli?

Güvenilir Villa Kiralama Firması Neden Önemli?

Villa kiralama, birçok kişinin tercihi olan bir tatil konsepti. Ailece ve arkadaşlarla özel bir alanda, havuz ve bahçe gibi olanaklar sunan villalarda seçim yaparken, konum ve özellikler ilk bakılanlar. Bununla birlikte, güvenilir villa kiralama hepsinden önce önemsenmesi gereken taraf. Tatil için kiralık villa araştıranlar için, güvenilir bir tatil villa kiralama bulması çok önemli. hellovillam kurucusu Sercan Korkuç, güvenilir bir villa kiralama sürecine dair merak edilenleri aktardı.

TÜRSAB yetki belgesi olmayan şirketler tercih edilmemeli

Hellovillam kurucusu Sercan Korkuç, güvenilir villa kiralama ile ilgili olarak şunları söyledi:

 

Villa kiralama, özellikle son birkaç yıldır ciddi bir trend haline geldi. Otel ve pansiyonların sınırlayıcı tatil modeline nazaran villalar, daha özgür bir tatil alanı sunması ile öne çıktı. Ancak birçok kişinin tatilde villa tercih etmesi, güvenilir olmayan şirketlerin ve sitelerin ortaya çıkmasına, insanların mağdur olmasına da neden oldu. Bu noktada, en iyi villa kiralama sitesini arayan vatandaşlar için fiyattan, villa özelliklerinden daha önemli olan konunun güven olduğunu söylemek gerekiyor.

 

Villa seçeneklerinin yer aldığı bir internet sitesi, bir villa kiralama firması olmayabilir. Resmi bir şirket olarak bu işi yapmıyor olabilir. Dahası, bir şirket olarak yetki belgesi bulunmayadabilir. Bu konuda, villa araştıran herkes ilk olarak bir kontrol gerçekleştirmeli. Villa kiralamak için, TÜRSAB yetki belgesi önemli bir şart. İncelediğiniz bir villa kiralama sitesinin ya da şirketinin yetki belgesi varsa, gönül rahatlığı içinde villa rezervasyonu yapabilirsiniz. Tabii ki yetki belgesi dışında bakılması gereken konular da var. Günlük ve haftalık ucuz kiralık villa araştırırken, villa kiralama firmasının imajı, yorumları da önemli.

Kullanıcı yorumları incelenmeli

Tatil için villa tercih etmek hem ailece hem de arkadaş grupları ile harika bir tatil için ön plana çıkıyor. Yazlık denize sıfır villaların sunulduğu villa kiralama firmalarının tekliflerine bakarken, şirketin genel imajı da incelenmeli. Villa kiralama firması ile ilgili yorumlara Google başta olmak üzere birçok yerde ulaşılabilir. Kullanıcıların memnuniyet oranının yüksek olduğu bir firma, villa kiralama için tercih edilebilir.

 

Günümüzde kullanıcı memnuniyeti çok önemli ve insanlar rahatsız oldukları bir konuyu hızlı bir şekilde paylaşıyor. Bu geri bildirimler ise, bir firmayı daha sonra tercih etmeyi düşünenler için önemli. Bu yüzden yorumlar, puanlar dikkat edilmesi gereken konulardan.

Villayı incelemiş firmalar önemli

Villa kiralama süresinde en önemli konulardan biri, kiralama şirketinin villanın arkasında durması ve tüm özelliklerini teyit etmiş olması. Villa ilanlarına bakıldığında doğa içinde balayı villalarının yanı sıra bahçeli ve jakuzili lüks tatil villaları ön plana çıkabilir. Geniş aileler için çocuk havuzlu villalar, gözden uzakta muhafazakar villalar ya da evcil hayvan kabul eden villaların fotoğraflarına, bilgilerine ulaşılabilir.

 

Ancak güvenilir ve kaliteli bir villa kiralama şirketinin en önemli yanı, tatil villasını yerinde incelemiş olması. İlandaki bilgilerle örtüşen ve tüm beklentileri karşılayan bir süreç için bu önemli. Villayı görmemiş bir kiralama şirketi, evin oda sayısı, havuz özellikleri, konumu ve diğer konular ile ilgili garanti veremeyeceği için, insanları mağdur edebilir.

 

Gün Boyu Gazetesi

Okumaya devam et

Copyright © 2020 GizliSoru.Com