Bizimle iletişime geçin

İş Dünyası

Yemeksepeti: “Restoranlara desteğimiz sürüyor”

Türkiye genelinde 50 bin üye restoranı bulunan online yemek siparişi platformu Yemeksepeti, pandemide restoranlara yönelik verdiği destekleri açıkladı.

Yemeksepeti: "Restoranlara desteğimiz sürüyor"

Şirketten yapılan açıklamada,

“Mutfaklarını sadece paket servis ve Gel-Al siparişler için açık tutup ayakta kalmaya çalışan restoranlara, “Emeksepeti” adıyla yeni bir destek kampanyası başlattık. Sadece paket servis ve Gel-Al siparişlerle hizmet verebilen restoranların finansal yüklerini hafifletebilmek hedefiyle 20 milyon TL’lik ‘Birbirimize Destek Zamanı’ paketini açıkladık. Bu kapsamda, restoranlara ayda bir yapılan ödemeleri sıklaştırarak 15 günde bir olacak şekilde güncelledik ve listeleme ücretini de kaldırdık. Ve TÜRES üyesi işletmelere de toplam 1 milyon TL’lik destekte bulunuldu. Paydaşlarımızın da haklarını en üst düzeyde gözetmeye devam edeceğiz” denildi.

Online yemek sipariş platformu Yemeksepeti, pandemi döneminde restoranlara yönelik verilen destekleri paylaştı. Üye restoran sayısını 50 bin olarak açıklayan şirket, son 1 yılda 30 bin restoranın dijitalleşmesine katkı sağlandığını bildirdi.

Şirketten pandemi dönemine yönelik gerçekleştirdikleri katkılara dönük açıklamada, “Mutfaklarını sadece paket servis ve Gel-Al siparişler için açık tutup ayakta kalmaya çalışan restoranlara, “Emeksepeti” adıyla yeni bir destek kampanyası başlattık. Yeni kısıtlamalarla birlikte sadece paket servis ve Gel-Al siparişlerle müşterilerine hizmet verebilen restoranların bu zorlu dönemde finansal yüklerini bir nebze olsun hafifletebilmek hedefiyle 20 milyon TL’lik ‘’Birbirimize Destek Zamanı’’ paketini açıkladık. Paket dahilinde, restoranlara ayda bir yapılan ödemeleri sıklaştırarak 15 günde bir olacak şekilde güncelledik ve kısıtlama dönemi boyunca listeleme ücretini de kaldırdık” bilgileri paylaşıldı.

Açıklamada, kullanıcıların siparişlerini Yemeksepeti üzerinden oluşturup, yemeklerini restorandan kendilerinin teslim aldığı Gel-Al sipariş modelinin bu dönemde sıfır komisyon ile devreye alındığı, restoranlara maliyetsiz bir gelir kalemi yaratmanın hedeflendiği kaydedildi. Ayrıca, platformdaki Cüzdan uygulaması kullanılarak verilen siparişlerden de bu dönemde komisyon ücreti alınmadığı vurgulandı.

‘TOPLUMA KARŞI SORUMLULUKLARI YERİNE GETİRMENİN TAM ZAMANI’

Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu ile yapılan işbirliği hakkında da bilgiler paylaşan Yemeksepeti, sektör çalışanlarına 1 milyon TL’lik destekte bulunduğunu bildirdi. Yapılan açıklamada, “Yemeksepeti olarak verdiğimiz destekle Türkiye Lokantacılar ve Pastacılar Federasyonu, çatısı altındaki işyerlerinde çalışan 2 binden fazla sektör çalışanına, 300 TL ile 500 TL arasında değişen karşılıksız ödemeler yaptı” ifadesi kullanıldı.

Öte yandan, Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) üyesi işletmelere de toplam 1 milyon TL’lik destekte bulunulduğu da belirtilirken, söz konusu destek ile Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği üyesi 500 işletmeye 2 bin TL’lik karşılıksız kira yardımı yapıldığı aktarıldı.

Açıklamada, “Pandemi sürecinde tüm şirketlerin paydaşlarına ve topluma karşı sorumluluklarını yerine getirmelerinin tam zamanı olduğunu düşünüyoruz. Bu zor dönemde olduğu gibi bundan sonraki yeni normal döneminde de çalışanlarımızın, kullanıcılarımızın ve restoranlarımızın sağlığını ve refahını kanunlar, etik değerler çerçevesinde ve her ne koşulda olursa olsun ‘o sepette hakkı olan herkesin’ sepetten adil olarak hakkını alması ilkesiyle en üst düzeyde gözetmeye devam edeceğiz” ifadeleri yer aldı.

Okumaya devam et
Yorum yapmak için tıklayın

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İş Dünyası

Beşiktaş Kadın Futbol Takımı ile Vodafone işbirliği

Beşiktaş Kadın Futbol Takımı ile Vodafone arasında yapılan anlaşmaya göre, siyah-beyazlı takımın adı Vodafone Beşiktaş Kadın Futbol Takımı oldu.

Beşiktaş Kadın Futbol Takımı ile Vodafone işbirliği

Vodafone Türkiye, Beşiktaş JK ile 8 yıldır sürdürdüğü başarılı işbirliğinde yeni bir adım attı. Futbolda “Ben Varım” diyen kadınları destekleyen Vodafone, Beşiktaş Kadın Futbol Takımı sponsorluğunun kapsamını genişleterek hem isim hem de göğüs sponsoru oldu. Vodafone, 1 yıl süreli yeni sponsorluk anlaşması için Beşiktaş JK’ya 2 milyon TL ödeyecek. Yeni sponsorluk anlaşması, Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nur Çebi ve Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy’un katılımıyla Vodafone Park’ta düzenlenen toplantıda duyuruldu.
 

Okumaya devam et

İş Dünyası

Keskinoğlu’na iki yeni ortak

Ziraat Bankası ve Halkbank, Keskinoğlu’ndaki yüzde 20’lik payı Tiryaki Holding ile Matlı Holding’in kurduğu Tima Yem’e devretti.

Keskinoğlu'na iki yeni ortak

Ziraat Bankası ve Halkbank’ın, Keskinoğlu  nezdindeki hisselerinin yüzde 20’lik payı Tiryaki Holding ve Matlı Holding ortaklığında kurulan Tima Yem ve Gıda Tic. A.Ş.’ye devredildi.

Törende konuşan Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın “Pandeminin hayatımızın her alanını etkilediği bu günlerde yeniden çarkları dönen Keskinoğlu A.Ş., sağladığı istihdam gücü, tedarik zinciri ve özellikle ileri işlem ürünlerdeki ihracat potansiyeli ile sadece Akhisar ilçesi ve çevre illerimize değil, ülke ekonomimizin gelişimine de katkı sağlayacak. Kamu Bankaları olarak kendi bilançolarımızın yanı sıra, müşterilerimizin ve ülkemizin bilançosunu da dikkate alma konusunda her geçen gün yeni örnekleri hayata geçiriyoruz. Bu süreçte önemli bir sorumluluk üstlendik. Yaptığımız iş meyvelerini verdikçe, bölgedeki üretim ve ticari faaliyet canlanıp istihdam arttıkça, ne kadar doğru bir iş yaptığımızı gördük. Gelinen nokta Ziraat Bankası’nın “bir bankadan daha fazlası” misyonuyla örtüşmüştür. Bugün burada sektörün önde gelen oyuncuları Matlı ve Tiryaki firmaları ile yaptığımız katma değer sağlayacak bu ortaklıkta, Kamu Bankalarının finans gücü ve bilgi birikimi ile sektörün tecrübeli şirketleri bir araya gelmiştir. Hedeflerimize en kısa sürede ulaşacağımızın bilinciyle bu satışın ülkemiz ve ortaklarımız için hayırlı olmasını dilerim” dedi.

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan ise yaptığı konuşmada “Keskinoğlu Tavukçuluk, 1963 yılından bu yana adım adım büyüyen ve Akhisar ekonomisinin can damarlarından biri haline gelen güzide bir işletmemiz. Manisa ilimizde de en çok istihdam sağlayan şirketlerden biri. İhracat kabiliyetiyle de sektörünün öncü kuruluşları arasındadır. Bölge ve ülke ekonomisine bu denli önemli katkı yapan bir kuruluşa Ziraat Bankası ve Halkbank olarak kayıtsız kalmamız beklenemezdi. Yaşanan sıkıntıları aşmak için devreye girdik ve firmanın hayatını sürdürebilmesi için destek olduk. Katkımızla Keskinoğlu, mali yapısını düzeltti ve yeniden bölge ekonomisinin en güçlü ögesi haline gelme potansiyeli taşıdığını ortaya koydu. Söz konusu çalışmamız Bankamızın “önce halk, sonra banka” anlayışı ve düsturunun da bir yansımasıdır. Şimdi, Tima Yem ve Gıda A.Ş., bu potansiyeli yukarıya taşımak üzere Keskinoğlu’na %20 oranında ortak oluyor. Bu, Keskinoğlu’nun yeniden hak ettiği yere gelmesi için eşsiz bir fırsat. Bu fırsatın oluşması için Tima Yem ve Gıda’nın ortakları Matlı Yem Sanayi ve Tiryaki Holding’e teşekkür ediyorum. Güzel sonuçlara vesile olacak bir adım atıyorlar. Bu adımın Akhisar için, Manisa için, tüm Türkiye için hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

 

Okumaya devam et

İş Dünyası

Erzurum Teknik Üniversitesi, Huawei’in partneri oldu

Erzurum Teknik Üniversitesinin (ETÜ), Çin’in dünyaca ünlü uluslararası teknoloji firması Huawei’in akademik partneri olduğu bildirildi.

Erzurum Teknik Üniversitesi, Huawei'in partneri oldu

ETÜ’den yapılan açıklamaya göre, üniversitenin Bilgisayar Mühendisliği Bölümünde görevli Dr. Öğr. Üyesi Merve Yıldırım’ın koordinatörlüğünde gerçekleştirilen başvuru üzerine ETÜ, Huawei’in akademik partneri (ICT Academy) olmaya hak kazandı.

Bilgisayar mühendisliği bölümündeki akademisyenlere bulut sistemleri, yapay zeka, 5G teknolojisi, ağ ve güvenlik teknolojileri, nesnelerin interneti, büyük veri ve bütünleşik iletişim hizmetleri de dahil olmak üzere birçok yeni nesil bilgi teknolojisini entegre edecek Huawei, bu kapsamda vereceği eğitim ve bilgi aktarımının ardından başarılı olanlara sertifika vererek kursiyerlerin Huawei eğitmeni olmalarını sağlayacak

Okumaya devam et

Trending

Copyright © 2020 GizliSoru.Com